PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: ParoMerck

przez Venus 12 sie 2009, 21:31
Ja na nudności nic nie brałam, po prostu zaciskałam zęby. Ja też ten lek mam na napady paniki.
Jest znacznie lepiej, tylko że biorę go już ponad 2 miesiące.
Bla bla bla...

przez OnaGdynia 13 sie 2009, 00:55
Jeśli chodzi o mnie to ParoMerck byl strzałem w dziesiątkę. Wiadomo pierwszy miesiąc nie najlepszy, organizm przyzwyczajał się do leku, dokuczały mi różne objawy. Warto posilić się pierwsze dni dla późniejszego rezultatu. Polecam ten lek przy nerwicy !!!

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

przez m8385 13 sie 2009, 13:15
ParoMerck 20 mg biore od soboty. U mnie objawy wyglądają w ten sposób, że jestem strasznie senna, cały czas ziewam, bez przerwy. A poza tym czasami drżą mi ręce i czuje niepokój. Psychiatra powiedział że bede musiała ten lek brać 3 miesiące. Narazie nie narzekam, mogło być gorzej, jestem dobrej mysli, a tak ogólnie dobrze sie czuje. Zobacze co będzie później. pozdrawiam :D mgiełka :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 19_latek 13 sie 2009, 14:42
Ja już dziś raczej nie odczuwam żadnych skutków ubocznych procz tego że gorzej mi sie zasypia.
19_latek

przez Lucy86 14 sie 2009, 09:11
Od 2 tygodni brałam 10 mg, dzisiaj musiałam przejść na 20 zgodnie z zaleceniem lekarza. Strasznie się bałam, bo po 10 już byłam senna i miałam nudności. Na razie jestem tylko rozkojarzona i ciągle ziewam. Przyznam, że ogólnie czuję się kiepsko, i tylko dlatego zwiększyłam do 20, inaczej strach przed efektami ubocznymi byłby silniejszy. W środę byłam w takim dołku, że myślałam, żeby wejść pod samochód. Podobno ten lek zwiększa objawy, ale mam nadzieję, że nie na długo, bo jest mi strasznie ciężko. W dodatku przez kilka dni będę sama w mieszkaniu, a jak się tak czuję, chciałabym, żeby ktoś przy mnie był...

przez ad2008 14 sie 2009, 16:56
Ja wcześniej (4-5 miesięcy temu) brałem Seroxat ale sam go odstawiłem co nie było dobrym pomysłem bo może ataków paniki nie mam ale strach dosyć często występował. Wczoraj psychiatra przepisał mi 2 tabletki dziennie ParoMercku 20mg. Wziąłem wczoraj jedną i jest w porządku. Nie wiem tylko dlaczego w skutkach ubocznych jest napisane że jest możliwe przybieranie na wadze - u mnie to jest działanie jak najbardziej porządane bo parę kg mi się przyda :D
Lisi

przez 19_latek 14 sie 2009, 18:24
Jesli powoduje tycie to sie bardzo ciesze bo przydalo by mi sie kilka kg. Czy ktos przytyl po tym leku albo ogolnie po Paroksetynie?

[Dodane po edycji:]

Ok wziolem polowke leku i mam nadzieje ze przezyje do jutra :D
Mam zamiar brac polowke ok 5-6 dni i jak skoncza sie nudnosci to pozniej mam brac 3/4 a pozniej całą. Napisze jutro jak sie czuje po polowce.
19_latek

przez Lucy86 17 sie 2009, 09:27
Cała tabletka okropnie nakręca, nie mogę spać w nocy, ciągle się budzę, jestem niespokojna, rozdrażniona. Dostałam ten lek na depresję, ale i nerwicę lękową, a z tego co widzę, działa tylko na pierwsze...

przez Venus 17 sie 2009, 10:41
Lucy86 spokojnie tak może być przez jakiś czas. Ja niby już byłam przyzwyczajona do Paro, ale jak
wzięłam przez pierwsze trzy dni całą tabletkę to też byłam jakaś nakręcona.
U mnie Paro wyeliminował lęki na tyle, że powoli zostaję sama w domu i sama wychodzę.
Jednak to bardzo długie leczenie i sporo potrwa za nim będzie ok.
Bla bla bla...

przez ad2008 17 sie 2009, 14:49
Ja pisałem że po 1 dniu było ok ale godzinę później jak mnie łeb rozbolał to trochę czasu minęło nim przestał. Co ciekawe to był pierwszy raz w życiu kiedy mnie głowa bolała - może to dziwne ale nie znałem wcześniej tego bólu. Do tego doszły zawroty głowy i ruchy miałem jakieś takie trzęsące, czułem się osłabiony i jeść za bardzo się nie chciało. Teraz te objawy ustąpiły i czuję to znane, przyjemnie ściskanie w gardle kiedy zaczynam się bać ale nie mogę bo jest ta blokada w "gardle" (ale jakbym się postarał to bym dał radę wpaść w panikę, tak myślę ;)
Lisi

przez 19_latek 17 sie 2009, 21:30
A powiedzcie mi po ilu dniach u was minely nudnosci. Biore juz 6 dzien i dalej zle sie czuje a jeszcze nawet nie biore calej tabletki.
19_latek

przez m8385 17 sie 2009, 21:57
U mnie teraz zaczęła dokuczać mi bezsenność. Jak sie położe i usne, to budze sie gdzieś o 4 i mecze sie bo dalej nie moge usnąć albo wogóle nie moge zasnąć. Normalnie koszmar, jak mysle że mam sie niedługo położyć to ciarki mi przchodzą, ale może w końcu usne i wstane normalnie. Tymbardziej, że jak nie moge usnąć to sie zaczynam denerwować. Nogi same mi latają na łóżku, jakaś pobudliwa jestem. Mogłoby te objawy sie skończyć, lek biore już 10 dzień.

przez Venus 18 sie 2009, 20:53
19_latek napisał(a):A powiedzcie mi po ilu dniach u was minely nudnosci. Biore juz 6 dzien i dalej zle sie czuje a jeszcze nawet nie biore calej tabletki.

19_latek to nie "już", a dopiero 6 dzień. To wszystko są skutki uboczne, które mogą się utrzymywać przez 2-3 tygodnie. Jeśli po tym czasie nie miną to wtedy trzeba będzie zmienić lek, a na razie to jest normalne, musisz to przeczekać. Ja przez 3 tygodnie zdychałam na półówce tabletki. Całą zaczęłam brac dopiero po dwóch miesiącach.
Bla bla bla...

przez 19_latek 19 sie 2009, 17:50
A po jakim czasie czułas ze zaczyna dzialac? I jak to wygladalo.
19_latek

Sortuj wg