PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lunatic 07 sty 2014, 13:31
elfrid,
ale to co ja mu mówiłem to była wyłącznie reakcja po lekach, bez leków wcześniej nie miałem takiej drażliwości czy senności, poza tym to był lekarz u którego byłęm pierwszy raz i stwierdził to od razu, akurat w tym czasie mój do którego chodzę od kilku lat był na urlopie a zle sie czułęm i poszedłem do innego, jak powiedziałem to potem swojemu to odrzucił taką diagnozę

przez ateista 07 sty 2014, 13:35
ateista napisał(a):Już kiedyś poruszałem ten temat, ale jeszcze raz do niego powrócę , być może ktoś jest bogatszy o nowe doświadczenia.

Otóż seroxat biorę już od ponad trzech miesięcy.
Biorę około godziny 10 (20mg dziennie) i od około 18:00 zawsze "mętnieje" mi wzrok.
To znaczy, tak normalnie otoczenie widzę dobrze , ale kiedy patrzę w telewizor/monitor lub gdy czytam książkę to to wszystko się rozmywa .
Jak wieczorem chcę sobie obejrzeć jakiś film to muszę mocno wysilać oczy .

Wzrok mam zbadany,( lekka krótkowzroczność, skorygowana okularami ) także tutaj jest OK .

Macie podobne doświadczenia ??

Kurcze nawet nikt się nie odezwał .
Nie chciałbym odstawiać paro bo dobrze się po niej czuję .

Serio nie zauważyliście u siebie podobnych objawów ?

przez Lord Kapucyn 07 sty 2014, 13:37
ateista, Paroksetyna wykazuje do pewnego stopnia działania antycholinergiczne- blokuje cholinergiczne receptory muskarynowe. Działanie antycholinergiczne powoduje m.in. zaburzenie akomodacji gałki ocznej na widzenie z bliska- stąd nieostre widzenie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marian_Paździoch 07 sty 2014, 13:40
Co Wy się tak tymi diagnozami przejmujecie? Niech wpisują w papier co chcą, byle leczenie w tym kierunku było skuteczne. Mogą sobie nawet to ChAD wpisać, jeżeli tylko leczenie pod tym kątem akurat na Was zadziała. I wcale to nie będzie znaczyło, że macie dwubiegunową. Psychiatria to taki dziwny "odłam" medycyny, że np. leki na schizofrenię mogą kogoś podnieść z depresji.
Marian_Paździoch

przez lunatic 07 sty 2014, 13:44
Marian_Paździoch,
a no właśnie o to chodzi, jakby mi podziałał stabilizator który mi przepisał to by wszystko było ok, ale nie zadziałał, miałem wtedy napady lękowe na które dostałem lamotrygine i zalecenie kontynuowania zazywania Xanaxu

przez forfiter 07 sty 2014, 13:57
a ja to bym tlumaczyl tak, ze przez chorobe stalismy sie troche sfurstrowani, ze chcialbym, ale nie moge. Jak po lekach, lęki odeszly to i humor powrocil, nadmierny to nadmierny, ale co z tego, ze wyrzucam milion slow na minute, niektorzy tak maja fabrycznie :D
Paroksetyna 20mg

przez ladywind 07 sty 2014, 14:00
To dlaczego pacjent, który wskutek zażycia SSRI ma epizod hipomanii ma mieć od razu CHAD?
Z drugiej strony pytanie natury praktycznej - jak wtedy leczyć depresję z którą zgłaszam się do psychiatry jako główny objaw.

Nie wiem ile w tym prawdy ale wedle lekarzy, u osob u których na skutek podania SSRI wystąpiła mania/hipomania mają spectrum choroby CHAD. Dla mnie też jest to trochę niedorzeczne i można to podważyć, no bo jeśli wcześniej bez podania takich leków nie było tych dziwnych objawów, to skąd pomysł na CHAD?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Lord Kapucyn 07 sty 2014, 14:03
Ja jak pierwszy raz ever ever poszedłem do psycha prezentując typowe objawy OCD, nie prezentując w ogóle objawów ChAD- zostałem w podskokach wysłany na eeg i do mojego pierwszego leku(paroksetyna) "na zaś" dołożyła mi karbamazepinę w średniej dawce, żeby mi po paro "nie odstrzeliło" za bardzo.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 07 sty 2014, 14:08
lunatic napisał(a):elfrid,
a skąd, nie miałem nigdy żadnych objawów które by wskazywały na jakiś epizod manii czy hipomanii, stwierdził to na podstawie senności i zobojętnienia po SSRI i rozdrażnieniu i nerwowości po lekach działających na noradrenaline

Mnie dwóch lekarzy też próbowało to wmówić tylko na podstawie tego, że nie reagowałam na same SSRI i miałam anhedonię.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Tańczący z lękami 07 sty 2014, 14:47
a ja bym chciał mieć malutką hipomanię, pod warunkiem, że nie byłoby lęków, wkurwów i nadmiernego pobudzenia, a "jedynie" nastrój powyżej przeciętnej. Nie miałbym naprawdę nic przeciwko. Poza tym wiele stanów "mieszanych" wynika z samej choroby a wiele z działania leków i nie da się z całą pewnością odgraniczyć przyczyn. Wydaje mi się, że należy leczyć się na zasadzie "whatever works", czyli robić tak, aby czuć się dobrze i od czasu do czasu analizować swoje życie, czy idzie w dobrym czy złym kierunku.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez ateista 07 sty 2014, 14:57
Dark Passenger napisał(a):ateista, Paroksetyna wykazuje do pewnego stopnia działania antycholinergiczne- blokuje cholinergiczne receptory muskarynowe. Działanie antycholinergiczne powoduje m.in. zaburzenie akomodacji gałki ocznej na widzenie z bliska- stąd nieostre widzenie.

Czyli po tych trzech miesiącach to jeszcze normalne "zjawisko ;) " ?

przez Gradrec 07 sty 2014, 20:02
Po co stosuje sie Sulpiryd z Paro?

przez Kalebx3 07 sty 2014, 20:05
Gradrec , mi to się zdaje ,że po to ,żeby się pobudzić .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lunatic 07 sty 2014, 20:51
elfrid,
posłuchałem Twojej sugestii i zwiększyłem dawkę paroksetyny z 10 na 15mg i rzeczywiście seność sie zmniejszyła a zwiększyła się aktywizacja, nie wiem jak to wytłumaczyć,wcześniej taka zmiana działała odwrotnie, albo Wellbutrin coś tu miesza, ale niby co on by mial do tego to tez nie wiem, albo to dzięki Omega3, które zmniejszają uboki po SSRI

Sortuj wg