PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: ParoMerck

przez agaska 14 cze 2009, 17:01
To byl moj pierwszy lek, dobrze wspominam. Oprocz mlekotoku (powod odstawienny) zadnych innych skutkow ubocznych, a zaczynalam od polowy tabletki. Uwazam, ze pamomerck jest swietny i chyba do niego wroce.
Be the change you want to see in the world

Re: Seroxat

przez miko84 15 cze 2009, 11:24
Daj lekowi czas, u niektórych długo się rozkręca...
miko84

przez crisp71 15 cze 2009, 18:55
No więc mija tydzień. I co? Jestem często zmęczony,w nocy się pocę a piwo mogę :) Nic się nie dzieje.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasienka0678 15 cze 2009, 20:46
Ja biorę już 21 dni i nadal chodzę otępiała, śpiąca i obojętna na wszystko... Zaczęłam trochę więcej jeść niż na początku ale mniej niż przed rozpoczęciem leczenia... Co do alkoholu to staram się unikać-czasami tylko łyk piwa i nic więcej, bo się boję... Boję się też uzależnienia... Czy ktoś z Was (w przypadku depresji) przed rozpoczęciem leczenia ParoMerckiem uczęszczał do psychologa? Mnie lekarz nawet o to nie pytał. Zastanawiam się co jest skuteczniejsze... Osobiście wolę tabletki niż wizyty u psychologa, bo takowych sobie nie wyobrażam...

przez malutka28 16 cze 2009, 09:34
cześć ja biorę ParoMerck już prawie rok kasienka0678 efekty leku powinno witać ok 3-4 tygodni brania leku te leki tak działają z , dobry efekt jest po 3-4 m-cach ja miałam dobieraną dawkę , a co do terapii to ci polecam mi pomogła zrobiłam się silna ,zobaczyłam swoje wartości i znalazłam sens życia ,wrócił uśmiech ,też tak jak ty nie jadłam nie mogłam spać a jak zaczęłam zasypiać to wstawałam mokra jak bym wyszła z pod prysznica .A co do terapi to polecam indywidualną.

przez agaska 16 cze 2009, 12:39
No wlasnie, tez chce indywidualna, a mnie ciagnac chca na gupowa... :evil:

przez Babooshka 16 cze 2009, 13:59
kasienka0678 napisał(a):Ja biorę już 21 dni i nadal chodzę otępiała, śpiąca i obojętna na wszystko... Zaczęłam trochę więcej jeść niż na początku ale mniej niż przed rozpoczęciem leczenia... Co do alkoholu to staram się unikać-czasami tylko łyk piwa i nic więcej, bo się boję... Boję się też uzależnienia... Czy ktoś z Was (w przypadku depresji) przed rozpoczęciem leczenia ParoMerckiem uczęszczał do psychologa? Mnie lekarz nawet o to nie pytał. Zastanawiam się co jest skuteczniejsze... Osobiście wolę tabletki niż wizyty u psychologa, bo takowych sobie nie wyobrażam...

Żeby widzieć efekty paromercku trzeba poczekać troche dłużej niż 21 dni. Jeżeli efekty uboczne zaczną mijać a lek (przy danej dawce) zadziała jak trzeba to psychoterapia też nie będzie już taka straszna. Wydaje mi się, że najlepiej połączyć leczenie farmakologiczne z psychoterapią tylko czasem do terapii trzeba "dojrzeć". Wiele zależy od momentu kiedy zdecydowalismy się na leczenie tzn czy był to moment najgorszy czy w mairę stabilny. Najcześciej chyba jednak ludzie idą do lekarza jak już nie mogą wytrzymać np. ja :)

przez coddex 16 cze 2009, 17:49
@malutka28: czy ta psychoterapia była w formie rozmowy z psychologiem? Bo też to rozważam

Prawda, początki z Paromerckiem nie są zbyt przyjemne. Ja obecnie nie mam żadnych efektów ubocznych, jedynie w nocy czuję takie napięcie w nogach, coś jakby skurcz taki jakiś... ;) I dosyć psychodeliczne sny. Z tej nocy pamiętam fragmenty z 4 snów, a w jednym z babcią urządziłem klub hazardowy w pokoju i babcia się zawiesiła w czasie tasowania kart. I takie kretyńskie sny mam codziennie, od miesiąca.

Z alkoholem zaś lepiej uważać, ja miałem dużego kaca po niezbyt dużej ilości wina ;)

przez miko84 16 cze 2009, 20:40
hahahaha też miałem takie zakręcone sny :mrgreen:
miko84

przez agaska 16 cze 2009, 20:59
:lol: Swietny sen! Tez takie chce :P

Re: Seroxat

przez haanka 17 cze 2009, 14:24
dzis zaczelam drugie opakowanie, wiec 15 dzien brania leku, odczuwam juz poprawe, nadal brak apetytu, jestem na zmiane pograzona w euforii lub sennosci, spie po 11h, ale jest lepiej, nie mam juz praktycznie lekow, ale poczucie odrealnienia nie ustepuje, na dodatek zapominam co komu mowilam, co robilam, jaka mialam torbe, przejechalam raz na czerwonym swietle (na szczescie nikt nie jechal z drugiej strony), sny mam niesamowicie realne i czesto rano nie wiem co sie wydarzylo naprawde, a co nie, wczoraj dalam w palnik troche i od razu bylam w pijackiej euforii, na dodatek nic nie pamietam,
jest lepiej, ale chcialabym, aby to jeszcze poszlo do przodu w efektach,
najwazniejsze, ze mam niekonczaca sie cierpiliwosc do dzieci, nie denerwuje sie i nie stwarzam problemow, daje dalej lekowi czas na pokazanie na co go stac
z pozdrowieniami
h

Re: Xetanor

przez wnuczek 17 cze 2009, 18:44
to będzie mój czwarty lek,zaczynam od jutra i mam nadzieję że mi pomoże bo jak nie to już mi nic nie pomoże

przez kasienka0678 17 cze 2009, 19:35
Ja mało kiedy coś zapamiętam ale dzisiaj też miałam pokręcony sen... :D Zastanawiam się nad psychoterapią ale trochę się boję bo nie wiem jak to dokładnie wygląda... Boję się, że nie wytrzymam takich rozmów na temat tego co było :(

Re: Xetanor

przez miko84 17 cze 2009, 21:23
Nie myśl tak, zawsze jest jakieś wyjście, czego sam jestem przykładem.
miko84

Sortuj wg