PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Kalebx3 08 gru 2013, 21:50
tylko niezdolność do odczuwania przyjemności- z sexu, z hobby, muzyki, podróży, żarcia, czegokolwiek.

już sobie wyobrażam jakie to musi byc piekielko za życia :-|
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez hania33 08 gru 2013, 21:51
elfrid, Tak z przyjemnościami jest ok film, książką , gra, itp. gorzej ze sprzątaniem...nie chce się ruszyć..kiedyś to nie sprawiało mi tyle kłopotu..obecnie do wszystkiego musze sie zmuszac.. :roll:

-- 08 gru 2013, 21:54 --

Dark Passenger, Anhedonia zaburza funkcjonowanie społeczne, ponieważ otoczenie nie potrafi odczytywać stanów emocjonalnych osoby cierpiącej na to zaburzenie. Anhedonii towarzyszą przeważnie inne objawy, jak spłycenie afektu, brak spontanicznego wyrazu takich emocji, jak radość, gniew, żywiołowość. Wyrażane w anhedonii stany emocjonalne są „zszarzałe”, o zbliżonym kolorycie i podobnej ekspresji.

-- 08 gru 2013, 21:55 --

Ja potrafie sie zloscic to mi najbardziej wychodzi, emocje mam rowniez , wiec chyba nie jest tak zle..

-- 08 gru 2013, 22:02 --

Tak zle nie jest mi np. nie służyła Mirtazepina, nie chce również zmieniać leku, ponieważ na innym moze byc zle...wszędzie gdzie tylko czytam w tematach każdy lek ma jakies działanie mulące na dana osobę , nie na wszystkich oczywiście..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez miko84 08 gru 2013, 22:30
elfrid dobrze oceniam sertralinę ale biorę ją razem z mianseryną. Kiedyś brałem samą przez ok 7 tygodni ale nie byłem zadowolony z działania. Lek dodaje energii, nie powoduje takiego spłycenia emocji jak paroksetyna, nie powoduje też takiej senności. Ale na moją depresję i lęk trochę to było za słabe, stąd moje połączenie.

hania33 skąd taki cytat o anhedonii, z wiki? :) Anhedonia to brak odczuwania przyjemności (i motywacji) z rzeczy które zazwyczaj to sprawiały (kiedyś), np. jak lubiłaś zjeść pączka, albo grać w sims, mówimy też o pasjach, Twojej pracy, wszystko co sprawiało kiedyś przyjemność. To nie jest też tak, że bum i nagle nie czujesz przyjemności, po sobie widziałem, że to postępowało bardzo stopniowo.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 08 gru 2013, 22:35
miko84, dzięki, zobaczymy. nie mogę "przespać" życia na paro.
jak czytam wasze definicje anhedonii to myślę, że też mnie dotyczy. Życie sprawia trudność, nie mówiąc już o czerpaniu przyjemności z porannej kawy.
pregabalina, wenlafaksyna

przez hania33 08 gru 2013, 22:39
miko84, tak z wiki przeglądałam właśnie, jeżeli coś takiego zauważę zejdę z paro. :roll:

-- 08 gru 2013, 22:51 --

miko84, Teraz bedzie, jak policzylam pol roku na paro, fakt oszukiwalam i bralam po polowce bo sie balam , dopiero pelna dawke biore od ok.4 tyg. wiec moze mnie spotkac jeszcze anhedonia?

Obrazek

przez miko84 09 gru 2013, 09:41
Trudno przewidzieć, musisz obserwować, bo tak jak pisałem, to w większości przypadków proces postępujący powoli.
miko84

przez hania33 09 gru 2013, 10:51
miko84, ok , dziekuje :D

Obrazek

przez lunatic 09 gru 2013, 10:53
xmarcinx92 napisał(a):Ludzie zszedlem z 10 mg na 5 , to juz 10 dzien, od paru dni nie mam sily chodzic,jestem poddenerwowany,to jest cos strasznego przy zadnym innym leku nie przezywalem takiego czegos, naprawde jestem wycienczony nie mam sily sie poruszac.

Chyba sproboje brac 7,5 mg czyli cwiartke i polowe z cwiartki co daje 7,5 moze znajde jakas rownowage w tym...Zna sie ktos na tym, ja juz nie mam sily psychicznie i fizycznie

Też próbuje zejść z 10 mg w dół, z tym lekiem jest po prostu przewalone pod tym względem, przypuszczam że trzeba wymienic na inny ssri żeby w ogole z tego zejsć jakoś

przez xmarcinx92 09 gru 2013, 12:22
;//

przez Kalebx3 09 gru 2013, 12:27
xmarcinx92 napisał(a):
<<<Ludzie zszedlem z 10 mg na 5 , to juz 10 dzien, od paru dni nie mam sily chodzic,jestem poddenerwowany,to jest cos strasznego przy zadnym innym leku nie przezywalem takiego czegos, naprawde jestem wycienczony nie mam sily sie poruszac.

Chyba sproboje brac 7,5 mg czyli cwiartke i polowe z cwiartki co daje 7,5 moze znajde jakas rownowage w tym...Zna sie ktos na tym, ja juz nie mam sily psychicznie i fizycznie

Też próbuje zejść z 10 mg w dół, z tym lekiem jest po prostu przewalone pod tym względem, przypuszczam że trzeba wymienic na inny ssri żeby w ogole z tego zejsć jakoś>>>

Podpisuję sie pod obydwiema wypowiedziami ( tyle tylko ,bez braku tych sił fizycznych ).
Schodzenie musi być bardzo powolne , z dzieleniem tabletki nawet na 8 części i ich specjalnym acz konsekwentnym przyjmowaniem . Do tego trzeba zaopatrzyć się w masę dobrych benzodiazepin .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez hania33 09 gru 2013, 13:08
To po co zapisuja taki lek, zeby pozniej brac benzo :roll:

Obrazek

przez Siding Spring 09 gru 2013, 13:32
Antydepresanty uzalezniaja ot co.

przez miko84 09 gru 2013, 13:39
E tam.
miko84

przez hania33 09 gru 2013, 13:49
miko84, :(

Obrazek

Sortuj wg