PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

 
Liczba głosów : 344

Avatar użytkownika
przez molka 03 mar 2006, 10:42
Madziuq 1!
Moje objawy po odstawieniu seroxatu to przede wszystkim zawroty głowy, "wyładowania elektryczne" w głowie idące na całe ciało ..po obwodzie układu nerwowego ( wtedy robi się niedobrze). Dzieje się tak , kiedy chodzę, poruszam głową lub oczami. Lepiej rano , gorzej wieczorem. Jeżeli chodzi o psychikę to poprostu nic mi się nie chce, mam pomysł i on jest szybko spalony...na zasadzie myśli "eeee..tam to bez sensu" Ale mimo to staram się jednak wykonać plan dnia, pomimo tych okropnych zawrotów główy i burzy elektrycznej w mózgu. Piszę "okropnych "bo one choć dość silne jednak bardziej mnie wkurzają , że są , że mnie blokują, że mogą spowodować nawrót silnego lęku i zabawa zacznie się od nowa...
tak jest u mnie po odstawieniu Seroxatu ( cztery lata temu odstawiłam po 8 mies. i nic mi nie było ! trzy lata normalnego funkcjonowania , lata w których przeżyłam bardzo silne emocje a jednak poradziłam sobie)
Niestety w zeszłym roku wróciło!
I powiem Wam: prędzej bym się diabła spodziewała na progu niż tego podstępnego nerwusa lękusa!
Mój lęk pojawił się nie bez przyczyny oczywiście.
Jako rzekłam , muszę sobie poradzić....no i .....hmmm...
a teraz muszę się umyć, ubrać, zająć domem, wyjść z psem.......itd
a wieczorem pomyślę co wykonałam ze swojego planu na dziś....
"Żeby tylko ta głowa nie bolała!..
pozdr.Molka
Avatar użytkownika
Offline
Posty
14
Dołączył(a)
27 lut 2006, 15:20
Lokalizacja
warszawa

przez aguska10 03 mar 2006, 10:52
Witaj, ja odstawiłam Seroxat po 11 miesiącach, gdyż byłam w ciąży, odstawiałam przez 2 tygodnie co drugi dzień, a potem przez 4 dni straszne zawroty głowy i wyładowania elektryczne, a piątego było ok.
Pozdrawiam
Offline
Posty
33
Dołączył(a)
03 mar 2006, 09:42

Avatar użytkownika
przez molka 03 mar 2006, 10:58
Ja odstawiłam w sobotę.....
Dzisiaj szósty dzień...
No to chyba już bliżej niż dalej....
Taką mam nadzieję....
Nie damy się......

pozdr.molka
Najbardziej wyczerpującą przygodą
jest wędrówka długimi korytarzami
naszego myślenia do obszernych hal......
gdzie mieszka....wiara.....
Thorton Wilder
Avatar użytkownika
Offline
Posty
14
Dołączył(a)
27 lut 2006, 15:20
Lokalizacja
warszawa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kukubara 03 mar 2006, 11:27
A czy to mozliwe zeby rexetin dzialal euforycznie?
Offline
Posty
347
Dołączył(a)
11 lut 2006, 14:09
Lokalizacja
wawa

przez jack 03 mar 2006, 13:15
cześć.
objawy które opisujesz są 'normalnymi' objawami zbyt gwałtwonego
przerwania kuracji niektórymi antydepresantami. właśnie dlatego
zaleca się stopniowe "schodzenie" do mniejszych dawek. po prostu
układ nerwowy potrzebuje czasu zeby sie dostosować do braku
leku. generalnie seroxat wymaga najwolniejszego odstawiania
nawet przez kilka tygodni. te objawy "odstawienne" które Cię
teraz nękają najczęściej znikają w ciągu pierwszych dwóch tygodni
po odstawieniu leku, ale czasem mogą trwać nawet kilka miesiący.
przepraszam, nie chcę Cie straszyc, ale po prostu zwrócic Ci uwage
że jeśli nie zanikną wkrótce to powinnaść pójść do lekarza, który
napewno będzie widział co robić. pozdrawiam.[/url]
Offline
Posty
19
Dołączył(a)
04 lut 2006, 10:58

Avatar użytkownika
przez molka 03 mar 2006, 13:45
Dzięki jack
Dzisiaj będę dzwonić do swojej milusiej( naprawdę!) lekarki. poskarżę się i zobaczymy co mi poradzi.
Dobrze , że wiem , że to "normalne" objawy odstawienia leku, jestem spokojniejsza , wiem , że tak musi być.
ratuję się ziołami i czekam cierpliwie. Niestety jest mi bardzo ciężko z tą cierpliwością bo objawy są wkurżające! ;)
a co za tym idzie....nawrót "starych" myśli lękowych, których juz nie było. ehhh.....
trzymam za Ciebie kciuki
pozdr.molka
Najbardziej wyczerpującą przygodą
jest wędrówka długimi korytarzami
naszego myślenia do obszernych hal......
gdzie mieszka....wiara.....
Thorton Wilder
Avatar użytkownika
Offline
Posty
14
Dołączył(a)
27 lut 2006, 15:20
Lokalizacja
warszawa

przez jack 03 mar 2006, 14:42
none
Ostatnio edytowano 21 wrz 2006, 17:40 przez jack, łącznie edytowano 1 raz
Offline
Posty
19
Dołączył(a)
04 lut 2006, 10:58

depresja

przez piotr.poznan 04 mar 2006, 08:26
czesc na depresje choruje juz rok bralem doxepin ale nic mi nie pomagal.teraz mam tritico cr 75 na noc i paxtin na dzien .po tritico z snem nie mam problemu i polecam wszystkim ale samotritiko nie wystarczy .na dzien biore paxtin 20 ale dopiero dwa dni czy ktos mi moze opisac ten lek .pozdrawiam i dziekuje
_________________
cojak
cojak
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
04 mar 2006, 08:09

Avatar użytkownika
przez molka 06 mar 2006, 11:32
Witam wszystkich słonecznie! :lol:
Ja tylko tak krótko, kilka zdań o sobie ( a noż może ktoś ciekaw "jak to z molką było..")
W piątek zadzwoniłam do swojej p.doktor-terapeutki (ona jest lekarzem i teraputą)
Usłyszałam dużo ciepłych i pocieszających słów. Oczywiście moje złe samopoczucie i objawy cielesne są efektem odstawienia seroxatu. Tych objawów sie nie leczy , trzeba przeczekać, ok.dwóch tygodni. Poradziła mi jak mam to zrobić, przde wszystkim nie martwić się bo one miną, mam potraktować całą sprawę tak, jakbym chorowała na grypę i nie ma zmiłuj się-dwa tygodnie udręki! ( taką dostałam radę aby odsunąć myśli od bólu fizycznego i aby nie myśleć o lęku)
Powiedziała mi ,że w moim przypadku leczenie z terapią przynosiły bardzo dobre i dość szybkie efekty, więc sama myślała o odstawieniu seroxatu.
Najważniejsze, że mnie nie skrytykowała, nie potępiła w żaden sposób.
Dzisiaj , pierwszy dzień w którym nie mam ( i daj Boże już nie będę miała nigdy) "prądów" w głowie i władowań elektrycznych w ciele, czuję się dobrze , czego i Wam wszystkim bardzo serdecznie życzę!

Pozdrawiam cieplutko!
molka
Najbardziej wyczerpującą przygodą
jest wędrówka długimi korytarzami
naszego myślenia do obszernych hal......
gdzie mieszka....wiara.....
Thorton Wilder
Avatar użytkownika
Offline
Posty
14
Dołączył(a)
27 lut 2006, 15:20
Lokalizacja
warszawa

przez ewa24 09 mar 2006, 13:26
Też biorę Seroxat.Pytałam mojego psychiatrę o interakcje z innymi lekami.Powiedział,że Paracetamol można brac.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Offline
Posty
15
Dołączył(a)
07 lis 2005, 00:48

przez ewa24 10 mar 2006, 13:19
W aptece na Gocławiu,ul.Fieldorfa 5 kosztuje 45 zł.
Offline
Posty
15
Dołączył(a)
07 lis 2005, 00:48

przez monika* 11 mar 2006, 16:02
Dziekuje Ewo24. seroxat biore 17 dni i wszystkie skutki uboczne juz mineły. Glowa juz nie boli i nie mam juz mdlosci nawet czuje sie troszke lepiej bo nie mam juz atakow paniki( narazie) i ogólnie czuje sie lepiej.
Offline
Posty
38
Dołączył(a)
22 lut 2006, 16:49
Lokalizacja
zabrze

przez shadow_no 16 mar 2006, 20:01
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Offline
Założyciel / Administrator
Posty
4758
Dołączył(a)
13 lip 2005, 01:45
Lokalizacja
Częstochowa

przez dolar 19 mar 2006, 12:41
Napiszcie cos o tym bo zazywam to 4 dzien i czuje sie fatalnie,nie moge spac w nocy ,dusznosci straszne,powiekszone zrenice,skurcze miesni,zawroty glowy itd dzis zjem pół tabl bo chyba za mocno działa.Niech sie wypowie ktos kto zazywał ten lek dluzej i kiedy on zacznie działać i czy jest mozliwe ze jest to nie odpowiedni lek dla mnie.Najgorsze jest to w moim przypadku ze nie robilem jeszcze zadnych badan i podejrzewam ze jestem na wszytko chory.Byłem u psychiatry i jest to nerwica ale do poki nie zrobie badan nie da mi to spokoju.
Offline
Posty
2
Dołączył(a)
14 mar 2006, 23:28
Lokalizacja
3Miasto

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Przeskocz do