PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: Seroxat

przez kasia000 29 maja 2009, 06:58
czyli teraz jestes na dawce 5 mg?
kasia000

Re: Seroxat

przez cassis 29 maja 2009, 12:16
tak, a nawet mniej jak zapomnę :P

Re: ParoMerck

przez Majka26 30 maja 2009, 12:53
Ja biore go od ok pol roku strasznie nasilily mi sie lęki-okropnosc :-|

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 30 maja 2009, 23:24
Jak Ci się nasiliły lęki to po co go dalej bierzesz? Przecież masz inne leki.
miko84

Re: Rexetin (paroxetyna)

przez Madzialenka 04 cze 2009, 09:33
Witam!Rexetin biore od 1,5 miesiąca na nerwicę lękową.Po trzech tygodniach zażywania leku moje samopoczucie znacznie sie poprawiło,czułam sie wspaniale.Jednak teraz znów wszystko wróciło zawroty głowy,otępienie i senność,płaczliwość i zero energii.Wizyte u lekarza mam dopiero za tydzień. Czy to możliwe,zeby w trakcie brania leku nastapił nawrót choroby?Pozdrawiam!

przez moniczka81 04 cze 2009, 10:58
witam ja od wczoraj zaczynam odstawienie biore już po ól tabletki do końca opakowania i óżniej koniec,powieccie mi kiedy mogę się spodziewać jakichś objawów odstawiennych i czy będą w takim nasileniu jak zaczynałam brać ten lek?

przez kasienka0678 04 cze 2009, 19:22
Biorę ParoMerc od prawie dwóch tygodni po całej tabletce (depresja)... Przeżegnałam się po przeczytaniu skutków ubocznych... :? Całymi dniami chodzę śpiąca, potrafię przejść z łóżka do łóżka i paść ze zmęczenia. W nocy sypiam normalnie choć ciężko mi zasnąć. Mało jem-śniadanie obowiązkowo a później jak już mi zaburczy w brzuchu to nie mam na nic ochoty... Schudłam 0,5kg. Nic mnie nie cieszy ani nie smuci... Nie potrafię się na niczym skupić. Czuję się jak warzywko :? Libido spadło... Mam nadzieję, że skutki uboczne za niedługo przeminą i lek zacznie działać... Jak na razie czuję się gorzej niż wcześniej... Pomijając, że nie ryczę na każdym kroku.

przez miko84 05 cze 2009, 08:50
No, wyssało z Ciebie uczucia :f czasami SSRI tak działają. ( pewnie przez obniżenie dopaminy )
miko84

przez Venus 05 cze 2009, 11:10
Rany, ja miałam brać ParoMerck, ale nie zaczęłam nawet. Niestety chyba będę musiała wrócić do psychiatry bo jednak chyba jakiś lek się przyda. A nie wzięłam przez strach przed psychotropami. Boję się ich. :( Nie wiem tez czy lekarz zostawi mi ten lek czy da inny. Dużo schudłam i pewnie zmieni dawkę. Zobaczę co z tego wyjdzie.

[Dodane po edycji:]

No to jeszcze raz ja. Od jutra startuję z ParoMerckiem. Bardzo się boję, ale jak mnie zobaczyła moja pani doktor to juz sama mnie błagała żebym zaczęła brać leki. No i nie mam innego wyjścia. :cry:

[Dodane po edycji:]

Jestem po pierwszej ćwiartce, na razie ok.
Bla bla bla...

Paroksetyna - skutki uboczne odstawienia leku.

przez mamma mia 06 cze 2009, 14:32
Od grudnia briorę/ brałam paroksetynę. Z lekarzem umówiłam się, że będę zmiejszać dawki, od początku maja nie biorę leków wcale. Psychicznie czuję sięw miarę ok, jednak mam pewne dolegliwości fizyczne:
-lekkie bóle brzucha,
-ciągle mi zimno,
-czuję "ból" oczu przy patrzeniu z góry na dól, z lewej strony na prawą etc.
-nadal mam laktację (mleko pojawiło się w którymś momencie brania rexetinu).
czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami w okresu odstawiania leku?
Acha, przyznam szczerze, że nie konsultowałam z lekarzem kwestii zupełnego odstawienia leku - mówił o niej, ale zadecydowąłam o tym sama.

Re: Paroksetyna - skutki uboczne odstawienia leku.

przez kasia000 08 cze 2009, 19:42
a jak zmniejszałas dawki?
kasia000

przez bartix3 09 cze 2009, 08:53
knight10000 napisał(a):biorę rexetin od 2 tygodni..pół tabletki. Dziś po raz pierwszy wziąłem całą na noc. Liczę, że będzie okey. Skutki uboczne: nudności, nudności, nudności rano. Czasami drżenie, skurcze. Lekkie osłabienie. Musi być okey!!!

Ale Rexetin o ile wiem bierze się rano, a nie na noc?
bartix3

przez haanka 09 cze 2009, 10:11
witam wszystkich, ja jestem aktualnie siodmy dzien na Paroxetine (francuski odpowiednik) i jest dosyc srednio, podobnie jak u niektorych skutki uboczne daja mi sie we znaki, tzn. nastroj mi sie poprawil, ale leki sie wzmozyly, wmawiam sobie dodatkowe choroby, roznosi mnie doslownie caly czas, ale nie moge na niczym sie skupic, jestem wrecz roztrzesiona, wczoraj wzielam tylko 10mg i popoludniu drugie, ale to byl blad, wiec dzis wzielam tylko 10mg i poczekam jeszcze z tydzien. Poce sie niemilosiernie, zrenice wciaz rozszerzone, zapominam co przed chwila zrobilam, nie potrafie sie zdecydowac, robie dziesiec rzeczy na raz. Caly czas "cegla na klacie", jak to ktos okreslil. Brak apetytu, lekkie mdlosci. Ja rowniez wiaze duze nadzieje z tym lekiem, mam nadzieje, ze bedzie lepiej...
Dzis ide do pracy, mam nadzieje, ze dam rade...
Pozdrawiam!

Re: Paroksetyna - skutki uboczne odstawienia leku.

przez mamma mia 09 cze 2009, 11:31
Po pół tabletki brałam przez dłuższy czas (ok. miesiąc), potem zaczęłam brać ok. 1/4 przez kilka dni. Potem jeden dzień przerwy i następnego 1/4, ale to tak dosłownie przez 6 dni (czyli w sumie trzy takie małe dawki). A, i właśnie parę dni temu znalazłam kilka tabletek, które po prostu mi się zapodziały w torbie, ale na razie ich nie tykam.
Acha - wyjaśniła się kwestia "poczucia zimna": w rodzinie wykiełkowała grypa:o

Sortuj wg