PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lunatic 24 gru 2013, 20:17
no widzisz, efekt bedzie z kazdym kolejnym dniem coraz lepszy, mozna alkohol w umiarkowanych ilosciach, nie ma zadnych interakcji miedzy nimi

-- 24 gru 2013, 20:04 --

bóle głowy czy problemy żołądkowe to standard na początku

przez Punx 24 gru 2013, 21:13
to fajnie oby tak było :) trochę mam gdzieś tam lęk przed najbliższymi dniami ale może jakos to bedzie. Lek trochę pomógł, znalazłam moje ukochane szpilki i nikt się nie czepia że nołlajfię w grach, to pierwszy dość pozytywny wieczór od już niepamiętam kiedy xd no to spoko ja duzo nie piję tylko tak symbolicznie

przez Stifler19 24 gru 2013, 21:15
przecież paroksetyna nasila na początku objawy, lęk itp. to nie było rozsądne zaczynać teraz przyjmowanie tego leku, Punx lepiej zaczynać od 1/4 tabletki, nie musisz kontynuować brania leku teraz, tylko dopiero jak będziesz miała spokojniejsze dni, jeśli jutro nie weźmiesz to wrócisz do stanu sprzed wzięcia tabletki, od Ciebie zależy czy okres świąteczny przeznaczysz na trudną kuracje początkową tym lekiem, czy przełożysz sobie to na czas po świętach, pierwszy tydzien będzie podobny jak dzisiaj na pierwszej dawce...no i moim zdaniem Twój przypadek potrzebuje oprócz tego leku równoczesnego przyjmowania leków uspokajających no a najlepiej jakiegos neuroleptyku który w Twoim przypadku wydaje sie niezbędny, jeśli powiesz lekarzowi o tych wszystkich objawach które wymieniłaś to powinien dodać jakis dodatkowy lek, potrzebujesz kolejne konsultacji na której wymienisz wszystkie objawy, najlepiej wypisz sobie na kartke i daj lekarzowi albo przeczytaj, paroksetyna zacznie działać najwczesniej po 10 dniach, przez pierwszy tydzien będziesz sie czuła podobnie jak dzisiaj

niby nie ma interakcji między alkoholem, ale alkohol nasila skutki uboczne i w początkowym okresie brania leku nie polecam i odradzam, bo może nasilić objawy
ja mam np. bezsenność po alkoholu zawsze

paroksetyne biore od 4 lat więc wiem o czym mówie
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magnolia84 24 gru 2013, 21:17
zgadza się - w początkowym okresie przyjmowania leku należy unikać alkoholu
magnolia84

przez lunatic 24 gru 2013, 21:32
Stifler19,
nie musi koniecznie nasilać lęków na początku, jest najbardziej sedatywnym SSRI, miałem ja przepisaną typowo na napady lęku i od pierwszej tabletki poczułem ulgę, nie było mowy o żadnym nasilaniu leków, jezeli ktos jest w stanie rozchwiania emocjonalnego nie wiem dlaczego ma zwlekac z zaczeciem leczenia
co do łączenia paro z alkoholem i skutków ubocznych w postaci bezsenności to w Sylwestra bezsenność raczej nie zaszkodzi
Ostatnio edytowano 24 gru 2013, 21:33 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

przez Punx 24 gru 2013, 21:32
Stifler19, wiesz u mnie nie ma praktycznie spokojnych dni, wiecznie wojny i kłótnie, wiecznie problemy.. dlatego chyba lepsze te 2 godziny świrowania niż to co miałam przez ostatnie dni:c do nowego roku chciałabym żeby było na tyle lepiej i żebym mogła załatwić sobie w końcu ubezpiecznie.. konsultacja 150zł, w obecnej chwili nie stać mnie na to :/ jak się pierwszy raz z nim widziałam to przepisał mi paro pół tabletki przez tydzien, po tyg całą, a po miesiącu dopiero cloranxen tak dziwnie :/ mysle żeby zadzwonić do niego po swiętach czybym nie mogła tego brać teraz razem z paro, jak myslisz to by było lepsze wyjście?
to ja bezsennośc mam juz ok jakiegoś czasu bez leków
długo strasznie, pomaga ci to coś?

przez lunatic 24 gru 2013, 21:40
poza tym co do alkoholu była mowa o lampce szampana czy wina, już tak z tym nie przesadzajcie ze w takich ilościach sie nie wiadomo co porobi, kiedys brałem Xanax przy ktorym jest kategoryczny zakaz spozywania alkoholu z powodu wzajemnego nasilania swojego dzialania ale byly moje urodziny i akurat napilem sie dwa drinki, bylo czuc dzialanie jakbym wypil z piec i tyle, ale to byl Xanax a nie paroksetyna

przez magnolia84 24 gru 2013, 21:43
to trzeba było spróbować wypić przy początkach paroksetyny :mrgreen:
w ogóle alkohol w połączeniu z paroksetyną daje niezbyt miłe uczucie.
magnolia84

przez lunatic 24 gru 2013, 21:46
magnolia84 napisał(a):to trzeba było spróbować wypić przy początkach paroksetyny :mrgreen:
w ogóle alkohol w połączeniu z paroksetyną daje niezbyt miłe uczucie.

od 2 lat biore paroksetyne i kilka razy piłem alkohol, nie zauważyłem niczego szczególnego, do Sylwestra będzie ponad tydzień wiec to nie bedzie taki poczatek, a zresztą każdy zrobi jak zechce

przez magnolia84 24 gru 2013, 21:47
tolerancja alkoholu to rzecz indywidualna, podobnie jak leku i wolę kogoś uprzedzić o ewentualnych skutkach
magnolia84

przez lunatic 24 gru 2013, 21:48
no to jak rzecz indywidualna to po co piszecie ze nalezy unikac z paroksetyna

przez magnolia84 24 gru 2013, 21:49
dlaczego Ty zawsze jesteś taki upierdliwy? Tak jak napisałam - wolę uprzedzić
magnolia84

przez lunatic 24 gru 2013, 21:50
ale to rownie dobrze mozesz uprzedzic ze dostanie zagrazajacego zyciu zespołu Stevensa-Johnsona bo to sie zdarza po tym leku, ale jakie jest tego prawdopodobienstwo

przez magnolia84 24 gru 2013, 21:51
spójrz jak było z aspiryną
magnolia84

Sortuj wg