PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez magnolia84 31 sty 2014, 12:34
miko84, mam to na uwadze. Trazodon też ;) Przy najbliższej wizycie obgadam to z lekarzem. No chyba, że zaproponuje mi jeszcze coś innego. Wtedy powiem: Chwileczkę, muszę to skonsultować z forum. :mrgreen:
magnolia84

przez Kalebx3 31 sty 2014, 14:54
Chwileczkę, muszę to skonsultować z forum.

:brawo: :brawo: :brawo:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez forfiter 31 sty 2014, 14:54
tez w sumie jakis super zamulony nie jestem, bardziej mnie martwi to, ze baardzo szybko sie mecze, jakies szybsze chodzenie i jestem zdyszany ehh, a cale zycie sportowiec ;/ a co do spania to musze wrocic do mirtazapiny, bo bez tego to dopiero punkt 4 spie.
Paroksetyna 20mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 31 sty 2014, 17:00
magnolia84 mądre podejście :mrgreen:
miko84

przez elfrid 31 sty 2014, 18:33
magnolia84, no i od razu zdobędziesz szacun i respekt lekarza - masz za sobą całe forum w końcu :D :D :D
pregabalina, wenlafaksyna

przez beladin 31 sty 2014, 19:46
magnolia84, A czym się właściwie tak bardzo przejmujesz, że masz ochotę się zabić?
beladin

przez Grazin 31 sty 2014, 20:56
Witam,
cierpię na nerwicę lękową z atakami paniki, mam to mniej więcej od maja ubiegłego roku, początkowo brałam pramolan (1 tabletkę dziennie) i w połączeniu z psychoterapią dało to świetne efekty bardzo dobrze się czułam, psychiatra stwierdził w październiku że możemy odstawić pramolan, jednak w grudniu wróciły ataki paniki i ciągły niepokój.
wróciłam do pramolanu w zeszłym tyg, dzisiaj miałam wizytę u psychiatry, który przepisał mi parogen (pół tabletki na noc w pierwszym tygodniu, a później 1 tabletka na noc).
poczytałam trochę o skutkach ubocznych i zastanawiam się czy w ogole zacząć to brać.
wiem, że moje stany lękowe są spowodwane cieżką sytuacją w moim życiu, za dużo rzeczy na mnie spada, a dzisiaj dodatkowo straciłam pracę... sporo tego. wczesniej nie chorowałam psychicznie, zaczeło się od tego że zostawił mnie partner i zostałam sama z dzieckiem. ciągle coś złego dzieje się w moim życiu i mimo że staram sie jakoś utrzymywac na powierzchni to ciężko mi czasem. ataki paniki nie występują często, w grudniu miałam okropny atak (trwał 2 godz i miałam przeróżne obajwy, łącznie z błyskami świetlnymi w oczach oraz zdrętwieniem lewej strony ciała). od tego czasu nie miałam silnych ataków, ale ciągły niepokój.
po tygodniu stosowania pramolany codziennie jest mi lepiej, jednak dalej nie czuję się rewelacyjnie, ale wiem że nie będę się czuć rewelacyjnie bo na prawde dużo ciężkich rzeczy dzieje się w moim życiu.

co do parogenu boję się najbardziej tego że spłycenia uczuć o którym pisaliście. nie chce być jak robot, nie chcę nie mieć emocji. chciałbym po prostu nie czuć lęku w sobie.
mam małe dziecko i nie wyobrażam sobie siebie jako zombie ktore nie ma uczuć. a jakoś taka wizja mnie naszła po przeczytaniu skutków ubocznych ;)

mam wrażenie że jednak za mocne leki zostały mi przepisane.
co sądzicie, czy skutki uboczne występują zawsze ?

przez lunatic 31 sty 2014, 21:10
spłyca dość mocno, u niektórych bardziej u niektórych mniej, na nerwicę i ataki paniki według wielu najlepsza, ale...
no właśnie, wyeliminować napady lękowe mogą tez inne SSRI, które tak bardzo spłycająco nie będa działać, tzn prawdopodobieństwo tego jest mniejsze bo na pewno niczego nie można powiedzieć

przez Grazin 31 sty 2014, 21:14
ja generalnie nie jestem fanką leków, chciałabym sobie poradzić bez tego, mam czasem wrażenie że mi się to udaje, no ale do pramolanu musiałam wrócić.

zastanawiam się czy brać ten parogen...

przez lunatic 31 sty 2014, 21:19
ja kiedyś miałem ją zapisaną na ataki paniki, rzeczywiście po kilku tygodniach po napadach lękowych nie było śladu, ale co do działania zobojętniającego to u mnie po prostu tragedia była, mogło się palić, walić a mi to latało, obrazowo bym to tak ujął ze ten lek strasznie zakłamuje rzeczywistość (u mnie), moze sie dziać źle wokół a się w ogóle tego nie czuje, totalna obojętność
jakbym miał drugi raz się leczyć na takie napady to zrobiłbym to inaczej, wziąłbym SSRI o mniej tłumiącym profilu i ewentualnie przez pierwsze tygodnie jezeli by działało za bardzo pobudzająco albo nasilająco na ataki to bym brał benzo do czasu zadziałania leku i tyle, ale rozmawiałem ostatnio z jedną osobą która bierze 40mg paroksetyny i zadnego spłycenia nie czuje, no i to jest takie gdybanie dopoki sie nie sprawdzi

przez Grazin 31 sty 2014, 21:58
tyle tylko że ja tych ataków paniki nie mam, mialam w grudniu, potem nie miałam. tylko to ciągłe uczucie niepokoju.
uważasz że tak silny lek jest niezbędny żeby z tego wyjść?
nie chcę się wpakować w banie leku z którego potem będzie ciężko zrezygnować.
na mnie nawet pramolan (a uważam że jest bardzo słaby) działa lekko przytępiająco, jak biorę go regularnie to własnie takie uczucie zobojętnienia na otaczające zło tego świata mi towarzyszy.

we wtorek mam wizytę z psycholog, ale ona mi raczej w kwestii leków nie doradzi...

przez lunatic 31 sty 2014, 22:04
to zalezy jak silne jest to uczucie niepokoju, na stwierdzenie typu mam niepokoj i nic wiecej nikt sie nie podejmie decyzji czy leczenie farmakologiczne jest potrzebne i ewentualnie jakie a tym bardziej osoba z forum na odległość, wziąłbym paroksetyne jezeli objawy uniemozliwiałyby mi w znacznym stopniu funkcjonowanie, nic wiecej nie moge powiedziec na ten temat czy brac czy nie brac

przez magnolia84 31 sty 2014, 22:16
beladin napisał(a):magnolia84, A czym się właściwie tak bardzo przejmujesz, że masz ochotę się zabić?

wiem, nie powinnam, bo to całkiem dobra myśl
magnolia84

przez Grazin 31 sty 2014, 22:24
funkcjonuje normalnie.
moje uczucie niepokoju wiąże się z tym że np wstając rano wszystkie wnetrzności trzęsą mi się jak bym wypiła 5 red bulli. trzęsa mi się ręce, generlanie nienawidze być sama, szukam sobie zajęć, nie mogę siedzieć w domu. ostatnio mam własnie tak że wieczorami sie całkiem dobrze czuje, a rano niespecjalnie :/
kurcze zdiagnozował mnie psychiatra i powinnam zaufac, ale po przeczytaniu kilku opinii o tym leku to się zwycaje boję, że to za silny lek jak dla mnie.
dziękuje za wypowiedź!

Sortuj wg