PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez magnolia84 12 lut 2014, 21:27
no to musisz mieć bardzo złe wyniki...
Paroksetynę bierz ze sobą, bo wątpię czy ktoś Ci tam będzie dawał ten lek, no i oczywiście powiedz o tym lekarzowi.
Ja chyba też podłapałam anemię :/ Paroksetyna mnie wykończy. Ciągle na niej chudnę i mam dziwny objaw odkąd zaczęłam ją brać - mam niechęć do mięsa :roll:
magnolia84

przez hania33 13 lut 2014, 10:46
magnolia84, u mnie wyniki ok , robilam szczegolowe badania krwi , apetyt mam ..nie chce zapeszyc , ale jest dobrze.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Asmo 15 lut 2014, 07:13
Po miesiącu brania 10mg (więcej raczej nie mogę bo chad...) mogę jakąś drobną opinię dać. Poprawa stanu zdrowia, zero lęków napadowych ( były bardzo silne) i 0 benzodiazepin przez ten miesiąc:) Po depresji ani śladu - tylko ciężko wyspekulować czy to akurat z powodu leku czy specyfiki choroby. Ze skutków ubocznych tej dawki miałem w pierwszych dniach mdłości, później momentami gonitwę myśli, lekkie poddenerwowanie i brak koncentracji/rozproszenie ale aktualnie już te kwestie zniknęły i jest ok:)
Zaznaczam również, że wraz z włączeniem paro została włączona kwetiapina w dawce najpierw 50 a później 75mg oraz ogólny zestaw jest w podpisie oraz jak każdy wie reakcje indywidualne.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dark Knight 15 lut 2014, 19:23
od tygodnia zwiekszona dawka do 30 mg ciagle zero poprawy

przez Sonka_85 16 lut 2014, 09:55
Hej, witajcie. Biorę parogen już od prawie miesiąca 20 mg raz dziennie. Po ok. 10 dniach poczułam coś w rodzaju poprawy, dostałam zastrzyk energii trzy dni po prostu przewróciłam dom do góry nogami, dokończyłam wszystko co zaczęłam, a nie skończyłam z powodu napadu depresji i lęków. Ale po tych trzech dniach przyszło załamanie. Przez tydzień nie zrobiłam nic, nie myłam się, nie jadłam prawie nic, nie wstawałam z łóżka, doszły koszmarne myśli, w tym niestety myśli samobójcze, byłam gotowa okaleczyć swoje ciało, miałam jakieś natrętne myśli. Prawie że zmuszałam się do brania leków. Po tym załamaniu mój stan niewiele się poprawił, nadal mam natrętne myśli, coś mi każe milion razy dziennie myć ręce, wiele rzeczy robię po kilka razy, bo tak muszę. Nie wiem, co się ze mną dzieje - czasami wracają moje napady jedzenia i wymiotowania... Koszmar. Niestety myśli samobójcze też mnie czasami nawiedzają...
Na szczęście w przyszłym tygodniu idę do lekarza, może podwyższy mi dawkę, może zmieni leki, nie wiem, cokolwiek, byle ten ból istnienia dało się znieść...
Ktoś z Was, też tak miał? Czy tylko ja tak reaguję na ten lek i w ogóle na leczenie?
EFEVALON 75 mg 1-0-0
MIRTAGEN 0-0-1
ONIREX 0-0-1

I lecimy od nowa...

F32.1
F60.9

przez hania33 16 lut 2014, 10:36
Sonka_85, U mnie paroksetyna zaczela dzialac tak naprawde po 3 miesiącach ,w ciagu tych 3 miesiecy tez mialam 2 dni dobre pozniej zle..nic mi sie nie chcialo, ciagle spalam , teraz jest lepiej , lecz nie wiem na ile.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez miko84 16 lut 2014, 11:08
Sonka_85 skutki uboczne czasami są bardzo silne i długo się utrzymują. Jeśli jednak nie dajesz rady brać leku to powiedz o tym lekarzowi i on będzie wiedział co zrobić.
miko84

przez Kalebx3 16 lut 2014, 11:10
Jeśli jednak nie dajesz rady brać leku to powiedz o tym lekarzowi i on będzie wiedział co zrobić.

gorzej będzie jak lek jest nietrafiony , a medyk podwyższy dawkę , choć może i oby ten scenarisz sie nie sprawdził.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez miko84 16 lut 2014, 11:13
Może tak zrobić, ale ona jak już nie da rady brać leku to go nie będzie brała, jest pewna granica. Chociaż jeśli mu opisze swoje przeżycia to pewnie zmieni lek, bo myśli s. są groźne. Może też dołożyć benzo by łatwiej było wytrwać.
miko84

przez Sonka_85 16 lut 2014, 13:03
miko84 napisał(a):Może tak zrobić, ale ona jak już nie da rady brać leku to go nie będzie brała, jest pewna granica. Chociaż jeśli mu opisze swoje przeżycia to pewnie zmieni lek, bo myśli s. są groźne. Może też dołożyć benzo by łatwiej było wytrwać.

Dziękuje za wsparcie.
Wszystko mogłam znieść: mdłości, migreny, brak apetytu... Ale te myśli samobójcze mnie przerażają. Albo chęć okaleczenie siebie, bo tak bardzo siebie nienawidzę. Nie wiem, skąd to się wzięlo, ostatni raz miałam takie myśli jako nastolatka. Teraz jestem dorosłą kobietą, a nienawidzę siebie, za to kim się stałam i za to czego mieć nie będę... I nawet nie wiem, czy to skutki brania parogenu - tak jak piszecie, czy po prostu ten lek na mnie nie działa

Przerażające.
EFEVALON 75 mg 1-0-0
MIRTAGEN 0-0-1
ONIREX 0-0-1

I lecimy od nowa...

F32.1
F60.9

przez Luki_Nerwusik 16 lut 2014, 13:12
Sonka_85
Myślę, że to minie.
Również miałem nasilenie lęków i natrętnych agresywnych myśli w pierwszych dniach na dawce 20 mg. Trwało to kilka dni i przyszło uspokojenie.
Później, gdy zwiększałem już dawki leki, to podobnych akcji nie było, tylko większe pobudzenie, które szybko mijało.
Warto przeczekać, ale dobrze że masz wkrótce wizytę i lekarz zdecyduje co dalej z leczeniem.
Luki_Nerwusik

przez elfrid 16 lut 2014, 13:18
Sonka_85, co do natręctw (myśli o okaleczeniu) i kompulsji (mycie rąk) to poprawa w zok przychodzi najczęściej na końcu, po dwóch trzech miesiącach w maksymalnych dawkach. Niestety leczy się ją trudniej niż depresję. Paroksetyna jest silnym lekiem, ze wskazaniem i udowodnioną skutecznością w nerwicy natręctw. Skoro bierzesz już miesiąc, może warto wytrzymać kolejny, żeby sprawdzić czy ostatecznie zadziała. Później nie będziesz miała żadnych wątpliwości typu "a może by zadziałał" i ponownie wracała do tego samego leku.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Sonka_85 16 lut 2014, 13:37
Dziękuje za odpowiedzi. Troszkę mnie to uspokoiło
EFEVALON 75 mg 1-0-0
MIRTAGEN 0-0-1
ONIREX 0-0-1

I lecimy od nowa...

F32.1
F60.9

przez depas 17 lut 2014, 14:29
Mija pierwszy miesiąc na paro i trzeba przyznać że mądrość ludowa mówiąca o muleniu tego leku niestety się sprawdza. To że nic mi się nie chce to nic nowego, ale senność i ochota na drzemki w ciągu dnia to nowość. Żłopię mnóstwo kawy żeby się temu nie poddawać. Libido też wyraźnie osłabione, aż zastanawiam się czy nie prosić doktora o odtrutkę trazodonową. To tyle z minusów. Na plus odrobinę jeszcze zmniejszone napięcie i stres socjalny, ta ospałość przekłada się na większe zrelaksowanie i 'wyjebanie' między ludźmi. Nastrój się nie poprawił ale jakby mniej się przejmuję wszystkim, włączając w to swój nastrój :) Taki stan jest akceptowalny teraz kiedy nie pracuję, pod koniec roku planuję powrót za granicę i aktywność i nie za bardzo wyobrażam sobie ją w takim stanie. Wtedy może być konieczny powrót do wenlafaksyny, mojej pierwszej i prawdziwej miłości.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Sortuj wg