PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez magnolia84 24 gru 2013, 22:27
Punx, jakbym siebie słyszała.....
magnolia84

przez Punx 24 gru 2013, 22:34
to miło że nie jestem w tym sama, smutne że nas taki los spotkał.. ;c

przez magnolia84 24 gru 2013, 22:35
pewnie jesteś młodsza ode mnie...
magnolia84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Punx 24 gru 2013, 22:39
24 na karku.. po 18 roku zycia dopiero zaczełam wychodzic do ludzi, na imprezy, zajmowac sie moimi pasjami, cieszyć się z życia, naprawde zyć.. i tak tylko 3 lata, i się wszystko totalnie zjebało ;c

przez magnolia84 24 gru 2013, 22:41
ech, nigdy nie może być dobrze... zawsze coś się musi zjebać :/
Mam nadzieję, że paroksetyna pomoże Ci wrócić do normalnego życia
magnolia84

przez Punx 24 gru 2013, 22:50
dokładnie:/ wierzyłam w karme, byłam dobrym człowiekiem dla zwierzat i ludzi, i faktycznie było dobrze przez te 3 lata, dobro dane sie zwracalo, ale potem coś się samo zjebalo..
dzięki, mam nadzieję że tobie też uda sie wrócic do zdrowia :)

-- 24 gru 2013, 22:12 --

tak się teraz zastanawiam, czy nie zrobić jak pisał Stifler19, zamiast 0,5 to tylko 1,4 tabletki przez pierwszy tydzien i potem 0,5.. jeszcze koleżanka mnie nastraszyła teraz że moge mieć zespół serotoninowy jak miałam takie uczucie jakby mi ktoś rece skręcał itd po paro.. srsly czemu nie ma leków bez skutków ubocznych ;_;

przez Stifler19 24 gru 2013, 23:14
Punx nie stresuj sie paroksetyną, nie jest to lek który może zaszkodzić, jak już to bardziej podbudować, nie wywoła żadnych negatywnych trwałych zmian, doda Ci hormonu szczęścia dzięki czemu będziesz zrelaksowana i będziesz pogodniej spoglądać na wszystko, teraz może Ci sie to wydawać nierealne ale po kilkunastu dniach będziesz zdziwiona swoim bardzo dobrym nastrojem, odprężeniem, zdystansowaniem, sennością, większym spokojem, warto przetrwać...pierwszy tydzien napięcie, lęk, brak zrelaksowania, postrzeganie wszystkiego bardziej depresyjnie ale pomyśl o tym że to tak ma działać na początku i nawet gdy nic nie będzie zwiastowało poprawy(ja tak mam przez 7,8 dni przy podwyższaniu dawki) to ta poprawa niespodziewanie sie pojawia, po prostu któregoś dnia zauważysz że czujesz sie bardziej zrelaksowana, na luzie, spokojniejsza, z dobrym nastrojem, mniej będziesz sie stresować, na rzeczywistość będziesz patrzyła bardziej pozytywnie," Osoby przyjmujące leki przeciwdepresyjne zawierające paroksetynę często czują się mniej zestresowane, pewniejsze siebie, radośniejsze, bardziej otwarte na innych ludzi." http://www.wprost.pl/ar/184590/Osobowosc-na-lekach/
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez magnolia84 24 gru 2013, 23:16
Punx, możesz zrobić i tak. Bez obaw. ZS Ci nie grozi
magnolia84

przez Stifler19 24 gru 2013, 23:17
od 1/4 wtedy gdy na połówce będzie ciężko
Clonazepam 0.5 mg

przez Punx 24 gru 2013, 23:59
Stifler19, u mnie to jest tak, ze nie cały czas mam ataki, dół, depersonalizacje, itd, tylko przeważnie tak miałam podczas ataku, i potem w godzinach kiedy miałam atak to przez 2 miechy strach w tych godzinach, czasem pół dnia, czasem tydzien, ale nie mam problemów z nawiazywaniem znajomości, to zalezy po prostu od momentu, w realu jestem bardzo gadatliwa, nie mam blokad żeby do kogoś zagadać, a mimo to ataki czesto dzieją mi sie w zatłoczonych miejscach :/ tak samo dobry nastrój potrafię sobie zrobić sama jak dziś gdy znalazłam moje ulubione srebrne szpilki, ale też potrafi się rownie szybko zjebać jak przeczytałam troche dołujące posty na forum.. stalam się strasznie podatna na to widzę i słyszę:/ leki mnie stresują bo mimo tego co piszesz to jednak boję sie że bedę na nie skazana przez całe życie, że mózg będzie cały czas tego potrzebował.. a nie chcę byc niewolnikiem leków, mam problem zażywac antybiotyk przez tydzien, to nie potrafie sobie wyobrazić jak ja będe to zażywac przez lata.. i czy to naprawde pomaga, czy po ,mam nadzieje jak najkrótszym czasie, jak juz bedzie dobrze i bedę chciała to odstawić to czy wszystko nie wróci? z tego co się naczytałam i nasłuchałam to jak juz raz się zacznie brac leki to się to ciagnie i ciągnie bo bez nich wraca się do punktu wyjścia.. a nie chcę byc uzalezniona ani od ludzi, ani od rzeczy :c

magnolia84, ok, tylko czy informowac psychiatre o tym że zaczynam od 1/4 i po tyg 0,5 czy powiedzieć mu o tym za te dwa miechy kiedy mam sie z nim widzieć? wiem, jestem przewrazliwona, w sumie to dzięki terapii grupowej w zeszłym roku, tam ciągle gadali o chorobach, i teraz jak mam zamknięte oczy i uczucie jakbym się przesuwała to od razu gózy mózgu mi przychodza na mysl, albo niepokojący ból/uczucie jakby ciepła lub zimna z tyłu głowy to tez milion chorób,.. -.-

przez magnolia84 25 gru 2013, 00:01
Punx, powiesz mu podczas następnej wizyty.
magnolia84

przez Punx 25 gru 2013, 00:07
magnolia84, oki
tak czytam teraz ten artykuł z wprost, 'stnieje też wiele tajemniczych efektów ubocznych przeciwdepresantów. Opisuje je na łamach „The British Journal of Psychiatry" prof. Jonathan Price z Universtiy of Oxford, badający zjawisko emocjonalnego stępienia, na które uskarżają się niektórzy pacjenci. Są co prawda wyleczeni z depresji, ale mają wrażenie, że ich emocje stały się raczej myślami o emocjach niż prawdziwymi uczuciami. Radość, miłość, pasja, entuzjazm to dla nich puste słowa. Dużo słabiej odczuwają także smutek, złość i agresję, nie potrafią płakać. Brakuje im poczucia więzi z własnymi dziećmi, partnerem, przyjaciółmi. Stają się apatyczni i obojętni. Nikt nie potrafi wyjaśnić, dlaczego tak się dzieje, ale to chyba wystarczający argument za tym, by nie sięgać po leki, gdy nie są niezbędne' tego też się obawiam, nie chcę stac się robotem.. mam takiego kumpla po wielku psychotropach i przerażajace to jest.. on własnie stał się taki 'pusty', tylko egzystujący... nie chcę tak skonczyć xc

-- 24 gru 2013, 23:08 --

tak mi przyszlo teraz na myśl, że te leki zabijają dusze.. creepy x___X znów lęk przed lekami damnit x___X

przez magnolia84 25 gru 2013, 00:10
Punx, jak trza to trza. Wolisz się męczyć tak jak teraz? Poza tym to nie jest regułą!
magnolia84

przez Stifler19 25 gru 2013, 00:28
Punxmi lęk paniczny przeszedł całkowicie po paroksetynie, odczucie gorąca z tyłu głowy tak samo. Jeśli dzięki paroksetynie nie uda sie zlikwidować wszystkiego, to dzięki dodatkowi uda sie zniwelować wszystkie objawy. Kiedyś też sie tym przejmowałem że będe musiał brać leki cały czas itp. ale dzięki połączeniu paroksetyny i pernazyny pozbyłem sie tego przejmowania sie wszystkim całkowicie i już od kilku lat nie biore pernazyny tylko samą paroksetyne i to wszystko nie wraca, teraz chce brać paroksetyne żeby czuć sie umiarkowanie dobrze i mi to obojętne ile czasu będe sie leczył...pernazyna jest neuroleptykiem który w bardzo małych dawkach jest stosowany w nerwicach, uspokaja, eliminuje niepotrzebne myśli, działa bardzo dobrze na wszelkie nieprawidłowe myśli, sprawiając że wszystko wraca do normalności, zobojętnia, uspokaja umysł...tak więc bądź dobrej myśli, wszystko da sie sprowadzić na odpowiednie tory, za jakis czas to czym sie teraz przejmujesz wyda Ci sie śmieszne:) ten stan który teraz odczuwasz postaraj sie traktować troche z dystansem, to przejściowe, początek lepszego, organizm sie przystosowuje do zmian, teraz patrzysz na świat w nieprawidłowy sposób bo masz za mało hormonu szczęścia, tak naprawde rzeczywistość jest spoko, tylko chwilowy stan umysłu nie pozwala na to żeby to dostrzec, gdy zadziała paroksetyna będziesz normalnie patrzyła na świat i nie będzie on taki depresyjny jak teraz tylko o wiele wiele bardziej pogodny i radosny:)
Clonazepam 0.5 mg

Sortuj wg