PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: Paroksetyna - skutki uboczne odstawienia leku.

przez kasia000 09 cze 2009, 19:14
a jak sypiasz w nocy????
kasia000

Re: Rexetin (paroxetyna)

przez miko84 09 cze 2009, 20:24
Haanka, miałem bardzo podobne objawy. Ale u mnie one nie przeszły mimo długiego stosowania leku. Teraz biorę Akineton i Wellbutrin, to połączenie bardzo fajnie na mnie działa, dokładne przeciwieństwo tego co miałem na SSRI-mam większą koncentrację, większy zapał do pracy i ogólnie do życia, czuję się opanowany i spokojny.
miko84

Zacząłem brać

przez crisp71 10 cze 2009, 02:25
Witajcie. Dzis byłem u psychiatry. Postanowiłem sobie pomoc. Pani doktor przepisała mi paromerck, po 1 tabletce. Godzina 2:22 a ja nie zmrużyłem oka. Możliwe ze po pierwszej tabletce? Strasznie się boję aby nikt nie zauważyl że biore psychotropy. A do tego mam pytanko. Uwielbiam piwo,spotykam sie często ze znajomymi. jak ten lek dziala z piwkiem. Dzięki za każde info a ja będę pisał tu często co ze mną. pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Zacząłem brać

przez linka 10 cze 2009, 07:33
Nie śpisz bo się sam nakręcasz - prędzej niz od tabletek to raz.
Dwa z tym piwem radzę uważać...bo różne reakcje wychodzą w połączeniu z lekami - jeśłi juz to sprawdź to w domu.
Uważasz że ta choroba to wstyd i wstyd brać leki.....?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: Rexetin (paroxetyna)

przez haanka 10 cze 2009, 17:33
u mnie dzis jakby lepiej, objawy sie zmniejszyly, zadzwonilam do lekarza i kazal nie obnizac dawki, dzialania przeciwdepresyjnego jeszcze nie widze, ale leki jakby mniejsze, zrenice mam jakbym sie zdrowo nacpala... zobaczymy

[Dodane po edycji:]

hej miko, u mnie niby lepiej, dam miesiec temu lekowi i wracam do psychiatry, nie moge sobie pozwolic na taki brak koncentracji (mam stresujaca prace i dzieci na glowie), wiem, ze na kazdego paroksetyna dziala inaczej, ale nie chce tego odrealnienia, takiego jakby zacpania i niezdrowej euforii, moze to minie, dzieki za odpowiedz, ja tak na lekach sie nie znam jak Wy, dopiero zaczynam, niestety mam w rodzinie pare przypadkow zaburzen psychicznych, psychozy dwubiegunowej, depresji, no i mnie dopadlo, ale to ciagnie sie juz od dawna, wiec bez pomocy farmakologicznej nie dam rady, oby do przodu
pozdrowienia
h

przez bartix3 11 cze 2009, 12:16
Od grudnia rozpoczęłaś brać, zanim zaczęło działać minął zapewnie jakiś miesiąc
Tak więc można powiedzieć że kuracja trwała od stycznia, a tu w maju już ją skończyłaś?
Szybciutko:)
Tzn z tego co mi mówił lekarz to odstawianie może trwać około pół roku co najmniej.
A tobie się udało rozpocząć leczenie, przejść cały okres leczenia i zupełnie odstawić leki w ciągu tegoż pół roku...

Kurcze nie dziwię się że troche tych skutków ubocznych odstawienia się pojawiło :)
bartix3

przez moniczka81 11 cze 2009, 18:06
paroksetyne biore już ponad półtora roku 20mg.ostatnio zdecydowałam wraz z lekarką żeby ją odstawiać biore połowe dawki już 10 dni,i nie czuję się jakoś inaczej no może na początku byłam jakaś bardziej nerwowa,i teraz odczówam bardziej emocje bo wcześniej byłam jak kamień,mam brać do końca opakowania po pół tabletki i odstawić...

Re: Zacząłem brać

przez moniczka81 11 cze 2009, 18:24
witam ja biore ten lek już ponad póltora roku już odstawiam.początki miałam nie za ciekawe z bezsennością włącznie ale to tylko pierwsze 2-3 tyg.już nie pamiętam dokładnie,póżniej zaczełam spać jak zabita i ogólnie wszystkie objawy mineły.Co do alkoholu to bym uważała kiedyś moja lekarka powiedziała mi że góra lampka wina a więkrzą ilośc pije na własną odpowiedzialnośc,bałam się pić,raz wypiłam jedno piwo czułam się jak bym się już upiła a na drugi dzień kac gigant i to po jednym piwie...

przez Venus 12 cze 2009, 11:27
Czy ktoś się orientuje czy leki antydepresyjne, choćby taka paroksetyna ma jakiś wpływ na krzepnięcie krwi?
Może trochę przesadzam, ale po przejściach z hormonami, boję się już jakichkolwiek leków. :shock:
Bla bla bla...

przez linka 12 cze 2009, 11:38
Venus, chyba niee, chociaż ja z racji tego, że biorę też hormony co pół roku robię krzepnięcie krwi i próby wątrobowe, tak na wszelki wypadek..

Swoją drogą do tematu.... bartix3, , miałam napisać to samo co ty.... mamma mia, bierzesz leki od grudnia i już odstawiasz?
Hmm troszę szybkie to wszystko...chyba, że nie pomogły i rezygnujesz z farmakoterapii....ja biorę leki od października i mam zamiar odstawiać za jakiś czas tak żeby we wrześniu już przestać przyjmować leki.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez isj 12 cze 2009, 12:53
Paroksetyna nie ma działania hepatoksycznego u nas w tak młodym wieku jak Ty, Venus. Natomiast nie powinna być stosowana razem z lekami przeciwarytmicznymi. Nie dotyczy to natomiast sertraliny oraz wenlafaksyny (chodzi o pewien izoenzym, który paroksetyna hamuje) Odstawiać należy też bardzo ostrożnie, bo czas półtrwania paroksetyny wynosi zaledwie 21 godzin (fluoksetyny np. 3 dni).

Próby wątrobowe należy robić zawsze stosując paroksetynę, fluwoksaminę i fluoksetynę.

[Dodane po edycji:]

Venus, przepraszam, ile wynosi u Ciebie TSH oraz prolaktyna? Są znane przypadki hiperprolaktynemii po zażywaniu paroksetyny.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez Venus 12 cze 2009, 13:09
isj napisał(a):Venus, przepraszam, ile wynosi u Ciebie TSH oraz prolaktyna? Są znane przypadki hiperprolaktynemii po zażywaniu paroksetyny.

Nawet nie pamiętam teraz, ale wyniki były ok.
Bla bla bla...

przez moniczka81 13 cze 2009, 12:38
wiecie ja też biorąc paroksetyne miałam podwyższone pruby wątrobowe norma była do 50 a ja miałam 55

Re: Seroxat

przez haanka 14 cze 2009, 16:14
no i ja dolaczylam do grona bioracych paroksetyne (francuski odpowiednik), jest srednio, 11 dzien, ostre skutki uboczne minely kilka dni temu, teraz nic, jest tylko gorzej, nie mam sil i checi do zycia, apetytu, ale ani nie placze, tylko jakis myslotok przedziwny... biore 20 mg od poczatku, moze zwiekszyc dawke? zeby juz zaczal dzialac, bo mam dwoje dzieci malych, prace i dom na glowie, jesli tak bezsilnosc sie utrzyma, to ja w pracy we wtorek chyba umre, przeczytalam caly watek, ale Wy niektorzy to macie wiedze farmaceutyczna...
pozdrawiam, z nadzieja...
h

Sortuj wg