PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lunatic 25 sty 2014, 00:09
Luki_Nerwusik,
ja mam akurat bardzo złe doświadczenia jeżeli chodzi o pracę w złym stanie, z jednej sam zrezygnowałem a z drugiej mnie zwolnili z powodu ogromnych problemów z koncentracją i popełnianych przez to błędów i ogólnie bardzo niskiej wydajności w obowiązkach

-- 24 sty 2014, 23:11 --

w trzeciej dałem radę ale tylko dlatego ze była mniej wymagająca, ale co to była za męczarnia pracować w takim stanie

przez nova_2013 25 sty 2014, 00:15
Obydwoje macie racje Chlopaki. Akurat mam takå prace, ktora wymaga ogromnego skupienia, refleksu i podzielnosci uwagi oraz znajomosci jezykow obcych. Ale moge zrobic sobie wolne w chwili kiedy musze. Zamierzam wpierw pracowac po 4-5 godzin w pierwszym tygodniu a potem zwiekszac o godzine z kazdym nastepnym tygodniem az dojde do max 8. Mam wyrozumialego szefa dzieki Bogu. On wie o mojej chorobie i tez nie bedzie robil problemu jesli bede musiala byc na zwolnieniu nawet i 4 miesiåce. Problem w tym, za ja chce wrocic do pracy aby przestac myslec o chorobie i zaczåc walczyc z atakami paniki zamiast im sie poddawac i polegac tylko na tabletkach. Mialam dostac terapie behawioralnå juz 10 stycznia ale dzieki pajacowi lekarzowi przerwalam kuracje citalem i teraz jest problem bo moj stan musi sie ustabilizowac zanim podejme terapie. I szlag mnie trafia bo tak strasznie liczylam na te psychoterapie, ze zalicze chociaz kilka spotkan zanim wroce do pracy. A tu d.u.pa zimna :(

Wiec mysle, ze najlepszym rozwiåzaniem bedzie abym jednak wrocila do pracy i "tam" czekala na terapie a nie w domu.
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez kit9 26 sty 2014, 18:48
Witam,

Słuchajcie mam takie pytanie cierpię na nerwice (chyba głównie lękową ) chociaż jakby chcieć coś dopasować to by do wielu innych rodzai schorzeń się dopasowało:)
Podjąłem psychoterapie ale jestem dopiero po pierwszych wizytach. 3 dni temu byłem też u psychiatry gdyż objawy somatyczne dokuczały mi już przez większą część dnia a nie tylko w chwilach lękowych. ( kołatanie serca, biegunki, odruchy wymiotne)
Mam pytanie psychiatra przepisał mi paroxinor i afobam. Następną wizytę mam za 6 tyg dopiero
Paroxinor zapisała mi tak
-pół tabletki przez pierwszy tydzien a później już po całej
Afobam kazała brać też cały czas z Paroxinorem
-pół tabletki dziennie i jak nadal będzie źle to jeszcze dorzucić drugie pół na dzień czyli całą dziennie.

Moje pytanie brzmi czy mogę brać sam paroxinor a nie brać wcale tego Afobamu , siostra która też brała leki mówi że jej psychiatra też zapisywał Afobam żeby brać ale brała go tylko doraźnie gdy się źle czuła. ( wiem że ten lek jest uzależniający) i wiem że biorąc paranoxiron przez pierwsze 2-3 tyg mogę się źle czuć ale nie chce brać tego Afobamu codziennie tak jak mi zapisał lekarz. Proszę o poradę.

Z góry dziękuje
Pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magnolia84 26 sty 2014, 18:50
hej
Nie musisz brać Afobamu codziennie. Możesz doraźnie albo wcale, w zależności od tego, jak będziesz się czuł.
magnolia84

przez JERZY62 26 sty 2014, 19:50
magnolia84 napisał(a):Nie musisz brać Afobamu codziennie. Możesz doraźnie albo wcale, w zależności od tego, jak będziesz się czuł.

Co prawda to prawda ;) Jak najmniej tego dziadostwa, doraźnie najlepiej albo wcale.
♪♪♪

przez pika30 27 sty 2014, 16:34
kit9 napisał(a): przez pierwsze 2-3 tyg mogę się źle czuć ale nie chce brać tego Afobamu codziennie tak jak mi zapisał lekarz. Proszę o poradę.

Z góry dziękuje
Pozdrawiam.

Oczywiście że nie musisz brać afobamu, afobam powinno się stosować tylko doraźnie, lecz jeśli dopiero wchodzisz w lek, to lepiej jest brać przez pierwsze 2 tyg żeby nie czuć skutków ubocznych antydepresanta, to poprostu dla twojego lepszego samopoczucia.
Ja kiedyś jak wchodziłam w seroxat to miałam zapisane przez pierwsze 2 tyg afobam 0,5 3razy dziennie, oczywiście nie brałam aż tak dużo, brałam 2 razy dziennie, ale tylko przez te pierwsze 2 tyg, później jak seroxat się rozkręcił to bez problemu odstawiłam afobam.
Nie wiem czemu ludzie tak panicznie boją się benzo.

-- 27 sty 2014, 15:38 --

Fugu napisał(a):Mam pytanko: po jakim czasie brania Paro w dawce 20mg powinny pojawić się oznaki poprawy w depresji z lękiem? Wiem, że każdy organizm inaczej reaguje na piguły, ale chcę więcej tak mniej/więcej jak długo powinienem czekać na efekty.

u mnie szybciutko, po dwóch tygodniach wróciłam do światach żywych. po 1,5 roku myślałam że wyzdrowiałam i odstawiałam z dnia na dzień i to był błąd ( ale to stare dzieje ) :)

przez nova_2013 27 sty 2014, 17:28
Hej Pika

co sie z Tobå dzialo ???
Ostatni raz rozmawialysmy na ATAKACH poznym wieczorem i bardzo zle sie czulas. Pamietasz ? Dlugo Cie nie bylo na forum. Czy to cos powaznego ?
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez lunatic 27 sty 2014, 20:00
pika30 napisał(a):Nie wiem czemu ludzie tak panicznie boją się benzo.

lepiej niech się boją i nie biorą niż jakby się nie bali i przesadzili z czasem łykania tego

przez depas 28 sty 2014, 12:53
Minął pierwszy tydzień na paro zamiast wenlafaksyny. Póki co żadnych zmian, przejście zupełnie bezbolesne, ani jednego brain-zapa :) Podniosłem dzisiaj do 30mg jak planowałem, chociaż tak naprawdę nie było takiej konieczności, lęków zero co bardzo cieszy, uboków podobnie. Może jednak większa ilość serotoniny jakoś wpłynie na mój nastrój.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez woowoo 28 sty 2014, 14:55
Czy komuś udało się schudnąć na paro. Przytyło mi się 7 kg przez 1,5 roku.

przez Tańczący z lękami 28 sty 2014, 17:38
depas, moje gratulacje tak trzymaj! A ja no cóż - przegrałem zakład :P
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depas 28 sty 2014, 17:56
Tańczący z lękami, gorzej że w czwartek będę się widział ze swoim stałym psychiatrą i nie wiem co powie na moją lekową samowolkę. To znaczy jak go znam nie zrobi sceny, ale też zadowolony nie będzie, tym bardziej że nie jest największym fanem paro akurat.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 28 sty 2014, 19:20
depas, poczekaj lepiej z miesiąc. Zmiany leków nie uwidaczniają się tak szybko (z wyjątkiem uboków). Skutki w nastroju zaprzestania podawania wenlafaksyny i wprowadzenia paroksetyny pewnie odczujesz za 2-3tygodnie.
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 29 sty 2014, 11:50
No liczę na nieco lepszy nastrój z uwagi na silne działanie serotoninowe paro. Póki co, stałem się tylko jakby bardziej apatyczny w ciągu dnia, brakuje mi energii. Nie wiem czy to już to osławione działanie paro (trochę wcześnie na to), czy wynik odstawienia wenli. Pożyjemy, zobaczymy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg