PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: ParoMerck

przez Venus 23 lip 2009, 09:51
crisp71 może spróbuj przeczekać to najgorsze. Ja pierwszy miesiąc z Paromerckiem też miałam
paskudny. Teraz jest już lepiej, choć dalej mnie to jeszcze męczy. Ten lek na początek farmakoterapii
jest dość dobry, dlatego myślę, że warto spróbować przeczekać ten kryzys.
Bla bla bla...

przez miko84 23 lip 2009, 14:56
crisp71 napisał(a):Drżenie rąk,cierpnięcie mięśni,bezsenność,pocenie,brak erekcji,niemożliwość wypicia piwa.

Poproś lekarza o inny lek, może trójpierścieniowy (poza anafranilem), lub działający na dopaminę? Gdy SSRI Ci nie pomaga trzeba spróbować inną drogą, wybrać lek, który działa na inne neuroprzekaźniki.
miko84

przez kemuri 24 lip 2009, 09:47
crisp71 napisał(a):niemożliwość wypicia piwa.

dlaczego? 2 piwka wieczorem, paromerck i nic się nie dzieje.
Piłem biorąc risset, anafranil, depakine i też mi się nic nie działo :p
Czasami było to piwko innym razem 5.
Tak zdaję sobie sprawę z konsekwencji.
Jestem tylko ciekawy dlaczego crisp71 nie możesz wypić tego piwka.
kemuri

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Venus 24 lip 2009, 11:27
kemuri napisał(a):Jestem tylko ciekawy dlaczego crisp71 nie możesz wypić tego piwka.

Być może lek na niego działa tak, że go od piwa odpycha, nie ma na nie ochoty.
Ja kiedyś też lubiłam sobie wypić piwko, a teraz tego nie potrzebuję i jest mi świetnie.
Bez piwka mam dobry humor :D
Bla bla bla...

przez Adaś2222 27 lip 2009, 23:43
Powiem wam tak, kiedyś brałem bardzo dużo leków antydepresanty (Seroxaty, Anafranile, Effectiny itd.) + rispolepty + zomireny + cloraxeny, do tego piłem i nic mi nie było. Więc wszystko zależy. Teraz staram się ograniczać picie alkoholu i leki bo wiem, że to jest nie zdrowe. Ale mi nic specjalnego się nie działo.

Re: Seroxat

przez Jadis 28 lip 2009, 10:26
nie wiem czy ktoś już o tym pisał, ale Seroxat to to samo co Paxtin, z tym że Paxtin jest połowę tańszy.
biorę paroksetynę już prawie 3 lata i jest okej, chociaż mam sporadyczne ataki lęku.

czy ktoś z Was miał po paroksetycznie RLS? bo ja to niestety mam :?
Jadis

przez jani 28 lip 2009, 20:58
Ja biorę paroksetynę (najpierw seroxat, teraz xetanor) już około 1,5 roku. Brałem 2 tabletki dziennie, od miesiąca zszedłem na 1. Na mnie lek ten podziałał całkiem pozytywnie, początek był trudny, ale po miesiącu wszystko się unormowało. Na pewno ucichły (choć niestety nie znikły całkowicie :/) stany lękowe, no i przytyłem co mnie cieszy bo zawsze uważałem, że jestem za szczupły :P Niestety lek nie pomógł mi w 100%, ale chyba nie można tego oczekiwać. Same leki wszystkiego nie załatwią, a może nie da się całkowicie pozbyc nerwicy? :/

przez Jadis 29 lip 2009, 08:54
ja mam bardzo duży problem z paroksetyną, bo mam po niej RLS, czyli Zespół Niespokojnych Nóg http://www.biomedical.pl/zdrowie/rls-ni ... gi-77.html bardzo źle sypiam, szczególnie ostatnio. gdy brałam większą dawkę, to nie mogłam zasnąć przez RLS codziennie :? teraz przynajmniej czasem udaje mi się zasnąć, ale nawet z drzemką w dzień mam problemy :?
Jadis

przez Lucy86 29 lip 2009, 09:31
Hej,

wczoraj dostałam od lekarza receptę właśnie na Paromerck i na tańszy odpowiednik Xanaxu. Dzisiaj wzięłam pierwszą dawkę, na razie czuję się strasznie zmęczona i rozkojarzona. Najchętniej wyszłabym z pracy i pojechała do domu pospać. Wczoraj odstawiłam Afobam, od którego w ciągu 2 tygodni się już uzależniłam i strasznie się boję, że lęki wrócą. Kiedyś brałam Seroxat, czyli tę samą substancję i miałam na początku straszne nudności, ale mam nadzieję, że tym razem się szybciej przyzwyczaję. W ulotce przeczytałam, że u 1/10 osób występują zaburzenia seksualne - czy to możliwe, żeby ten lek hamował orgazm? Przy poprzednich tak miałam...

Pzdr

przez kasia000 29 lip 2009, 10:54
hej
ja biore seroxat 4 lata...jak zaczęłam odstawiać to pojawiły sie u mnie te objawy co u ciebie czyli naiespokojne nogi-cos okropnego,wiec biore nadal teraz 1 tabl,co drugi dzień a ty jak dawkujesz???
spisz lepiej?
kasia000

przez Jadis 29 lip 2009, 11:01
Ostatnio w ogóle nie śpię, bo cierpię na bezsenność. ale to pewnie dlatego, że po długim czasie usypiania się piwem, przestałam je pić i teraz organizm dziwnie reaguje (właśnie bezsennością). biorę Seroxat od 3 lat, byłam już przy dawce 60 mg, przez ostatnie miesiące brałam 15 mg, ale postanowiłam od dzisiaj zejść do 10, bo nie daję rady z łydkami :?

jak się czujesz biorąc do drugi dzień?
Jadis

przez kasia000 29 lip 2009, 19:51
ja biore co drugi dzień i jest ok!!
ale jak zaczełam sama odstawiać na własną reke miałam okropna bezsenność i niespokojne nogi-okropność!
moze za szybko schodzisz z dawek i tak ci sie dzieje?
kasia000

przez Venus 29 lip 2009, 21:11
Lucy86 napisał(a):Hej,

wczoraj dostałam od lekarza receptę właśnie na Paromerck i na tańszy odpowiednik Xanaxu. Dzisiaj wzięłam pierwszą dawkę, na razie czuję się strasznie zmęczona i rozkojarzona. Najchętniej wyszłabym z pracy i pojechała do domu pospać. Wczoraj odstawiłam Afobam, od którego w ciągu 2 tygodni się już uzależniłam i strasznie się boję, że lęki wrócą. Kiedyś brałam Seroxat, czyli tę samą substancję i miałam na początku straszne nudności, ale mam nadzieję, że tym razem się szybciej przyzwyczaję. W ulotce przeczytałam, że u 1/10 osób występują zaburzenia seksualne - czy to możliwe, żeby ten lek hamował orgazm? Przy poprzednich tak miałam...

Pzdr

Lucy86
ja na początku brania ParoMercku też byłam okropnie senna i miałam okropne nudności. Czułam się ogólnie bardzo źle, ale teraz jest już ok. Jeśli chodzi o sprawy seksu, to wcześniej nie miałam na niego ochoty, nie chciałam nawet o nim słyszeć, ale teraz to już co innego :D Czy może on powodowac zaburzenia na tym tle, jak widać może, ale nie znaczy, ze one u Ciebie wystąpią. Każdy reaguje inaczej. Nie myśl o tym, że będzie źle. Myśl, że będzie wszystko ok, w końcu ten lek ma pomagać. :smile:
Bla bla bla...

przez Jadis 29 lip 2009, 21:32
schodziłam po 10 mg, ale dość powoli. jeszcze rok temu brałam jakieś 60, teraz biorę 30. w skutkach ubocznych paroksetyny jest właśnie RLS, ale psychiatra twierdzi, że to świetny lek i nie chciał mi przepisać innego.
Jadis

Sortuj wg