PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lunatic 14 sty 2014, 22:36
rbeti,
ja biorę 1,5 roku, taka dawka nie powoduje u Ciebie senności w ciągu dnia?

przez miko84 15 sty 2014, 12:39
Elfrid paroksetyna potrafi ale tylko u małego procenta osób predysponowanych.
miko84

przez rbeti 15 sty 2014, 12:49
nie nie powoduje senności, biorę około południa, denerwuje sie tylko, że tak długo juz ten lek biorę i w związku z lekkim powrotem nerwicy zastanawiam sie czy on na mnie jeszcze działa :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 15 sty 2014, 12:51
Być może potrzebna jest wyższa dawka, ale o tym musi zadecydować Twój lekarz.
miko84

przez Śmiercionauta 15 sty 2014, 13:29
a jak u Was ze snami, bo ja śnię tylko koszmary. Dzisiaj miałem dosyć ciekawy koszmar.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

przez Luki_Nerwusik 15 sty 2014, 14:53
@Śmiercionauta

Sny są bardzo ciekawe, wyraziste i kolorowe. Czuję się jakbym odgrywał główną rolę w jakimś filmie.
Ale nie horrorze, bardziej filmie akcji, w stylu Jean-Claude Van Damme' a :)

Bez leków takich wyrazistych snów nie miałem, najczęściej w ogóle nic mi się nie śniło.
Duża zmiana, ale nawet mi się to podoba.
Luki_Nerwusik

przez izzza 15 sty 2014, 15:03
Witam
Od dluzszego czasu zmagałam się z nasilonym napięciem i rożnymi lękami, chodzę już trochę na psychoterapie, ale zrobiło się na prawdę nieprzyjemnie - poszłam do psychiatry, który zdiagnozował u mnie depresję lękową. Dowiedziałam się wówczas, że fluoksetyna pobudziłaby tylko napięcie i lęki, a najlepszym lekiem dla mnie będzie paroksetyna - przepisano mi rexetin 20mg + trittico (trazodon) 50mg na spanie na noc. Mam kilka wątpliwości, o których również mówiłam psychiatrze - tak się składa, że trenuje kolarstwo szosowe i przygotowuję się teraz do sezonu, bardzo mi na tym zależy - w obecnej chwili biore leki dopiero od paru dni i rozumiem, że wszelkie nudności, bóle głowy i ogólne osłabienie są typowe na samym początku, nie kwestionuje tego. Martwi mnie wiele opinii o tym, że po paroksetynie się tyje, co byłoby dla mnie koszmarem w sezonie - pare kg więcej na podjazdach :? Czy rzeczywiście jest to powszechny skutek uboczny? Oczywiście wyzdrowienie jest dla mnie ważniejsze od wyników sportowy, ale czy to na pewno odpowiedni lek dla mnie? Kolega dostał te samą diagnozę od tego samego lekarza i przepisał mu wenlafaksyne. Czy ogólne osłabienie przez które nie za bardzo mogę trenować utrzyma się długo?

przez Luki_Nerwusik 15 sty 2014, 15:15
@izzza
Maja Włoszczowska tutaj? Kto by się spodziewał. Witamy serdecznie :D
Osłabienie i nudności powinny przejść po 2 tyg. - max po 1 miesiącu.
Do tego skutki uboczne są częste przy podwyższeniu dawki.
Co do tycia. Przez 3 miesiące zażywania paro przytyło mi się ok. 4 kg. Ale głównie dlatego, że w nerwicy miałem nędzny apetyt, a teraz się poprawił. Do tego przyszło rozleniwienie i mało ruchu.
Ale skoro trenujesz regularnie i trzymasz dietę to nie bój żaby.

Z lekarzem sportowym mogłabyś omówić kwestię paro, żeby się nie okazało że wpadniesz na dopingu :D
Luki_Nerwusik

przez Marian_Paździoch 15 sty 2014, 16:19
Luki_Nerwusik, Maja Włoszczowska i kolarstwo szosowe? No błysnąłeś, nie ma co.
izzza, w większości przypadków leki które dostałaś, nie powodują zwiększenia masy ciała. Mogą nieznacznie zwolnić metabolizm, ale wszystko jest kwestią diety. Też trenowałem na szosie i rzeczywiście, każdy kilogram więcej czuć na podjazdach. No ale cóż, nie dowiesz się póki nie spróbujesz na sobie.
Marian_Paździoch

przez magnolia84 15 sty 2014, 17:29
paroksetyna rozwala mi ciśnienie ortostatyczne :?
magnolia84

przez Reiben 15 sty 2014, 17:34
magnolia84, to wstawaj tak żeby zawsze miał kto Cię złapać ;p
Reiben

przez magnolia84 15 sty 2014, 17:35
i w ogóle zaczyna mnie wkurviać :roll:
magnolia84

przez VanDust 15 sty 2014, 21:06
Witam.
Mam takie dosyć ogólne pytanie..
Co dodać do Paroksetyny 20mg, jeśli człowiek dalej czuje się do...rano występuje niepokój. Uprzedzając wypowiedzi dodam,że żona już zwiększała dawkę i było gorzej.
Zmiana na razie raczej nie wchodzi w rachubę,ponieważ masa leków już była "próbowana" i Paro to jak na razie jedyny lek,na którym moja żona jako tako funkcjonuje...(dosyć dobrze znosi lęki,ale "świetnie" nie jest. :/ )
A tak nawiasem, czy paro jest trafionym lekiem na dystymię ?

P.S. Wiem ,że moje pytanie jest dosyć ogólnikowe,ale nie mam wprawy w pisaniu na forach i raczej trudno opisać w kilku słowach kila lat zmagań z chorobą...

przez lunatic 15 sty 2014, 21:11
VanDust,
to sie daje co lekarz przepisze, ale polecam znaleźć dobrego, czasem przyjmują młode osoby co są w trakcie robienia specjalizacji i rece opadaja jakie oni mają pojecie o czymkolwiek, akurat u takiej byłem i stwierdziła ze nie wie jak działają połączenia leków bo ona takich jeszcze nie stosowała u nikogo

Sortuj wg