PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez kokon20 22 sty 2014, 21:17
lunatic napisał(a):kokon20,
no właśnie nic innego nie brałem poza Edronaxem, to było dawno temu, teraz ten sam lekarz mi powiedział ze Edronaxu się raczej samego nie stosuje a sam mi kiedyś tak dał

Mnie dzisiaj lekarz powiedział że mi dołączy edronax ale pół tabletki bo w połączeniu z paroksektyną przy większych dawkach mogę mieć kłopoty z ciśnieniem itp,a jeżeli chcę brać więcej ednoraxu to muszę obniżyć paroksetynę do 20mg.Spróbuję na razie przez 2 tygodnie z tą połówką jeżeli nie będzie zbytnio efektów to wejdę na 4mg.

przez lunatic 22 sty 2014, 21:19
kokon20 napisał(a):Mnie dzisiaj lekarz powiedział że mi dołączy edronax ale pół tabletki bo w połączeniu z paroksektyną przy większych dawkach mogę mieć kłopoty z ciśnieniem itp,

ooo, a mi nic takiego nie powiedział i właśnie z tym miałem problemy przy tym mixie, chodziło o wzrost ciśnienia?

przez magnolia84 22 sty 2014, 21:27
Kiedyś łączone miałam coaxile, sulpirydy, anafranile, alproxy i benzo i w błogiej nieświadomości łykałam te prochy
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kokon20 22 sty 2014, 21:29
lunatic napisał(a):
kokon20 napisał(a):Mnie dzisiaj lekarz powiedział że mi dołączy edronax ale pół tabletki bo w połączeniu z paroksektyną przy większych dawkach mogę mieć kłopoty z ciśnieniem itp,

ooo, a mi nic takiego nie powiedział i właśnie z tym miałem problemy przy tym mixie, chodziło o wzrost ciśnienia?

Tak chodziło o wzrost ciśnienia.

przez Lord Kapucyn 22 sty 2014, 21:45
Reboksetyna jest głównie metabolizowana przez CYP3A4, choć ogólnie są pewne niejasności jeżeli chodzi o jej metabolizm. Paroksetyna jest tylko słabym inhibitorem CYP3A4, za to silnym CYP2D6 i CYP2B6. Paroksetyna np. bardzo podnosi stężenie atomoksetyny, która jest dość selektywnym inhibitorem wychwytu zwrotnego noradrenaliny i jest metabolizowana przez CYP2D6.

Może chodzi o to, że paroksetyna nie jest aż tak selektywnym SSRI(jej powinowactwo do transportera noradrenaliny: NET Ki(nM)= 56.7)+wykazuje umiarkowane działanie atropinopodobne, a reboksetyna jest umiarkowanie silnym inhibitorem wych. zwr. noradrenaliny (NET Ki(nM)=13.4).

Nic innego nie przychodzi mi do głowy dlaczego te leki brane razem miałyby znacząco podnosić ciśnienie krwi. Pojawia się też pewnego rodzaju paradoks bo reboksetyna u niektórych ludzi zamiast podnosić ciśnienie obniża je za bardzo albo powoduje hipotonię ortostatyczną.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez dziewczynaZperłą 22 sty 2014, 21:48
witajcie, jest to mój pierwszy wpis tutaj, postanowiłam się zarejestrować, zaglądam już od jakiegoś czasu. na PAROKSETYNIE to mój trzeci raz. pierwszy po ataku paraliżu (tydzień przed operacją synka) - roczna przygoda z ARKETISEM, niewiele pamiętam, jedynie to, ze byłam zadowolona ze swojego stanu po niej. drugi raz był stosunkowo niedawno, przed kolejnym pobytem z dzieckiem w szpitalu, miesiąc na 20mg i odstawienie. podczas brania - bez większych problemów, natomiast oba odstawienia wspominam koszmarnie. drugie odstawienie było lekkomyślne i od razu po dwóch miesiącach jestem z powrotem. duszności non stop, ataki paniki, zwolnienia z pracy z powodu złego samopoczucia, wzrost ciśnienia, bóle głowy, bóle w klatce, szumy uszne.. więc jestem na ARKETISIE po raz kolejny. zaczęłam 3 i pół tygodnia temu. pierwsze dni - praktycznie dieta ZERO, niemożność zaśnięcia, L4, pogorszenie widzenia, potworne bóle głowy, dreszcze, ale co ciekawe - ustąpiły duszności na tydzień. po tygodniu wróciły wraz z nocnymi drgawkami i mrowieniem kończyn. genetalnie postanowiłam się odezwać, bo jestem przerażona tymi porankami i zastanawiam się ILE TO JESZCZE POTRWA?!?!?! choć to mój trzeci raz z ARKETISEM - przy tej chorobie moje dobre doświadczenia wcale nie działają uspokajająco, potrzebuję jakiegoś wsparcia z WASZEJ strony.. czy ktoś tak miał?! rano budzą mnie takie dziwne MIAROWE DRGAWKI, delikatne, mniej więcej 2x szybsze niż akcja serca, bo momentalnie sprawdzam puls, czy to przypadkiem moje serce nie wpadło w jakiś dziwny stan.. nadchodzi wieczór i boję się iść spać w obawie, że COŚ mi się stanie z powodu tych dziwnych drgawek..

przez lunatic 22 sty 2014, 21:51
u mnie ten mix obniżył ciśnienie a nie podwyższył, w takim stopniu ze spałem w dzień po tym, nie wiem czy to normalne ze obniżył a nie podwyższył, ale pisze ze reboksetyna moze rozszerzac naczynia, a jezeli naczynia sie rozszerzaja to cisnienie maleje

przez magnolia84 22 sty 2014, 21:53
jeżeli naczynia się rozszerzają, to ciśnienie rośnie
magnolia84

przez Lord Kapucyn 22 sty 2014, 21:54
magnolia84 napisał(a):jeżeli naczynia się rozszerzają, to ciśnienie rośnie

Jeżeli naczynia się rozszerzają to ciśnienie spada, a nie rośnie. Ciśnienie rośnie przy skurczu naczyń.

Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 22 sty 2014, 21:54
ale pisze ze noradrenalina rozszerza naczynia tylko w miesniach szkieltowych a w pozostałych obkurcza, wiec powinien byc po niej chyba wzrost cienienia a nie spadek

przez Lord Kapucyn 22 sty 2014, 21:56
Dokładnie- noradrenalina obkurcza mięśnie gładkie które stanowią mięśniówkę naczyń krwionośnych przez co podnosi ciśnienie.

Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 22 sty 2014, 21:56
no to miałem reakcje niewytłumaczalną, standardowo
Ostatnio edytowano 22 sty 2014, 21:57 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

przez Lord Kapucyn 22 sty 2014, 21:57
Masz rację lunatic, napisałem wyżej.

-- 22 sty 2014, 22:00 --

Jestem zażenowany bo na tej banalnej kwestii kiedyś się wyje... Oczywiście skurcz mięśni gładkich naczyń krwionośnych powoduje WZROST ciśnienia, a rozkurcz mięśni gładkich SPADEK ciśnienia.

Moderator/ R2 - D2

przez magnolia84 22 sty 2014, 22:07
ale np. w przypadku alkoholu, ciśnienie krwi wzrasta i rozszerzają sie naczynia krwionosne. Jak to w końcu jest?
magnolia84

Sortuj wg