PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Martiszon 04 gru 2013, 23:04
miko84 napisał(a):Nie powinna wpływać, chociaż możliwe, że kumulacja tych leków tak działa. Co do łączenia leków to zawsze pytaj lekarzy.

Podwyższone ALT miałam przed braniem tych wszystkich piguł. Jeśli nie powinna, to chyba powinnam szukać przyczyny podwyższonego ALT? Cholera :(

Miał ktoś kłopoty z nadczynnością przy nerwicy? Jeśli tak, napiszcie proszę czy leki łączone z paro wpływały na Was negatywnie.

Dzięki Miko. Oczywiście konsultuję wszystkie leki z psychiatrą ale wizyta dopiero za tydzień :(
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez miko84 05 gru 2013, 09:34
Stifler19 mianseryne brałeś z SSRI czy samą? Ona ma inne działanie z SSRI niż sama. Biorę ją typowo na wzmocnienie działania SSRI. Brałem wszystkie SSRI same i nie miały zbyt dobrego działania na depresję u mnie. Masz rację, nie chodzi mi tylko o OCD, chodzi głównie o depresję.

Fluoksetyna nie jest tak dobra na OCD jak paro, jest po pierwsze dużo słabszym lekiem serotoninowym - paro jest najsilniejsza. U mnie nie było lepszego leku na OCD jak paro, ale na depresję sobie nie radziła za bardzo. Moim zdaniem najlepsza na OCD jest właśnie paro i klomipramina, chociaż sertralina też jest bardzo dobra, to 3 najsilniejszy serotoninowo lek. Nie wiem, ale nikotyna nie pogarsza Ci OCD? Możesz jeszcze w porozumieniu z lekarzem próbować podwyższyć paro, np do 60 mg.

Martiszon nadczynność może dawać objawy nerwicy. Niedoczynność zaś objawy depresji.
miko84

przez Stifler19 05 gru 2013, 16:07
kiedyś brałem samą mianseryne np. gdy odstawiłem fluoksetyne, żeby minęły 2 tygodnie przed nastepnym ssri, wtedy objawy ocd były największe...pół roku temu na 4 dni dorzuciłem do paroksetyny mians i przez te kilka dni super spałem, ale nic mi sie nie chciało, zwiększył sie lęk i natręctwa, no i zrezygnowałem

na paroksetynie od długiego czasu odczuwam na codzień natrętne myśli, chyba dlatego że już jest tolerancja duża na lek, fluoksetyna to mój pierwszy lek, który niwelował OCD w 100%, można powiedzieć że zapominałem co to jest nerwica natręctw, na początku silnie lękotwórczo sie rozkręcało fluo zawsze, silne nudności, a paroksetyna dwa razy łagodniej, sertraline brałem kilka tygodni i pamiętam że czułem sie naprzemian kilka dni spoko, pozniej kilka dni gorzej...lekarz mi zapisał 10mg klomipraminy do paro ale wole tego nie testować, biorąc pod uwage występującą od czasu do czasu hipomanie i moc tych dwóch leków na serotonine no i nierozsądne podejście do leczenia lekarza...zastanawiam sie jakby działał mix fluo-paro w najmniejszych dawkach plus jakis dodatek uspokajający bądź neuroleptyk typu pernazyna

jeśli chodzi o nikotyne to próbowałem 1.5 miesiąca nie palić i miałem ciągle spięty umysł, zrelaksować sie nie mogłem, brak energi, podwyższanie paroksetyny działało tylko kilka dni, denerwuje mnie to że mój organizm nie może sie odzwyczaić od nikotyny, tak jakby to była podstawowa substancja, bo nawet benzo nie daje rady zrelaksować gdy nie ma nikotyny
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 05 gru 2013, 16:21
Stifler19 no tak, próbowałeś miansy samej a później przez 4 dni tylko, często się łączy SSRI z miansą, także w OCD.
miko84

przez Kalebx3 05 gru 2013, 17:59
Powiem tak , po ostatnich próbach łączenia poroksetyny z innymi SSRI ( seronil , escitalopram ,asertin ) odchodzę od tego typu eksperymentów na długo. Jak mi poradził mądry w temacie Koleś "lepiej zwiększ dawkę podstawowego leku , niz miałbyś dorzucic na wzmocnienie jakis nowy ".
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Stifler19 05 gru 2013, 18:59
Kalebx3 no a jakie były efekty? ciekawy jestem czego można sie spodziewać po połączeniu ssri
Clonazepam 0.5 mg

przez Kalebx3 05 gru 2013, 20:26
Kalebx3 no a jakie były efekty? ciekawy jestem czego można sie spodziewać po połączeniu ssri

przede wszystkim nerwowość , napięcie mięśni ,nasilenie natręctw . Powiem Ci tylko tyle jeszcze ,że dawki jakie dokładałem do Paro były naprawdę niewielkie (koło 1/6 tabletki dziennie) , a juz po trzecim dniu zaczęło być żalośnie.
No cóż , każde doświadczenie ( a szczegolnie te nieudane ) czegos uczy .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Stifler19 06 gru 2013, 00:15
a znacie jakies sprawdzone dodatki do paro? ciekawe jak trittico sie komponuje po dłuższym czasie brania z paro
Clonazepam 0.5 mg

przez magnolia84 06 gru 2013, 00:23
też się nad tym zastanawiam. Jakiś czas temu, zanim zwiększyłam dawkę paroksetyny do 30mg, narzekałam na mega senność więc lekarz zaproponował mi dołączenie 37.5mg wenlafaksyny albo zwiększenie paroksetyny do 30mg. Wybrałam to drugie (z dwóch leków jest ciężej zejść) i jest ok.
magnolia84

przez elfrid 06 gru 2013, 00:44
magnolia84, czyli nie czujesz po paroksetynie anhedonii, pogorszenia funkcji poznawczych?
pregabalina, wenlafaksyna

przez magnolia84 06 gru 2013, 00:48
elfrid, kiedy byłam na 20mg to tak się właśnie czułam, dlatego postanowiłam porozmawiać o tym z lekarzem i dostałam powyższą propozycję. Teraz jest prawie dobrze. Zobaczymy jak będzie dalej
magnolia84

przez elfrid 06 gru 2013, 02:02
magnolia84, czyli jednak paro solo nie jest lekiem, ktory dodaje inicjatywy, przebojowosci, usprawni funkcje poznawcze? A probowalas kiedys sertraliny lub fluoksetyny? Masz jakas skale porownawcza?

-- 06 gru 2013, 02:04 --

magnolia84, czyli jednak paro solo nie jest lekiem, ktory dodaje inicjatywy, przebojowosci, usprawni funkcje poznawcze? A probowalas kiedys sertraliny lub fluoksetyny? Masz jakas skale porownawcza?

-- 06 gru 2013, 02:04 --

pregabalina, wenlafaksyna

przez magnolia84 06 gru 2013, 02:08
elfrid, wręcz przeciwnie - paro wycisza. Brałam fluoksetynę i właśnie ona dawała to, o czym piszesz. Podobnie, a nawet jeszcze lepiej - wenlafaksyna (jak dotąd to dla mnie zdecydowanie najlepszy lek).
magnolia84

przez miko84 06 gru 2013, 09:20
elfrid inicjatywa, przebojowość, poprawa funkcji poznawczych to może na wellbutrinie bardziej?
miko84

Sortuj wg