PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez miko84 06 gru 2013, 13:12
lunatic na jakie receptory histaminowe? Jak już to blokada receptorów acetylocholiny - działanie antycholinergiczne paro. To jest odpowiedzialne za senność i zmułę u niektórych. To działanie wzrasta wraz z dawką, ale nie u każdego powoduje senność i zmułę, u niektórych reakcją będzie pobudzenie lub nerwowość, bo paro to także mega silny lek serotoninowy. Nie ma żadnej reguły w lekach, każdy ma inny organizm.

Tak jak silne działanie na serotoninę może powodować pobudzenie u jednych, może też powodować senność u innych. Jest tylko jeden sposób by sprawdzić - spróbowanie leku i danej dawki na sobie. To że ktoś ma senność, ktoś pobudzenie a ktoś będzie widział białe myszki na 30 mg paro to może być reakcja danego pacjenta na dany lek.
Ostatnio edytowano 06 gru 2013, 13:16 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez magnolia84 06 gru 2013, 13:15
dokładnie ale chłopak uparł się, że wie lepiej :D
magnolia84

przez lunatic 06 gru 2013, 13:16
miko84 napisał(a):lunatic na jakie receptory histaminowe? Jak już to blokada receptorów acetylocholiny - działanie antycholinergiczne paro. To jest odpowiedzialne za senność i zmułę u niektórych. To działanie wzrasta wraz z dawką, ale nie u każdego powoduje senność i zmułę, u niektórych reakcją będzie pobudzenie lub nerwowość, bo paro to także mega silny lek serotoninowy. Nie ma żadnej reguły w lekach, każdy ma inny organizm.

Paroksetyna w stopniu nieistotnym klinicznie działa tez na receptory histaminowe, u 10% osob ktorzy maja te receptory nadwrazliwe występuje przez to senność po tym leku, to nie jest moj wymysl, zadałem wprost takie pytanie lekarzowi "co jest przyczyną występowanie senności przy paroksetynie", to co napisałem to jego odpowiedź, jezeli twierdzicie ze jest inaczej podajcie jakies zrodło gdzie to mozna zweryfikowac

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 06 gru 2013, 13:18
lunatic masz głupiego lekarza i tyle. Poczytaj o działaniu paroksetyny, nie ma ona żadnego działania na histaminę, za to antycholinergiczne już tak. Lekarz niedouczony i tyle.

Działanie antycholinergiczne paroksetyny: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12421645

Definicja antycholinergicznego działania: http://en.wikipedia.org/wiki/Anticholinergic

Masz możliwe skutki uboczne antycholinergika (wybierz sobie co pasuje do Ciebie): CNS: Dizziness, drowsiness, nervousness, disorientation, headache, weakness, insomnia, fever (especially in children). Large doses may produce CNS stimulation including tremor and restlessness. Anticholinergic psychoses: ataxia, euphoria, confusion, disorientation, loss of shortterm memory, decreased anxiety, fatigue, insomnia, hallucinations, dysarthria, agitation.
Ostatnio edytowano 06 gru 2013, 13:27 przez miko84, łącznie edytowano 3 razy
miko84

przez magnolia84 06 gru 2013, 13:18
Nie mam depresji. Brak senności po zwiększeniu dawki tłumaczę zwiększonym działaniem na serotoninę.

-- 6 gru 2013, o 12:20 --

szukam właśnie jakichkolwiek informacji o działaniu paroksetyny na receptory histaminowe i znaleźć nie mogę :bezradny:
magnolia84

przez lunatic 06 gru 2013, 13:22
miko84 napisał(a):lunatic masz głupiego lekarza i tyle. Poczytaj o działaniu paroksetyny, nie ma ona żadnego działania na histaminę, za to antycholinergiczne już tak. Lekarz niedouczony i tyle.

Raczej nie jest głupi, jestem już w tym temacie jakiś czas, odwiedziłem sporo lekarzy, ten którego cytuje ma najwieksza wiedze na temat dzialania lekow sposrod wszystkich u ktorych bylem, kolejki do niego sa bardzo duze, dodatkowo zajmuje sie praca naukową, wykłada te tematy w klinice akademii medycznej, raczej to co mowi potwierdzone jest badaniami z którymi jest na bieżąco

-- 06 gru 2013, 12:24 --

magnolia84 napisał(a):Nie mam depresji. Brak senności po zwiększeniu dawki tłumaczę zwiększonym działaniem na serotoninę.

-- 6 gru 2013, o 12:20 --

szukam właśnie jakichkolwiek informacji o działaniu paroksetyny na receptory histaminowe i znaleźć nie mogę :bezradny:

gdyby wszystko byłoby dostepne na internecie to w ogole zadne szkoły, zadne ksiazki i zadni wykładowcy nie byliby potrzebni

przez miko84 06 gru 2013, 13:26
Akurat w tym wypadku się myli, poczytaj trochę, dałem linki, to są fakty, czy on ma jakieś na poparcie działania paro na histaminę poza tym, że tak mu się wydaje?

Na pewno ma duże doświadczenie, ale nie jest omnibusem, z tą histaminą to się machnął.
miko84

przez lunatic 06 gru 2013, 13:27
Paroksetyna:

Silny i wybiórczy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) o działaniu przeciwdepresyjnym. Pod względem struktury chemicznej nie można jej zaklasyfikować do tradycyjnych leków trój- i czteropierścieniowych. Wykazuje niewielkie powinowactwo do receptorów muskarynowych, adrenergicznych a1, a2, β, dopaminergicznych D2, serotoninergicznych 5-HT1 i 5-HT2 i histaminowych H1

http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=645

przez miko84 06 gru 2013, 13:28
Nie ma żadnego powinowactwa, podaj link do badania a nie taki opis. Antagonizm M3 (działanie antycholinergiczne) paroksetyny to ok 80 nm, a histaminowe? 1000 nm? Link...

Paroksetyna jest w literaturze fachowej uznawana jako lek antycholinergiczny i to jest fakt. To właśnie to działanie paro jest odpowiedzialne za senność wzrastającą wraz z dawką, a nie działanie antyhistaminowe. Poza tym, że reakcja każdego na lek jest sprawą indywidualną i u jednego to będzie senność a u drugiego pobudzenie.
Ostatnio edytowano 06 gru 2013, 13:31 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez Lord Kapucyn 06 gru 2013, 13:29
lunatic, Potwierdzam to co napisał miko, lekarz dostał dyplom chyba w stodole.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez lunatic 06 gru 2013, 13:30
no przeciez opis nie jest chyba na podstawie tego ze komus sie tak wydaje i tak sobie napisal tylko opis musial powstac w oarciu o badania leku

przez Lord Kapucyn 06 gru 2013, 13:30
Paroxetine
Histamine H1 receptor (Ki=22,000 nM)

Przy takiej wartości nie to absolutnie żadnego znaczenia biologicznego ani terapeutycznego. Lekarz widocznie uznał Cię za idiotę i wcisnął Ci jakiś kit wymyślony na poczekaniu.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez magnolia84 06 gru 2013, 13:31
ale nawet gdyby było powinowactwo, to nie znaczy, że każdego łapie senność, tak jak nie każdy ma uboki, czy też nie na każdego działa paroksetyna. O czym my w ogóle mówimy. Napisałam o swoim przypadku i tyle. Nie będę też komuś wmawiać, że senność po paroksetynie to bzdura.
magnolia84

przez lunatic 06 gru 2013, 13:31
no to ja juz nie wiem, ja nie jestem od tego specjalista, myslalem ze skoro pracuje na takim stanowisku na jakim pracuje to jego wypowiedzi sa cos warte

Sortuj wg