PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez depas 22 sty 2014, 08:53
elfrid, dwie rzeczy.
Oddalam od siebie myśl że za 3. podejściem wenlafaksyna może nie zadziałać jak należy. Jak sam napisałem LPD mają taką tendencję - tak czytałem. Wierzę jednak mocno że to tylko kwestia czasu i cierpliwości żeby odzyskać choćby w przybliżeniu dawny stan. Natomiast faktycznie drugie podejście do wenli (mimo że po dobrych paru latach przerwy) było znacznie trudniejsze fizycznie i gorzej tolerowane. Także trzecie może być naprawdę ciężkie. Dalej jednak trzymam się tego że topiramat zmniejszyłby ewentualne niedomagania, ale tak ryzyko jak najbardziej istnieje.
Druga rzecz to moje "dragowe" podejście do leków. Tutaj nie mam żadnych wątpliwości że tak właśnie jest, ba, niektóre leki chciałem testować nawet bardziej jako potencjalne używki niż leki (patrz: bupropion), i te (wcześniej) częste zmiany i niecierpliwość to w ogromnej mierze efekt rozregulowania systemu nagrody czy jak to tam zwą. Ale jest lepiej, jest postęp, na wenli byłem prawie rok, topi doszedł kilka mies. temu i Fluanxol 2 m. temu. Na tym wydawało się że będzie koniec, a tu ciach - paroksetyna :) Najprawdopodobniej chęć tej ostatniej zmiany wynikła z tego, że po raz kolejny próbuję odstawić alkohol, i mózg zaczął krzyczeć i domagać się czegoś w zamian, jak ja to dobrze znam...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez freda 22 sty 2014, 11:43
elfrid, pod jaką postacią bierzesz paro?muszę przejść z seroxatu na coś tańszego.poczuje różnicę??bo boję się znów uboków.inaczej apteka mnie wykończy :evil:
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Modi 22 sty 2014, 12:12
Hej,

Czy poczatkowe otepienie i brak motywacji mija po jakims czasie?
O jaki lek poprosic lekarza aby dostać większego napędu?

Dodam,ze jem paroksetyne od paru dni i czuje sie fatalnie,ale po dodaniu metanabolu w dawce 20mg dostaje napedu, humor lepszy no i natretne mysli przechodzą oraz mniejsza fobia spoleczna. Jednak nie moge go brac w nieskonczonosc,bo jest toksyczny dla watroby dlatego zastanawiam sie czy nie byloby lepiej abym wskoczyl na inny SSRI np setralina,albo Wenfla, ktore dzialaja dopaminergicznie z tego co pamietam,a wiec maja podobna mechanike dzialania jak metanabol? Czekam na wasze opinie

Pozdrawiam cieplo,

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 22 sty 2014, 12:22
Modi, zbyt krótko bierzesz, aby odczuć poprawę. Poczekaj jeszcze kilka tygodni , leki napewno się rozkręcą
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Modi 22 sty 2014, 12:28
No ja doskonale z tego sobie zdaje sprawe,ale z tego co czytalem paro generalnie slabo dziala pod wzgledem motywacji,sily ,a powoduje rozleniwienie i swojego rodzaju "wyjebke" co w moim odczuciu ma swoje plusy,ale ma tez sporo minusow chodzby to, ze nie jestesmy w stanie zmotywować się no niczego (Przynajmniej ja nie jestem gdy biore Paro solo ;() Biore lek tydzien,wiec po prostu zastanawiam sie czy nie warto byloby uzyc czegos innego, czegos co bardziej nadaje sie na moje zaburzenie

Pozdrawiam

przez ladywind 22 sty 2014, 13:12
Modi, to zalezy na czym polega Twoja choroba. Jeśli na braku energii, motywacji, to wtedy stosuje się leki o innym profilu jak wellbutrin czy reboksetyna.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Luki_Nerwusik 22 sty 2014, 13:18
@Modi
Pobierz lek ok. 2 m-cy w stałej docelowej dawce, to będziesz mógł coś powiedzieć jak na niego reagujesz.
Zmiana teraz jest bez sensu, a te wszystkie uboki, my nerwicowcy sami napędzamy czytając fora i ulotki :)
Ja się czuje każdego dnia inaczej, raz ok i spokój, a za chwile wqurw na wszystko i na wszystkich, bez wyraźnego powodu. Ale nie będę wszystkiego zwalał na lek i zmieniał go co miesiąc, tylko raczej na chorobę.
Luki_Nerwusik

przez magnolia84 22 sty 2014, 13:54
elfrid napisał(a):A na jakie objawy? Jaką masz diagnozę?

nerwica lękowa of course :D
magnolia84

przez Kalebx3 22 sty 2014, 14:00
próba obniżenia dawki Paro z 10mg na 7,5 mg niestety nieudana . Automatyczne zwiększenie natręctw , więc dorzutka po czasie 2,5 mg ,,, i znów się uspokoiło . Nawet tak małe dawki , a czuć.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez magnolia84 22 sty 2014, 14:03
Kalebx3 napisał(a):próba obniżenia dawki Paro z 10mg na 7,5 mg niestety nieudana . Automatyczne zwiększenie natręctw , więc dorzutka po czasie 2,5 mg ,,, i znów się uspokoiło . Nawet tak małe dawki , a czuć.

czuć czuć i wiem to po sobie. To niesamowity lek....
Czuję, że w moim przypadku będzie podobnie - jak kiedyś odstawię, to szybko będę musiała do niej wrócic
magnolia84

przez Kalebx3 22 sty 2014, 14:06
jak kiedyś odstawię, to szybko będę musiała do niej wrócic

to chyba przez to ,że w genach mamy popie-rdolone z tym wydzielaniem serotoniny we łbie.Ta teoria ( chyba Dark ) o niej wspominał najbardziej do mnie przemawia i tłumaczy to ,że Paro stało się moją tabletką przetrwania.Twoją chyba też :?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez magnolia84 22 sty 2014, 14:12
Kalebx3, wiem już na 100%, że do końca życia nie uwolnię się od leków. Będą przerwy w terapii ale i tak będę zmuszona sięgać po leki. Geny mojego ojca stworzyły trefną mieszankę i serducho napędza mi od lat "sensacje". Cóż poradzić... :bezradny:
magnolia84

przez Luki_Nerwusik 22 sty 2014, 14:19
Byle tylko leki pozwalały choć w 80 % przywrócić normalną jakość życia, to nie mam nic przeciwko faszerowaniu się nimi do końca życia. Mam oczywiście na myśli śmierć naturalną, nie samobója :) Coś czarny humor dzisiaj mam.
Luki_Nerwusik

przez kokon20 22 sty 2014, 18:19
Jaki lek radzicie na większą aktywność,motywację.
Lekarz przepisał mi Edronax ale tego leku nigdzie nie można dostać podobnie działa chyba Wellbutrin ale jest dla mnie za drogi,macie może jakieś pomysły?Leki brałbym w małej ilości razem z paro 40mg dziennie.

Sortuj wg