PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez forfiter 23 sty 2014, 17:44
poranna kawa i papieros na paro rozwalaja na lopatki az musze przysiasc bo mnie serotonina zalewa :D

Tak obiektywnie, nie pisze tu z nikim pw, nie mam znajomych itd. Ty za to jestes niezwykle mila dla osob tej samej plci, a gnoisz ta druga ;) (ja juz skonczylem).
Paroksetyna 20mg

przez magnolia84 23 sty 2014, 17:50
a to ciekawe...
Jestem miła dla osób, które nie traktują mnie z nadętą wyższością. W taki prosty sposób to działa.
magnolia84

przez miko84 23 sty 2014, 17:50
forfiter serotonina po kawie i papierosie? Raczej dopamina :)
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 23 sty 2014, 17:53
ja z paro zazywałam Seroxat chyba ale to było dawna na natrętne mysli wcale to nie pomogło co innego Sertralina.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez lunatic 23 sty 2014, 18:25
forfiter napisał(a):Tak obiektywnie, nie pisze tu z nikim pw, nie mam znajomych itd. Ty za to jestes niezwykle mila dla osob tej samej plci, a gnoisz ta druga ;) (ja juz skonczylem).

Ty,faktycznie :D

przez Fugu 24 sty 2014, 00:59
Mam pytanko: po jakim czasie brania Paro w dawce 20mg powinny pojawić się oznaki poprawy w depresji z lękiem? Wiem, że każdy organizm inaczej reaguje na piguły, ale chcę więcej tak mniej/więcej jak długo powinienem czekać na efekty.
Fugu

przez Kalebx3 24 sty 2014, 10:18
Fugu , różnie . Ale trzeba liczyć średnio 3 do 6 tygodni .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez anubis83 24 sty 2014, 16:53
Witam, potrzebuję pilnej porady. Przez dwa lata brałem parogen i lekarz 3 dni temu zmienił mi lek na seronil (fluoksetyna)-ze względu na duży przyrost wagi (20kg) na poroksetynie. Także od 3 dni biorę seronil i czuję się fatalnie-olbrzymi lęk, bezsenność i wysokie ciśnienie krwi. Czy mogę wrócić do paroksetyny jutro, jeśli brałem przez 3 dni seronil, czy muszę zrobić jakąś przerwę? Pomóżcie!

przez Luki_Nerwusik 24 sty 2014, 17:00
Możesz od razu wskoczyć na paro, albo przeczekać skutki uboczne na fluoksetynie z pomocą benzo.
Luki_Nerwusik

przez anubis83 24 sty 2014, 17:08
Luki, w benzo nie bawię się. Brałem alprox przez jakiś czas i momentalnie rosła mi tolerancja i z dnia na dzień większa chęć brania. Nie miałem pojęcia, że fluoksetyna to taki syf, czuję się jak przećpany amfetaminą. Mój główny problem to lęki, a fluoksetyna najwyraźniej na nie mi nie pomoże. Wolę być gruby, ale bez lęków. Dzięki za odpowiedź.

przez Luki_Nerwusik 24 sty 2014, 17:18
Zmartwiłeś mnie tym tyciem na paro. Biorę je 3 m-ce, przybyło mi ok. 3 kg, ale myślałem, że to przez zimowe rozleniwienie i brak ruchu.
20 kg bym nie zdzierżył.
Pogadaj jeszcze z lekarzem. Może przypisze Ci sertralinę, na której też raczej się nie tyje.
Luki_Nerwusik

przez Lord Kapucyn 24 sty 2014, 17:22
Te dwa SSRI różnią się zasadniczo profilem terapeutycznym. Paroksetyna ma profil wyraźnie przeciwlękowy i sedatywny, a fluoksetyna ma profil raczej aktywizujący.

W badaniach klinicznych wykazano, że fluoksetyna w początkowym okresie leczenia(zazwyczaj pierwsze parę tygodni) jest paradoksalnie najbardziej lękotwórczym SSRI, czyli może nasilać lęki. Dopiero po paru tygodniach ujawnia się działanie przeciwlękowe.

Z kolei po paroksetynie faktycznie można nieznacznie przytyć (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18494538). Przyrostu wagi rzędu 20kg nie zwalałbym na paroksetynę, bo takiego przyrostu masy ciała nie powodują nawet niektóre neuroleptyki czy mianseryna/mirta. Paroksetyna obok wenlafaksyny jest też najtrudniejszym lekiem do odstawienia z grupy SSRI/SNRI.

Zbierając to wszystko do kupy- czujesz się jak się czujesz.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez anubis83 24 sty 2014, 17:57
Dzięki Panowie za informacje. W pierwszym poście nie napisałem, że na noc biorę także lerivon, więc zapewne połączenie mianseryny z paroksetyną spowodowało tak znaczny przyrost wagi (albo po trzydziestce zwolnił mi tak metabolizm). Lekarz stwierdził, że teraz "modne" jest połączenie mianseryny z fluoksetyną, a ja skusiłem się.
Faktycznie odstawienie wenlafaksyny (w moim przypadku symfaxin 227mg) to koszmar. Wyładowania elektryczne w głowie, to była pestka w porównaniu do dwutygodniowych problemów z błędnikiem. Mogłem patrzeć wyłącznie w ziemię, gdyż każde podniesienie wzroku kończyło się wymiotami. Poza tym stan przypominający ostrą grypę. Pomimo tego wspominam go dobrze, gdyż to był mój pierwszy lek, który brałem i który z lękami radził sobie znakomicie. Jednak co jakiś czas tracił swą moc i musiałem zwiększać dawkę, a 225 mg w moim przypadku (problemy z sercem), to już był max.

przez Lord Kapucyn 24 sty 2014, 18:01
To tycie to zdecydowanie zasługa mianseryny- odwrotnego agonizmu rec. histaminowego H1, antagonizmu rec. 5-HT2c i antagonizmu rec. alfa2adrenergicznych.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg