PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lunatic 25 gru 2013, 00:41
paroksetyna często powoduje zobojętnienie i silne spłycenie uczuć, kiedyś myślałem ze to mój wymysł ale wystarczy poczytać opinie innych, jest ich sporo którzy tak właśnie się czują i niech nikt nie próbuje mi wmawiać ze to jest stan normalny bo nie jest, ale z dwojga złego lepsze jest to niż napady lękowe

przez Stifler19 25 gru 2013, 00:43
Punx w tym artykule troche przesadzają, tak naprawde faktem jest większa obojętność, ale to nie jest jakis bardzo zły stan, wręcz przeciwnie, nie masz wtedy lęków, troche po prostu mniej sie emocjonujesz, ale jestes dalej tym kim byłaś i to występuje najczęściej wtedy gdy bierzesz większe dawki no i to nie zostaje na stałe, jak przestajesz brać lek to wszystko wraca do normy, no i sądze że taka obojętość przydałaby Ci sie chociaż na jakis czas, po to aby zdystansować sie i spojrzeć łagodniej na rzeczywistość, no i jak bierzesz długo lek to ta obojętność staje sie niezauważalna, możliwe że znika z czasem
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez lunatic 25 gru 2013, 00:46
Stifler19 napisał(a): tak naprawde rzeczywistość jest spoko, tylko chwilowy stan umysłu nie pozwala na to żeby to dostrzec, gdy zadziała paroksetyna będziesz normalnie patrzyła na świat i nie będzie on taki depresyjny jak teraz tylko o wiele wiele bardziej pogodny i radosny:)

przy paroksetynie swiat jest nijaki, nie jest ani radosny ani smutny, nie ma w nim cienia uczucia, wszystko jest takie obojętne ze jakby było zupełnie nierealne, mowie o tych na których dziala zobojetniajaco, zeby nie bylo ze mowie o kazdym, bo czasem moze i zadziala inaczej

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stifler19 25 gru 2013, 00:50
myśle też że zależy to od osobowości, jeśli jestes bardziej emocjonalna to nie zobojętni Cie całkowicie i będzie to pozytywny efekt, dla osób mało emocjonalnych, z charakteru spokojnych może to być męczące bo stają sie wtedy bardzo apatyczni...ja np. bardzo sobie cenie efekt zobojętniający, spłycający i często mam wrażenie że jest on i tak przeciętny

-- 25 gru 2013, 00:52 --

no ale pale też fajki więc na pewno znacząco zmniejszają ten efekt bo nikotyna jest pobudzająca, zwiększa emocjonalność
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez Punx 25 gru 2013, 01:07
magnolia84, to jest dobre pytanie, czy lepiej się męczyć ale być sobą, czy ryzykować stracenie emocji, pasji i osobowości? wiem że to nie reguła, ale ryzyko jest.. gdybym miała tylko ataki tobym pewnie leków już nie spróbowała, wolałabym walczyć z tym terapiami medytacją itd, w sumie miesiac temu jak miałam tone ropy w dziąśle i musiałam wyrywac zęba, to 2 tyg co chwile musiałam jeździc do denta i było ok, stresowałam się , painikowałam troche, ale zadnych ataków, nawet do maca udało mi się iść z przyjaciólmi po wyrwaniu zęba i myslałam że będzie coraz lepiej, ze sama sobie poradzę, ale były tez natrętne mysli o skakaniu przez balkon <choć nigdy w zyciu nie chciałam sie zabić> albo zaczełam bac sie noży momentami że sobie coś zrobię albo komuś, i te o nadprzyrodzonych mocach, wchodziło to wszystko w łeb tak mocno jak oppa oppa gangam style, no i ta depersonalizacja od kilku dni :/ czuje się tak na rozdrożu, nie ufam lekom i boję się ich, ale nie chce żeby mi się pogorszyło, choc też nie chcę byc wyprana z emocji na całe życie, albo skonczyć z shizą xc

Stifler19, mi właśnie nie jest obojętne, chcę byc na lekach jak najkrócej jest to możliwe.. świat da mnie już jest ogolnie radosny, jest tyle pięknych miejsc, rzeczy, etc, tylko to problem jest ze mną, z atakami kiedy myślę że to juz koniec, z moja psychą o którą się martwię, boję sie że skończe w 4 ścianach jako toalny śir, że rozmyje mi się granica między rzeczywistością.. zagłuszanie emocji też mi się nie podoba, jestem artystką i emocje sa dla mnie wazne, inspirują do tworzenia..

lunatic, tego sie obawiam :c

przez magnolia84 25 gru 2013, 01:09
Punx, przerabiałam już kilka leków i żaden z nich nie wyprał mnie z emocji, ani też nie pozbawił duszy
magnolia84

przez Punx 25 gru 2013, 01:21
cóż ja mam za sobą depralin z okropnymi atakami praktycznie codziennie, hydroxizine która mnie pobudzała cholernie, neopersen po którym miałam gwałtowne zmiany nastroju, i chyba z takich psycho to tyle, dużo nie jest ale po kazdym złe wspomnienia :c

-- 25 gru 2013, 00:24 --

no i jeszcze dziś pierwsza dawka paro, czyłam się po niej jak o znieczuleniu zmulona, nie podobał mi się ten stan, jak żywy robot :c

przez magnolia84 25 gru 2013, 01:25
neopersen to ziółka i nie wiem jak mogłaś mieć po nim jakiekolwiek symptomy, hydro jest słaba i raczej usypia niż pobudza. Czyli miałaś tylko jeden lek
magnolia84

przez Punx 25 gru 2013, 01:27
wiem ale u mnie były takie fazy, po hydro jeszcze cholerny niepokój , wszyscy sie dziwili ze tak reaguję :( ja jakaś inna jestem :(

przez Punx 25 gru 2013, 01:27
wiem ale u mnie były takie fazy, po hydro jeszcze cholerny niepokój , wszyscy sie dziwili ze tak reaguję :( ja jakaś inna jestem :(

przez magnolia84 25 gru 2013, 01:32
bardziej prawdopodobne wydają się napady lęku jako choroba, niż wpływ tego, co brałaś (mam na myśli hydro i neopersen, bo escitalopram rzeczywiście mógł na początku nasilać lęki), a to z racji tego, że masz skłonności do nakręcania się. Także raczej to był wytwór Twojej wyobraźni, która napędzała objawy.
magnolia84

przez Punx 25 gru 2013, 01:46
magnolia84, możliwe, ale to dziwne że miałam takie dziwne napady lęku czy to od leków, kto by to wiedział :c taka kolejna zagadka jak to ze czemu jem tony żarcia *moja miłość* a mimo to potrafię chudnąć..teraz to moze być kwetia nerwów niby, ale mam tak całe zycie, podejżewali jż tasiemca itd, a nic nie wyszło :c
wgl teraz mam dziwne uczucie, czuję się jak nie ja, jakby moje mysli były otumanione, i jakby mnie niewidzialna ręka za gardło trzymala @__@

przez magnolia84 25 gru 2013, 01:48
ja też jem dużo i ciągle chuda jestem
to są objawy nerwicy lękowej
magnolia84

przez Punx 25 gru 2013, 01:57
teraz tak, ale czy można miec nerwice lękową juz od małego dziecka jak dzieciństo miałam ogólnie spoko? jak chodziłam do przedszkola to mnie dokarmiali bo mysleli że wgl nie jem>.>"

Sortuj wg