PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lunatic 07 gru 2013, 13:57
Dark Passenger rozumiem, dzieki za wyjaśnienie

przez Lord Kapucyn 07 gru 2013, 13:58
Ogólnie w przypadku antydepów na pytanie "dlaczego dany lek nie działa na mnie tak/albo dlaczego działa tak" jest milion odpowiedzi i żadna z nich nie będzie nawet bliska prawdy. Indywidualna sprawa. Dlatego tak często psychaitrzy mimo, że korzystają ze schematów wpojonych im na uniwerkach medycznych walą ślepakami albo jadą z pacjentem "metodą prób i błędów".
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 07 gru 2013, 14:04
więc ja musze zmienić lekarza w takim razie bo według niego dany lek ma zadziałać tak i tak i nie ma dyskusji, a jak mu mówie ze działa inaczej to mi mówi ze to moje wymysły

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 07 gru 2013, 14:10
Tak, lepiej żebyś go zmienił.
miko84

przez lunatic 07 gru 2013, 14:18
Miko, to polecałbyć escitalopram czy fluoksetynę z tych dwóch? Tianeptyne brałem, nie spłycała uczuć ale byłem po niej bardzo nerwowy, bardzo. Mianseryna/mirtazapina i wszystkie które działają na histamine odpadają, usypiają mnie takie leki jeszzcze bardziej niz paro.

-- 07 gru 2013, 13:22 --

Dark Passenger wspominaleś o cytochromie P450, przypomniało mi się ze szukałem info o interakcjach bupropionu i ssri, konkretnie paroksetyny i znajdowałem sprzeczne informacje. Jedni piszą że zwiększa się ich stężenie, inni że się nie zwiększa, jeżeli się zwiększa to też nie mogłem znaleźć o ile się zwiększa. Masz może jakąś wiedzę na temat interakcji bupropionu i paro albbo bupropionu i innych ssri?

przez miko84 07 gru 2013, 14:25
lunatic czy próbowałeś brać np. mirtazapinę przez dłuższy czas? Początkowe silne usypianie mija i później już nie ma wcale senności w ciągu dnia. Najgorzej jest przez pierwsze 2 tygodnie. Jeśli miałbym wybierać to spróbowałbym najpierw escitalopramu, jest częściej stosowany i ma krótszy okres półtrwania. Później ew. fluo.
miko84

przez xmarcinx92 07 gru 2013, 14:55
Cwicze na paro 10 mg przez pierwsze 3 tygodnie po zmniejszeniu dawki bylo ok ale pozniej z dnai na dzien pojawilo sie sztywnosc,brak motywacji dlatego zdecydowalem sie zejsc do 5 mg jak bedzie zle to wroce do 10 mg ale strasznie zalezy mi na treningach;/ a na 5 mg poki co czuje lęk juz nie wiem co robic

przez lunatic 07 gru 2013, 15:06
miko84 napisał(a):lunatic czy próbowałeś brać np. mirtazapinę przez dłuższy czas? Początkowe silne usypianie mija i później już nie ma wcale senności w ciągu dnia. Najgorzej jest przez pierwsze 2 tygodnie. Jeśli miałbym wybierać to spróbowałbym najpierw escitalopramu, jest częściej stosowany i ma krótszy okres półtrwania. Później ew. fluo.

Nie, pierwsza dawka tak mnie zbiła z nóg że odechciało mi się tego leku

przez kokon20 07 gru 2013, 15:41
ladywind napisał(a):Był to pierwszy lek psycho...w moim życiu. Pomógł mi po niecałych 3 tygodniach. Kolejne podejscia trwały nierzadko 2 miesiące,
a ostatnio kiedy go brałam kilka lat temu to nie pomógł wcale. Nie ma żadnej reguły przy tych lekach.

Czyli nie pozostaje nic tylko czekać.
Za pierwszym razem paro mi tak fajnie weszło,ale byłem głupi że przerwałem leczenie tym lekiem :-|

przez miko84 07 gru 2013, 15:50
lunatic tak właśnie myślałem, większość osób odstawia lek po 1 dawce co jest wielkim błędem, bo lek może zadziałać na ich depresję i lęk, a ta senność jest tylko początkowo.
miko84

przez lunatic 07 gru 2013, 16:41
miko84 napisał(a):lunatic tak właśnie myślałem, większość osób odstawia lek po 1 dawce co jest wielkim błędem, bo lek może zadziałać na ich depresję i lęk, a ta senność jest tylko początkowo.

nie mam w tej chwili takiej możliwości zeby na dwa tygodnie polozyc sie do lozka i czekac az sennosc minie, potrzebuje zmienic paro na lek ktory płynnie przejdzie na swoje dzialanie bez takich ubokow, biore jeszcze pod uwage moklobemid,chociaz tu o zadnej płynności mowic nie mozna, bralem go kiedys, ale tez standardowo mialem na nim po ok pol roku objaw ktory teoretycznie nie ma prawa wystapic, a mianowicie znow pojawila sie ta cholerna sennosc, i to nie taka lekko wyczuwalna, po prostu jak lek działał dosc mocno aktywizująco na mnie przez cały czas to nagle jakby piorun trzasnął zaczął działać mocno nasennie, konia z rzędem temu kto by to mogl wyjaśnić
jeszcze tak kombinuje czy to nie przez duze nagromadzenie sie z czasem noradrenaliny, gdzies ktos pisal ze jak jest jej za duzo to kawa powoduje wtedy senność, ale czy to moglo o to chodzić?

przez miko84 07 gru 2013, 17:13
Tak już Cię lek położy na 2 tygodnie do łóżka, na razie próbowałeś brać przez 1 dzień, więc nie mówmy o tych 2 tygodniach.

Jak tak reagujesz na leki serotoninowe to jest to po prostu serotonina, a nie żadna noradrenalina. Noradrenalina pobudza, serotonina bardziej uspokaja i może powodować senność.
miko84

przez gosiulek 07 gru 2013, 18:47
Witajcie!Czy ktoś z Was brał parogen? Jak się po nim czuliście?
Obrazek

przez hania33 07 gru 2013, 18:52
gosiulek, To wszystko to samo..paroksetyna :D
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Sortuj wg