PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez mart. 17 sty 2014, 00:22
Wlasnie wzielam pierwsza dawke, 5mg i 1 hydroksyzyne, bo panicznie sie boje tys skutkow.. Juz sobie wkrecilam odrealnienie i dusznosci a minelo 5 min... Bardzo sie boje, mam ochote juz zwrocic te tabletke. Caly dzien nie nialam zadnych lekow, pomyslalam o tabletce, scisneli mnie "w dolku" i zaczelo sie.. a teraz po tym jak wzielam najgorzej..
ale z drugiej strony mysle ze jak tak bardzo powoli wejde na paro to nie bede miala tak jak magnolia84 zadnych powaznych skutkow ;)
jeszcze mam pytanie dotyczace tego wstrzasu serotoninowego?
jest on bardzo prawdopodobny? czy nie mam sie czego obawiac jak juz wczesniej bralam fluoksetyne i bylo po niej super?

przez magnolia84 17 sty 2014, 00:48
mart., kładź się spać i nie będziesz się nakręcała. Nic się nie dzieje z Tobą złego, to tylko Twój mózg nakręca somatykę. Spokojnie, żaden zespół serotoninowy Ci nie grozi.
magnolia84

przez depas 17 sty 2014, 09:12
Jest niestety możliwe że za jakiś czas skończy mi się ubezpieczenie, i wtedy w ramach oszczędności będę zmuszony zmienić wenlafaksynę na paroksetynę właśnie. Nie chciałbym tego robić bo anksjolitycznie dla mnie nic się wenli nie równa, ale jeśli będzie taka konieczność, nie ma innego leku o zbliżonym profilu i udowodnionej skuteczności niż paro. Pierwsze podejście do niej 2 lata temu było nieudane, lęk się pogorszył, ale teraz startowałbym z zupełnie innego pułapu niż wtedy, no iteraz mam też topiramat.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ruby1986 17 sty 2014, 09:29
elfrid napisał(a):ruby1986, Witaj. Z tego co napisałeś wynika, że to Twoje drugie podejście do paroksetyny. Za pierwszym razem, rozumiem, postawiła Cię na nogi. Jeśli teraz bierzesz ją już 13 tygodni (OD JAKIEGO CZASU W JEDNEJ, STAŁEJ NIEZMIENIONEJ DAWCE?!) to może warto już rozważyć zmianę. Po co się męczyć.
Najmniejsze zab. funkcji seksualnych z SSRI wywołuje sertralina. Jednak u niektórych istotnie nasila leki w początkowym okresie brania (najlepiej przez pierwsze dwa tygodnie wspomóc się benzo). Również escitalopram ma wiele zarejestrowanych wskazań z zakresu zaburzeń lękowych i mniej działań niepożądanych niż paroksetyna ( w tym seksualnych).
Ewentualnie jak już jesteś na tej paroksetynie tyle czasu warto dołożyć mianserynę. W dawce 10-30mg na sen i zniwelowanie uboków paro (zwłaszcza libido, odczuwanie przyjemności itp), lub w dawce powyżej 30mg żeby sama ujawniła działanie antydepresyjne a jednocześnie spotencjalizowała działanie paroksetyny,

Witaj :)

Powiem tak, jak zaczynałem przygodę z Paro, miałem zapisaną dawkę 40 mg, jednak słabo pomagała i zwiększyłem do 60 mg, schodząc do 40 mg, potem 20 mg, 10 mg, aż do odstawienia w marcu 2013 roku.
Zacząłem ją brać kilka lat temu i fakt, dużo pomogła, bo właściwie nie czułem różnicy że jestem na jakichkolwiek lekach.

Obecnie to przyznam się, że trochę eksperymentowałem z dawką ...
Od 4 tygodni schodzę z 60 mg do obecnie 40 mg, także teraz jestem drugi tydzień na tej stałej dawce, nie kombinując raz w jedną, raz w drugą stronę.
Mam doraźnie przepisane benzo, chociaż jeszcze nie brałem, alprazolam bodajże ...
Póki co to nasennie biorę zolpidem w dawce 5 mg, uspokaja pozwala zasnąć i przespać spokojnie noc, ale i tak najgorsze momenty mam rano i późnym wieczorem, w ciągu dnia w 90% przypadków, jest ok.

Co do zaburzeń seksualnych, to faktycznie jest problem z odczuwaniem przyjemności podczas zbliżenia.

Natomiast jak ostatnio byłem u swego psychiatry, to wydawało mi się jakby w ogóle mnie nie słuchał co mu mówię, powtarzał utarty schemat i przepisał leki, to jest dopiero deprymujące ... poza całym moim zmęczeniem i powoli zdenerwowaniem całą sytuacją ...

Pozdrawiam :)

przez Śmiercionauta 17 sty 2014, 12:26
te moje połączenie paroksetyny z fluoksetnyą chyba nie sprawdza się.
Bo od jakiś czasu cały czas głowa mnie bili, mam zerowy apetyt, a do tego czuję frustracje, złość. Jak jakieś zwierze zamknięte w klatce. Dużo energii mało miejsca.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez ladywind 17 sty 2014, 13:13
Śmiercionauta, nic innego jak powiedzieć o tym swojemu lekarzowi.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Śmiercionauta 17 sty 2014, 13:21
ladywind, fluo biorę dopiero 8 dzień... może jeszcze jakoś się ustabilizuje. Do wizyty jeszcze miesiące.
Moderator

przez miko84 17 sty 2014, 13:53
To połączenie leków sam sobie wymyśliłeś czy przepisał Ci je lekarz?
miko84

przez Śmiercionauta 17 sty 2014, 14:02
miko84, lekarz, ja mu zaproponowałem wenlafaksyna, ale on mi przypisał fluo. Powiedział mi, ze jeśli będę się źle czuł na fluoksetynie to mam ją odstawić.
Moderator

przez miko84 17 sty 2014, 14:03
Szczerze powiedziawszy to pierwsze słyszę o takim połączeniu.
miko84

przez ladywind 17 sty 2014, 14:43
miko84, tymbardziej, że dwa SSRI, co się kupy nie trzyma.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez izzza 17 sty 2014, 14:48
Witam, natknęłam się na różnych forach na kilka opinii, że paro osłabia kondycje / wydolność organizmu . Wystraszyłam się bardzo, czy ktoś może to potwierdzić?

przez miko84 17 sty 2014, 14:59
No jedyne z czego można wynieść korzyść to antagonizm 5-HT2c fluoksetyny połączony z SRI paro i fluoksetyny, ale chyba dużo lepiej to osiągnąć łącząc SSRI z mianseryną/mirtazapiną. Chociaż z drugiej strony fluoksetyna jest selektywnym antagonistą 5-HT2c, nie antagonizuje zaś 5-HT2a. Coś podobnego można osiągnąć łącząc agomelatynę z SSRI, chociaż to drogie rozwiązanie.
miko84

przez mart. 17 sty 2014, 16:00
Po jakim czasie pojawiają się skutki uboczne? Wczoraj się uspokoiłam i było super, lepiej niż zwykle, po jakiś 2h ogarnęła mnie euforia, nie mogłam zasnąć, ale się zmusiłam. Spałam 13h, więcej niż zwykle. Mam nadzieję, że będzie ciągle tak dobrze po paro :105:

Sortuj wg