PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez miko84 19 sty 2014, 19:20
Na sen może i dobry ale przeciwdepresyjnie w porównaniu z mirtą to kupa. Mirtazapina jest jednym z najskuteczniejszych leków przeciwdepresyjnych - wg wielu badań na przełomie wielu lat.
Ostatnio edytowano 19 sty 2014, 19:22 przez miko84, łącznie edytowano 2 razy
miko84

przez lunatic 19 sty 2014, 19:20
miko84,
z ta tianeptyną to chyba nie wiadomo do konca o co chodzi, sam kiedyś pisałeś ze są badania które zaprzeczają jakoby obniżała poziom serotoniny, lekarz mi mówił to samo jak go pytałem czy nie będzie przeciwstawnego działania

przez miko84 19 sty 2014, 19:21
No ale po co brać ją z SSRI? Jaki jest sens takiego połączenia, bo musi mieć ono jakieś uzasadnienie, jak np. łączenie mirty/miansy z SSRI? Nie jest to takie jasne w tych badaniach ale nawet jak jest podejrzenie to nie powinno się łączyć bo po co ryzykować kolejne tygodnie niedziałających kombinacji?
Ostatnio edytowano 19 sty 2014, 19:22 przez miko84, łącznie edytowano 2 razy
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 19 sty 2014, 19:21
Kalebx3,
tez brałes takie połączenie?

Brałem , jak jakis zombezi chodziłem. Ludzie się czegoś mnie pytali( pamiętam jak dziś w pewnym Urzędzie ) to dopiero po 10 sekundach dochodziło do mnie zrozumienie , a jeszcze drugie 10 sekund na odpowiedz .Masakra!
Ostatnio edytowano 19 sty 2014, 19:22 przez Kalebx3, łącznie edytowano 1 raz
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lunatic 19 sty 2014, 19:22
miko84,
nie mam pojęcia jaki jest sens, może działania na serotonine SSRI + działanie tianeptyny na to co ona w rzeczywistości działa?

przez miko84 19 sty 2014, 19:23
No ale to musi mieć jakieś medyczne, naukowe uzasadnienie a takiego nie znalazłem. To tylko wymysł tych lekarzy. Tianeptyna jest dobrym lekiem sama w sobie a SSRI łączą się idealnie z mirtazapiną/mianseryną.
Ostatnio edytowano 19 sty 2014, 19:24 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez lunatic 19 sty 2014, 19:24
miko84 napisał(a): Nie jest to takie jasne w tych badaniach ale nawet jak jest podejrzenie to nie powinno się łączyć bo po co ryzykować kolejne tygodnie niedziałających kombinacji?

a no właśnie, dlatego cieszę się ze w miare szybko z tego zrezygnowałem

przez Śmiercionauta 19 sty 2014, 19:24
Powiem Wam, żete moje połączenie powoli zaczyna działać...więcej energii, krócej śpię, motywacja większa, a teraz wady niski apetyt, cały czas jestem sfrustrowany, ból głowy, nudności.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez magnolia84 19 sty 2014, 19:24
Ciekawa jestem co zaleci mi we czwartek psychiatra. Napomknę mu o trazodonie i o mirtazapinie. Być może zechce dołączyć SNRI
magnolia84

przez Stifler19 19 sty 2014, 19:51
miko84 a z paroksetyną po dodaniu mians\mirt nie miałeś nasilenia lęków i natręctw? wydaje mi sie że kiedys pisałeś że z paroksetyną nie zadziałało właściwie..a jak jest z sertraliną? miansa nie nasila troche obsesyjnych myśli?
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez miko84 19 sty 2014, 19:57
Stifler19 nie, mianseryna/mirtazapina ma u mnie działanie przeciwlękowe i uspokajające, nasilenia ZOK nie zauważyłem. Nie brałem paroksetyny z mirtazapiną/mianseryną przez dłuższy czas nigdy. Teraz leci 8 tydzień na tym połączeniu w wysokiej dawce i jest dobrze. Na spokojnie "ciągnę" do 12 tygodni, zobaczę czy się jeszcze poprawi.
miko84

przez Asmo 19 sty 2014, 21:04
Od dziś biorę paroksetynę. Ale z tego co czytam widzę, że dostałem mikroskopijną dawkę 10mg - przez miesiąc mam tak brać. Narazie nic mi nie dolega, więc ze spokojną głową pójdę jutro do pracy, że nie będzie żadnych awarii. Może 10mg to za mało by wywoływać skutki uboczne? Cholera wie. Znam co najmniej 4 leki po których nie miałem żadnych skutków ubocznych i zaczynam mieć nadzieję, że i tu będzie ok bo nie było ostrej reakcji na dzień dobry.
Zapisana mi została na lęki i anty depresyjnie. Czy ten lek dodaje napędu? Oczywiście chodzi mi o wybicie w napęd na poziomie normalnym, bo teraz mam strasznie zaniżony.
Jak u Was z tyciem i apetytem? Niby mam od tego nie utyć.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Stifler19 19 sty 2014, 21:11
to widocznie bardzo dobre połączenie tworzy mianseryna z sertraliną :) trzeba pewnie będzie kiedyś przetestować
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez magnolia84 19 sty 2014, 21:12
Asmo, paroksetyna wycisza i tłumi lęki ale nie napędza. U mnie po 8 miesiącach zaczęła wywoływać stany depresyjne ale przy dawce jaką bierzesz, to raczej mało prawdopodobne. Po paroksetynie raczej nie przytyjesz. Ja po tym leku mam słabszy apetyt i trochę mi się schudło.
magnolia84

Sortuj wg