PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez miko84 08 gru 2013, 10:13
lunatic akurat działanie leków przeciwdepresyjnych, a już szczególnie takich jak SSRI bardzo się różni "od razu" a po wielu tygodniach. Nie musisz wierzyć w to co piszemy. Tylko po co w ogóle pytasz? Człowiek próbuje odpowiedzieć jak umie, a Ty się irytujesz.

wieslawpas wydawało mi się, że lekarz kazał Ci odstawić paroksetyne i wejść na 3 tabletkę coaxilu?
miko84

przez hania33 08 gru 2013, 10:22
wieslawpas, To dlaczego bierzesz paro w nocy?

-- 08 gru 2013, 10:23 --

No wlasnie miales juz dawno nie brać paro..tylko Coaxil :?:
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez lunatic 08 gru 2013, 12:05
miko84 napisał(a):lunatic akurat działanie leków przeciwdepresyjnych, a już szczególnie takich jak SSRI bardzo się różni "od razu" a po wielu tygodniach. Nie musisz wierzyć w to co piszemy. Tylko po co w ogóle pytasz? Człowiek próbuje odpowiedzieć jak umie, a Ty się irytujesz.

Powiem Ci co mi się wydaje, co jest zresztą potwierdzone jednym z Twoich wpisów w innym dziale. Wpływ SSRI, a szczególnie paroksetyny na receprot 5ht2c powoduje i będzie powodował u mnie spadek motywacji i chęci niezależne od tego czy będzie to paro czy esci.Jedynym ssri który mogłby zadziałać inaczej pod tym względem wydaje się być fluoksetyna ze względu na słabsze działanie na serotonine (co za tym idzie słabszy wpływ na 5ht2c) i dodatkowo jeszcze jej antagonizm względem 5ht2c, dzięki czemu efekt spłycenia emocji i braku motywacji przy tym ssri mógłby być o wiele mniejszy niż przy innych albo mogłoby go w ogóle nie być, nie wiem jaka jest siła działania na 5ht2c przez fluo. Jeśli jestem w błędzie to mnie popraw.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 08 gru 2013, 12:30
Masz rację, że ten SSRI może działać inaczej od reszty, bardziej dopaminowo. Podobnie jak sertralina (też ma działanie dopaminowe). Innym wyjściem jest dołożenie do SSRI antagonisty 5-HT2c jak mirta/miansa lub ew. łolanzapina.
miko84

przez lunatic 08 gru 2013, 12:42
mianseryna nie zwiększa też poziomu serotoniny?

przez elfrid 08 gru 2013, 13:07
lunatic, fluoksetyna jest specyficznym SSRI. Na pewno nie spowoduje anhedonii, spadku motywacji. Zmobilizuje Cię nawet do sprzątania :-)
pregabalina, wenlafaksyna

przez sylvek 08 gru 2013, 13:12
elfrid, moze spowodować anhedonie tak jak kazdy SSRI

pierwsze z brzegu badanie http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9632238

http://lmgtfy.com/?q=ssri+induced+anhedonia

przez lunatic 08 gru 2013, 13:41
elfrid napisał(a):lunatic, fluoksetyna jest specyficznym SSRI. Na pewno nie spowoduje anhedonii, spadku motywacji. Zmobilizuje Cię nawet do sprzątania :-)

Brałeś fluo?

przez miko84 08 gru 2013, 13:44
lunatic mianseryna? Nie bardzo. To lek głównie antagonizujący receptory serotoniny. Niby ma jakieś tam działanie zwiększające uwalnianie serotoniny przez antagonizm alfa 2 i pośrednio przez agonizm alfa 1 ale nie nastawiałbym się na "poczucie" serotoniny przy użyciu samej mianseryny (tak jak "czuć" ją na SSRI).

sylvek każdy SSRI może, ale akurat fluo jest moim zdaniem najmniej to powodującym (i trochę sertra) SSRI. Porównywać do paro nie ma nawet co.
miko84

przez elfrid 08 gru 2013, 14:45
Szczerze powiedziawszy coraz mniej rozumiem panującą na forum nagonkę na SSRI. Jako leki kastrujące z emocji, zmieniające osobowość. Stłumią nadwrażliwość, ale żeby lek na depresję powodował jej objaw tj. anhedonię.
Każdy ma swoje doświadczenia. Szkoda byłoby, żeby nowe osoby po przeczytaniu forum nie podjęły kuracji nie dając sobie szansy na wyleczenie.
Przez dłuższy okres tj. ponad pół roki brałem wenlafaksynę, fluoksetynę, bupropion. I każdy aktywizował, nie było Cienia anhedonii.
miko84, miałem też krótką przygodę z amitryptyliną (oko 2mcy) i tu faktycznie ospałość i zmęczenie powodowały anhedonie.
pregabalina, wenlafaksyna

przez lunatic 08 gru 2013, 14:53
elfrid napisał(a):Szczerze powiedziawszy coraz mniej rozumiem panującą na forum nagonkę na SSRI. Jako leki kastrujące z emocji, zmieniające osobowość. Stłumią nadwrażliwość, ale żeby lek na depresję powodował jej objaw tj. anhedonię.
Każdy ma swoje doświadczenia. Szkoda byłoby, żeby nowe osoby po przeczytaniu forum nie podjęły kuracji nie dając sobie szansy na wyleczenie.
Przez dłuższy okres tj. ponad pół roki brałem wenlafaksynę, fluoksetynę, bupropion. I każdy aktywizował, nie było Cienia anhedonii.
miko84, miałem też krótką przygodę z amitryptyliną (oko 2mcy) i tu faktycznie ospałość i zmęczenie powodowały anhedonie.

no bo akurat te trzy mają profil aktywizujący więc Cię aktywizowały, zobacz wątek o escitalopramie to zobaczysz jak on aktywizuje, ale w drugą stronę

przez sylvek 08 gru 2013, 14:54
http://www.madnessradio.net/files/tardi ... rticle.pdf

tardive dysphoria czyli inaczej depresja indukowana antydepresantami. Skoro antydepresanty mogą same wywołać depresje dlaczego nie mogłyby izolowanego objawu czyli anhedonii ?

moze ten post da Ci coś do myślenia jak poważny jest to problem

Hello,
I took paxil at 15 for only one year. I stopped the drug cold turkey and i had absolutely no withdrawal at all. I felt the same way that i was on the drug. Paxil made me feel numb and i lost my emotions and all my interest because of it. The problem is i never recovered these things. Not only that, but the anhedonia went progressively worst over the years to the point i really dont give a damn about anything and dont feel like a human being at all. Paxil truly destroyed who i was and i truly believe its shame that such poison are being given to people supposedly to 'help' them. The funny thing is while on paxil i didnt realise i had anhedonia, i had completely no awareness of my mental state and i had really weird behavior.

It has now been 11 years since i took this poison. And i have never felt like a true human being alive with emotions since 15. Are there other sufferer that had anhedonia that long? Is there anything i can do to reverse it? I dont believe so. I think paxil made irreversible change to my psyche and there is nothing i can do. I keep hoping that one day things will get better but really thay hope is fading away with time. I dont want to scare anybody, i think most people recover from emoional anesthesia....but not me.

nie zmienia to faktu ze na setki milionów (moze juz miliard? ) biorących SSRI problem dotyczy moze co najwyzej promila z tej grupy. Dla zdecydowanej większosci SSRI są jak najbardziej przydatne.

przez miko84 08 gru 2013, 15:24
elfrid akurat w przypadku SSRI anhedonia i spłycenie pozytywnego afektu są bardzo, bardzo często spotykane. Nie wiem czy czytasz czasami zagraniczne fora, ale jeśli byś je czytał to często byś natrafiał na posty typu "SSRI - anhedonia, apathy, indifference". To brzmi przerażająco ale u niektórych skutki SSRI przypominają lobotomię czołową.

Emotional side effects of SSRI's:

http://bjp.rcpsych.org/content/195/3/211.full.pdf+html
miko84

przez Siding Spring 08 gru 2013, 17:26
sylvek

smutna historia ale wiem po sobie ze tak wlasnie moze byc...ja jestem prawie 3 lata od odlozenia paroksetyny....i nie czuje tych uczuc co kiedys. Malo czuje ale na przestrzeni tych 3 lat i tak jest lepiej. Mam nadzieje ze pewne sprawy nie sa juz na trwale zmienione..

Sortuj wg