PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez miko84 06 gru 2013, 13:31
No nawet nie 1000 nm a 22,000 nm! Dzięki Dark Passenger. Paro nie ma ŻADNEGO odczuwalnego działania antyhistaminowego.

magnolia84 senność na paro jest faktem u niektórych, bo sam to odczułem. Im wyższa była dawka tym większa była senność.
miko84

przez Lord Kapucyn 06 gru 2013, 13:33
lunatic, Weź już tak się nie chwal jaki to Twój lekarz nie jest ęą, na jakim to nie jest stanowisku i wyżej sra niż dupę ma, bo Ci powiem jakie referencje mają lekarze do których ja chodziłem i Twój siądzie na nocniku.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 06 gru 2013, 13:33
ja dlatego o to pytałem o tą senność bo mi dokucza przy tym leku i nie wiem co zrobić zeby jej nie było

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 06 gru 2013, 13:34
Za senność na paro odpowiada działanie ANTYCHOLINERGICZNE, nie ANTYHISTAMINOWE. Albo lekarz się pomylił, albo Ty go źle zrozumiałeś, albo lekarz wie, że nie masz o tym zielonego pojęcia i wciska Ci bajki, żeby zaspokoić Twoją ciekawość.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez magnolia84 06 gru 2013, 13:34
miko84 ale ja wcale tego nie neguję, tylko piszę jak działa ona u mnie.
magnolia84

przez hania33 06 gru 2013, 13:34
Mi dokuczala sennosc, teraz spac nie moge...jest tak na zmiane..

-- 06 gru 2013, 13:36 --

na kazdego inyczej dziala w koncu nawet ludzie nie bioracy zadnych lekow tez maja raz klopoty ze snem , raz jakies pobudzenie..
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez magnolia84 06 gru 2013, 13:36
właśnie, jest bardzo różnie. Tak jak raz tu napisałam, mimo, że jestem 8 miesiąc na paroksetynie (drugi na dawce 30mg), to czuję, jak ona nadal pracuje i "zmienia" swoje działanie więc być może za jakiś czas będę chodziła jak neptyk.
Pamiętam jak Córka Nocy pisała, że wenlafaksyna ją wręcz usypia. Na mnie działała jak najlepszy doping.
Ostatnio edytowano 06 gru 2013, 13:38 przez magnolia84, łącznie edytowano 1 raz
magnolia84

przez lunatic 06 gru 2013, 13:37
Dark Passenger napisał(a):lunatic, Weź już tak się nie chwal jaki to Twój lekarz nie jest ęą, na jakim to nie jest stanowisku i wyżej sra niż dupę ma, bo Ci powiem jakie referencje mają lekarze do których ja chodziłem i Twój siądzie na nocniku.

Ale jakie chwalenie? Przeciez nie pisze o sobie tylko o lekarzu, a to ze akurat do niego chodze to jaki to ma byc powod do chwalenia? Probuje sie dowiedziec co jest przyczyna senności przy paroksetynie, o lekarzu napisałem dlatego bo mi ktoś napisał ze ja wiem lepiej niz inni, a to nie była moja opinia tylko jego, przeciez nie bede mowil lekarzowi zeby mi pokazal wyniki badan na poparcie swoich opinii bo by mnie za drzwi wywalil zaraz

przez miko84 06 gru 2013, 13:37
magnolia84 i hania33 dlatego pisałem, że to żadna reguła chociaż u wielu występuje, nie ma innego wyjścia jak sprawdzić reakcję organizmu na dany lek. Faktem jest, że paro ma działanie antycholinergiczne (chyba jako jedyny z SSRI), dlatego bardziej niż inne SSRI może powodować senność i sedację. U wielu jest to efekt pozytywny i powoduje uspokojenie i brak pobudzenia (jakie czasami występuje np. na sertralinie czy fluoksetynie).

Poza tym paro jest bardzo silna serotoninowo i to jest głównym działaniem tego leku.

lunatic to Ci napisałem co powoduje senność na paro ale nie chciałeś mi wierzyć.
Ostatnio edytowano 06 gru 2013, 13:39 przez miko84, łącznie edytowano 2 razy
miko84

przez hania33 06 gru 2013, 13:38
magnolia84, A z tym dzialaniem paro masz racje,,strasznie zmienne jest..

-- 06 gru 2013, 13:40 --

miko84, Ja caly czas sprawdzam..i nic nie wiem do tej pory, paro jest dziwnym lekiem , zmieniła moja senność w jej brak,nie wiem , jak bedzie jutro.. :D
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez lunatic 06 gru 2013, 13:43
Dark Passenger napisał(a):Za senność na paro odpowiada działanie ANTYCHOLINERGICZNE, nie ANTYHISTAMINOWE. Albo lekarz się pomylił, albo Ty go źle zrozumiałeś, albo lekarz wie, że nie masz o tym zielonego pojęcia i wciska Ci bajki, żeby zaspokoić Twoją ciekawość.

Umię odróżnić słowa antycholinergiczne od antyhistaminowe i wiem co powiedział, w takim razie czy inne ssri tez maja takie silne działanie antycholinergiczne jak paroksetyna?

przez magnolia84 06 gru 2013, 13:46
pamiętam pierwsze tygodnie na 20mg paroksetyny - byłam bardzo pobudzona. Spaliłam w piecu swoje ulubione puchate skarpetki, bo mnie zaczęły drażnić
magnolia84

przez lunatic 06 gru 2013, 13:48
miko84 napisał(a):magnolia84 i hania33 dlatego pisałem, że to żadna reguła chociaż u wielu występuje, nie ma innego wyjścia jak sprawdzić reakcję organizmu na dany lek. Faktem jest, że paro ma działanie antycholinergiczne (chyba jako jedyny z SSRI), dlatego bardziej niż inne SSRI może powodować senność i sedację. U wielu jest to efekt pozytywny i powoduje uspokojenie i brak pobudzenia (jakie czasami występuje np. na sertralinie czy fluoksetynie).

Poza tym paro jest bardzo silna serotoninowo i to jest głównym działaniem tego leku.

lunatic to Ci napisałem co powoduje senność na paro ale nie chciałeś mi wierzyć.

no bo może jestem głupi i wierze w każde słowo lekarzy, działania antycholinergiczne tzn o jakie receptory konkretnie chodzi ze ta senność wywołuje?

przez miko84 06 gru 2013, 13:53
Receptor M3. Działanie antycholinergiczne, ale dużo silniejsze mają leki trójpierścieniowe.

Dobrze, że jeszcze masz tę ufność w lekarzy, im trzeba ufać bo mimo pewnych braków w wiedzy czasami mają duże doświadczenie i wiedzą co przepisywać (szczególnie Ci doświadczeni lekarze w dużym stażem).
Ostatnio edytowano 06 gru 2013, 13:54 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

Sortuj wg