PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez hania33 07 gru 2013, 12:18
ladywind, Ja juz sie boje brac innych lekow..mam hydro , biore i jakos zasypiam..Tak po paro nie mam lękow, a jezeli sa to malutkie i przechodza..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez forfiter 07 gru 2013, 12:54
ja juz miesiac na paro 20mg + mirta 15mg, hania33, to tlumienie lęku tez zauwazylem, moge sie czegos nagle wystraszyc jak mnie cos zaskoczy, ale serce tylko ze 2 razy szybciej puknie i przechodzi hah, wiecej dystansu zauwazylem, ze snem jest dosyc dziwnie, 21-22 to doslownie padam na pysk, a o 4 jestem zwarty i gotowy i chetnie poszedlbym pobiegac, ale jednak mi sie niechce hehe ;p
Paroksetyna 20mg

przez hania33 07 gru 2013, 13:02
forfiter, wlasnie tlumi lęk..tez to czuje , niby jest ale gdzieś w środku i nie panikuje, sen jest dziwny , prawda :D

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 07 gru 2013, 13:22
miko84 napisał(a):lunatic a paro Ci działa na dopaminę?

nie działa więc pytam jaki jest sens zmieniać na lek który też nie działa?

przez Lord Kapucyn 07 gru 2013, 13:23
A skąd wiesz, że problem leży u Ciebie w dopaminie? Czyżbym nie wiedział, a na Ziemię przybyli przybysze z innej planety albo podróżnicy w czasie z przyszłości i przekazali ludzkości tanie, skuteczne badania oznaczające stężenie DA w określonych rejonach oun?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 07 gru 2013, 13:29
Dark Passenger napisał(a):A skąd wiesz, że problem leży u Ciebie w dopaminie? Czyżbym nie wiedział, a na Ziemię przybyli przybysze z innej planety albo podróżnicy w czasie z przyszłości i przekazali ludzkości tanie, skuteczne badania oznaczające stężenie DA w określonych rejonach oun?

z reakcji na leki, po tych które działały też na dopamine nie było takiej obojętności jak po paroksetynie, co to za badanie?

przez hania33 07 gru 2013, 13:32
Po paro , az taka obojetnosc? ja jej nie mam..

Obrazek

przez lunatic 07 gru 2013, 13:34
A tak na marginesie moderator forum powinien raczej unikać wypowiedzi nacechowanych złośliwością w stosunku do innych użytkowników, działanie uboczne moklobemidu czy wrodzona cecha osobowości?

przez mirunia 07 gru 2013, 13:36
Dark Passenger napisał(a):A skąd wiesz, że problem leży u Ciebie w dopaminie? Czyżbym nie wiedział, a na Ziemię przybyli przybysze z innej planety albo podróżnicy w czasie z przyszłości i przekazali ludzkości tanie, skuteczne badania oznaczające stężenie DA w określonych rejonach oun?

Tak sobie czytam i..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dark Passenger, to wprawdzie nie mój dział leku, ale ubawiłeś mnie po pachy :great:

przez miko84 07 gru 2013, 13:38
lunatic myślałem, że Twoim problemem jest senność przy podnoszeniu dawki paro, więc zasugerowałem lek który mógłbyś dawkować wyżej bez zwiększania senności.

Moderator też człowiek i emocje na moklo są dobrym objawem :)
miko84

przez mirunia 07 gru 2013, 13:41
lunatic napisał(a):A tak na marginesie moderator forum powinien raczej unikać wypowiedzi nacechowanych złośliwością w stosunku do innych użytkowników, działanie uboczne moklobemidu czy wrodzona cecha osobowości?

.... chyba jedno i drugie :mrgreen:

czasami taka dygresja rozładowuje nasze napięcie :brawo:

przez lunatic 07 gru 2013, 13:43
no tak jest sennosć w dawce powyżej 10 mg, ale paroksetyna jest najsilniejsza pod względem działania na serotonine, 10 mg paro odpowiada ilu mg escitalopramu? ile musiałbym wziąć esci powyżej dawki standarkowej żeby zrównało się działaniem z 10 mg paro?

przez zigi7 07 gru 2013, 13:47
Mam pytanie do ekspertów: Czy można biorąc paroksetynę zażywać zioło o nazwie tarczyca bajkalska o właściwościach uspakajających, tonizujących?

przez Lord Kapucyn 07 gru 2013, 13:53
lunatic napisał(a):A tak na marginesie moderator forum powinien raczej unikać wypowiedzi nacechowanych złośliwością w stosunku do innych użytkowników, działanie uboczne moklobemidu czy wrodzona cecha osobowości?

Ależ jakie wypowiedzi nacechowane złośliwością- to tylko sprawne posługiwanie się sarkazmem i moje specyficzne poczucie humoru. Nie bierz tego personalnie.

Sprowadzanie wszystkiego do "SIŁY serotoninowej"nie ma sensu. Oprócz parametru określającego siłę inhibicji wychwytu zwrotnego SSRI różnią się jeszcze milionem innych rzeczy- w tym selektywnością- czyli siłą blokowania transportera serotoniny w odniesieniu do transportera noradrenaliny i pobudzania przezeń innych receptorów- histaminowych, adrenergicznych, muskarynowych itp., wchłanianiem, osiąganym stężeniem terapeutycznym, wiązaniem z albuminami w osoczu(tylko cząstka leku niezwiązana z białkiem jest aktywna biologicznie), ogólnym profilem terapeutycznym(np. tonizujący, umiarkowany, przeciwlękowy, aktywizacyjny itp.), różnymi dodatkami(jak to, że fluoksetyna jest antagonistą 5-HT2c, fluwoksamina wpływa na receptory sigma1, sertralina w wyższych dawkach jest DRI, paroksetyna ma działanie antycholinergiczne, citalopram wpływa na rec. H1 itp.), metabolizmem, wpływem na poszczególne enzymy cytochromu P450 itd.

-- 07 gru 2013, 13:54 --

zigi7 napisał(a):Mam pytanie do ekspertów: Czy można biorąc paroksetynę zażywać zioło o nazwie tarczyca bajkalska o właściwościach uspakajających, tonizujących?

O ile nie zawiera naturalnych inhibitorów MAO, flawonoidów wpływających na aktywność izoenzymów cytochromu P450, alkaloidów o działaniu psychoaktywnym itp. to można.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg