PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez krystaliczna 01 lut 2014, 13:54
Cześć wszystkim,
jestem nowa na forum i nowa w tematach nerwicowo-depresyjnych. Od kilku dni biorę Rexetin i mam takie pytanie. Czy Rexetin powoduje pękanie naczyń krwionośnych? Czy ktoś ma taki problem?
Mam problem z krążeniem, mam lekkie skurcze w łydkach, rozrywa mi nogi, te nogi są zimne, poprostu czuję, że ta krew tam słabo się przemieszcza, a w dodatku mam popękane naczynia (wynik tabletek anty). Czy Rexetin może pogorszyć sprawę? Kiedy mam poinformować o tym moją panią doktor, gdy zauważę już skutki uboczne, czy przy następnej wizycie? Czy są leki wyciszające, które nie wpływają na układ żylny?
Z góry bardzo dziękuję za pomoc...
pozdrawiam

przez lunatic 01 lut 2014, 14:03
To nie od paroksetyny, ona nawet działa przeciwnie pod tym względem, zmniejsza krzepliwość/działa antyagregacyjnie w pewnym stopniu

-- 01 lut 2014, 13:23 --

Chociaż pisze ze bardzo rzadko moze powodowac obrzęki obwodowe

przez krystaliczna 01 lut 2014, 15:08
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pytałam, bo dopiero co zaczęłam brać ten lek, a że mam w moim młodym wieku już problemy z żyłami i naczynkami, więc nie chcę wyleczyć jednego- kosztem drugiego.
Bałam się, że ten lek może powodować pękanie naczyń lub coś innego związanego z żyłami.

-- 01 lut 2014, 14:09 --

ale z chęcią posłucham jeszcze innych opinii na ten temat

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magnolia84 01 lut 2014, 15:11
krystaliczna napisał(a):Cześć wszystkim,
jestem nowa na forum i nowa w tematach nerwicowo-depresyjnych. Od kilku dni biorę Rexetin i mam takie pytanie. Czy Rexetin powoduje pękanie naczyń krwionośnych? Czy ktoś ma taki problem?
Mam problem z krążeniem, mam lekkie skurcze w łydkach, rozrywa mi nogi, te nogi są zimne, poprostu czuję, że ta krew tam słabo się przemieszcza, a w dodatku mam popękane naczynia (wynik tabletek anty). Czy Rexetin może pogorszyć sprawę? Kiedy mam poinformować o tym moją panią doktor, gdy zauważę już skutki uboczne, czy przy następnej wizycie? Czy są leki wyciszające, które nie wpływają na układ żylny?
pozdrawiam

Ja po Seroxacie mam siniaki, a czynniki krzepliwości krwi lekko podwyższone. Miesiączki są bardziej obfite.
Tabletki antykoncepcyjne działają przeciwnie do większości antydepresantów, jeżeli chodzi o krzepliwość krwi.
Jeżeli przyjmowałaś antybaby przez dłuższy czas powinnaś zrobić sobie morfologię i ewentualnie Dopplera.
magnolia84

przez hania33 01 lut 2014, 15:20
Ja siniaki mialam na poczatku , obecnie nie mam.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Grazin 01 lut 2014, 16:09
postanowiłam brać leki od wtorku, bo jadę wtedy do mamy na kilka dni i nie bede sama z dzieckiem, wiec może nie bedzie tak źle jeśli chodzi o skutki uboczne.
we wtorek mam też wizytę u psycholog więc się jeszcze skonsultuję.

przez krystaliczna 01 lut 2014, 18:39
magnolia84 napisał(a):
krystaliczna napisał(a):Cześć wszystkim,
pozdrawiam

Ja po Seroxacie mam siniaki, a czynniki krzepliwości krwi lekko podwyższone. Miesiączki są bardziej obfite.
Tabletki antykoncepcyjne działają przeciwnie do większości antydepresantów, jeżeli chodzi o krzepliwość krwi.
Jeżeli przyjmowałaś antybaby przez dłuższy czas powinnaś zrobić sobie morfologię i ewentualnie Dopplera.

robiłam dopplera po anty, ponieważ właśnie nogi zaczęły mnie boleć i pękać naczynka. Usg nie wykazało żylaków, ale dwie poszerzone żyły. Czyli skoro antydepresanty mają odwrotne działanie niż antykoncepcja to czy powinnam się martwić ? Kurcze ale znowu piszecie że macie siniaki...

przez depas 05 lut 2014, 17:19
Przydałby mi się teraz zapas Tisercinu na spanie bo bardzo z tym kiepsko. Zaczęło się jeszcze przed zmianą wenlafaksyny na paro, zastanawiam się czy to nie z powodu flupentiksolu, ale biorę niewielką dawkę więc nie sądzę. Śpię w porywach 6 godzin na dobę, zdarza się mniej, budzę się między 4 a 6 nad ranem i nie mam potrzeby więcej spać. Kiedy przedobrzę z bakloenem zdarza mi się przysnąć na siedząco na chwilę albo dwie, ale w nocy ze spaniem kiepsko. Zastanawia mnie ta mała potrzeba snu bo to w ogóle nie w moim stylu, z reguły potrzebowałem go bardzo dużo, nawet ponad 10h dziennie. A w weekend też zapowiada się mało spania, kolega zorganizował pewien magiczny produkt... ;)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez cykorek 05 lut 2014, 18:22
Ze względu na to, że kardiolog stwierdził u mnie arytmie serca, dokturka zamieniła mi dzisiaj anafranil 150mg 1-0-1 na seroxat 20mg 1-0-0. Doradźcie proszę, jak w miarę bezboleśnie zejść z klomipraminy i zastąpić ją paroksetyną. Dodam, że zażywam również na noc lerivon 90mg.

przez Tańczący z lękami 05 lut 2014, 19:48
depas, skąd ja to znam, dziś się przebudziłem o 7 rano i już nie mogłem usnąć, a z reguły staram się spać do 9-10. Jak podniosłem mirtę to nie mogłem zasnąć do 4 nad ranem a niby to lek nasenny. Nie kumam tego. W dodatku kłucie w pompce czego wcześniej nie było, hehe
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 05 lut 2014, 20:02
Tańczący z lękami, może to skutek zmniejszenia lamotryginy?
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 05 lut 2014, 20:19
Nie taki do końca nasenny, to jego działanie nasenne z czasem słabnie i w końcu zupełnie zanika, tak było u mnie, kiedy organizm przyzwyczaja się do działania na histaminę. No ale tak w sumie jest z każdym lekiem, kwetiapina też kiedyś zcinała mnie z nóg już w dawce 25mg, teraz min. 75 potrzeba żeby zrobić na mnie wrażenie.

cykorek, możesz po prostu jutro zamiast klomipraminy wziąć paroksetynę, nie ma potrzeby robić przerwy. Swoją drogą to trochę dziwne że lekarka nie poinformowała Cię o tym.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Grazin 06 lut 2014, 09:38
Hej
pozstanowiłam pozostać przy pramolanie,nie przechodzićna parogen. czuję się już lepiej. biorę regularnie jedna tabse pramolanu od dwóch tyg i chyba zaczął działać. nie budzę się rano z lękiem i kołataniem wnętrzności więc jest nieźle.
skonsltowałam to z psycholog i powiedziała, że skoro nie czuję potrzeby wspomagania sie parogenem to mam nie brać, chyba że nastrój sie bardzo pogorszy.
a poza tym zaczynam dzisiaj nową pracę, więc może będzie dobrze bo praca to dla mnie duża odskocznia :)
Pani psycholog na wtorkowej sesji stwierdziła, że jestem mocnym zawodnikiem i nie łatwo mnie złamać, mam po prostu być bardziej asertywna i dawać upust swoim emocjom i będzie dobrze. a tabletki będę odstawiać koło czerwca. wczesniej postanowiłam odstawic w październiku i taki depresyjny okres nie był dobrym pomysłem.
pozdrawiam nerwuski!

przez pika30 08 lut 2014, 00:10
dostałam dziś receptę na seroxat, w aptece za 1 opakowanie zapłaciłam 75 zł, a na recepcie lekarka wypisała mi 3 opakowania...
ile płacicie za seroxat i czy przysługuje na niego jakaś zniżka?

Sortuj wg