PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: Seroxat

przez miko84 03 maja 2009, 09:00
Amisulpryd to neuroleptyk, ale w małych dawkach, 50 mg zadziała szybko, są na necie badania, że jest równie skuteczny jak SSRI, a nawet skuteczniejszy ( badanie amisulpryd vs sertralina ). Powinien zadziałać bardzo szybko, już od pierwszych dawek ( nie ma czegoś takiego jak w ssri i innych lekach przeciwdepresyjnych, że trzeba czekać pare tygodni ). Jak go zdobyć? Musisz przekonać lekarza, że w małych dawkach działa antydepresyjnie, ale Twój lekarz to powinien wiedzieć, mój wie. Pozdrawiam!

[Dodane po edycji:]

Reboksetyna jest z powodzeniem stosowana u ludzi z ADHD, więć musi to mieć jakiś wpływ uspokajający. A jest to inhibitor wychwytu noradrenaliny, więc może rzeczywiście wenlafaksyna podziała dobrze?

W szpitalach robią ponoć takie badania, że zbierają dobową ilość moczu i badają ilość katecholamin - adrenaliny, noradrenaliny i dopaminy. http://www.labtestsonline.pl/tests/Cate ... html?lnk=3 Może można sobie to zrobić prywatnie?
miko84

przez kasia000 03 maja 2009, 09:19
MIKO-widzę ze jesteś znawcą wiesz co gdzie działa itp..;-)) :P
napisz mi proszę ,bo mam taką wątpliwość zatruwająca mi życie ;) a zatem-czy Lerivon który biorę rok(działa super zresztą tak jak na ciebie) gdybym zaczęła pomalutku odstawiać seroxat który biorę 4 lata,i nie wiem chyba juz mi jest niepotrzebny,ale boje sie tylko bessenności po odstawieniu seroxatu,wszystkie inne objawy jestem w stanie wytrzymać .CZY LERIVON BĘDZIE NADLA DZIAŁAŁ TAK SUPER JAK DZIAŁA-TZN..DOBRY SEN???
kurdę napisz mi coś optymistycznego bo od zmysłów odchodzę.

i jeszcez jedno piszesz gdzieś ,żelerivon moze wzmóc nerwicę?????
kasia000

przez renegatt 03 maja 2009, 10:39
Ja biorę Seroxat już 7 tyg, poprawa zacząłem zauważać po ok 3 tyg, pierwszy tydzień był koszmarny, wszystkie objawy razy dwa, obecnie po nerwicy, depresji i Derealizacji nie ma śladu :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 03 maja 2009, 10:58
Kasiu Lerivon jest bardzo dobrym lekiem na sen, seroxat u wielu ludzi działa wręcz przeciwnie, czyli pogarsza sen. Jak odstawisz seroxat to powinnaś nadal dobrze sypiać, możesz nawet być za bardzo senna... Wtedy mogłabyś brać mniejsze dawki Lerivonu przed snem.

Lerivon u wielu ludzi działa na nerwicę dobrze, tzn uspokaja ich i zmniejsza objawy somatyczne nerwicy. Ale u niektórych ludzi może wzmóc nerwicę, bo zwiększa on poziom noradrenaliny, której wyższy poziom objawia się szybszym biciem serca, potliwością, nerwowością i lękiem. Jako lek ma jednocześnie uspokajać i pobudzać do działania.

Czytałem ostanio ciekawe teorie na necie, że pozytywne działanie leków ssri może być spowodowane korelacją między serotoniną a dopaminą :mrgreen: w skrócie leki ssri pozytywnie działają na dopaminę a to objawia się antydepresyjnym działaniem. Ale nie u wszystkich. Z kolei emocjonalne "otumanienie" przy ssri może być u niektórych spowodowane blokowaniem dopaminy. Każdy jest inny, więc u jednego będzie tak a u jednego inaczej. To tylko teorie.

Fakt faktem, że serotonina a dopamina wpływają na siebie.

Na pewno jest pare rodzajów depresji wynikającej z niedoboru:

-serotoniny,
-noradrenaliny,
-dopaminy,
-wszystkich razem, albo serotoniny i noradrenaliny, dopaminy i serotoniny itd.

dlatego nardil, Mao który działa na wszystkie te systemy a dodatkowo na GABA, jest tak skuteczny w leczeniu depresji.

http://www.revolutionhealth.com/drugs-t ... depression

opinie ludzi na reboxetynie, więc zwiększanie noradrenaliny albo Ci pomoże albo sprawi, że będziesz miał koszmarne skutki uboczne :?
miko84

przez isj 03 maja 2009, 21:00
Sprawdziłem amisulpryd - raczej nie wchodzi w grę u ludziach ze skokami poziomu potasu, a tak jest u mnie. Tak więc wenlafaksyna albo mianseryna. No ale doczekam do 3 tygodnia terapeutycznej dawki risperidonu (2mg), może pomoże...
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez kasia000 04 maja 2009, 18:21
MIKO-tylko ,że wiesz jak ja sama zaczęłam odstawiać seroxat bez wiedzy lekarza,to wpędziłam sie w taką bezsenność ,że gdyby nie lerivon chyba bym oszalała.
Wiec myslisz,ze jak zaczne odstawiać seroxat powoli i z lekarzem...nie powinno mi sie dziać tak jak ostatnio??w tedy lerivonu nie miałam a teraz lerivonu juz chyba nigdy nie odstawie....ach wiem marudzę :-|

MIKO piszesz ,że na paroksetynie mozna gorzej spać -ale mam nadzieje ze masz na mysli początki brania-potem śpi sie rewelacyjnie,gorzej jak sie go odstawia-i tego właśnie sie obawiam...
kasia000

przez Grubcia 07 maja 2009, 16:35
Dzis bylam u swojego lekarza psychiatry i sie zalamalam
Powiedzial ,ze bylby jednak za tym,zebym zamiast sertraliny brala paroxetyne,bo seroxat lepiej wspolgra z edronaxem
Z reboxetyny nie chce rezygnowac,bo dziala dobrze,aktywizuje,pomaga w koncentracji.
Sertralina podobno nie dziala tak dobrze zero reboxetyna
(pierwsze o tym slysze,ze niezbyt dobrze jest laczyc sertraline zero edronaxem)sertraline przepisal mi lekarz ogolny,ktory wie,ze biore tez edronax,a psychiatra kazal odstawic masakra nie wiem juz kogo mam sluchac?!
Po seroxacie czulam sie gorzej niz po setalofcie po paro.bylam jakas "zamulona",nic mi sie nie chcialo,wogole nie chcialo mi sie z nikim gadac,calymi dniami potrafilam sie nie odzywac,co prawda paro bralam tylko 2 tyg.jak powiedzialam o tym psychiatrze to stwierdzil,ze to wszystko,sennosc itp.powinno sie unormowac

Cd.do postu wyzej. Seroxat dziala bardziej na leki.na leki to mam doraznie afobam i on mi wystarcza.
ale lekarz sie uparl ,ze paro to antydepresant.
po sertralinie,nie czulam sennosci,a paro dziala tez uspokajajaco.tego boje sie najbardziej,sennosci"zamulenia" po paro.
Czy ta sennosc to faktycznie tylko na poczatku?czy to minie ?
czy czesto czujecie sennosc i uspokojenie po paro?
chcialabym zeby jakis lek mnie aktywizowal
Niestety ze spuszczona glowa ide strachem przed sennoscia wracam do seroxatu,wolalabym sertraline,no ale coz takie zycie:(

Sorrki za tak dlugi post
Grubcia

przez namiestnik 07 maja 2009, 19:57
Może popróbuj jakiś dłuższy czas paroksetynę. Choć jak tam bardzo boisz się senności i braku napędu i tak właśnie miałaś po paroksetynie to może faktycznie nie warto?

przez Grubcia 07 maja 2009, 21:15
Boje sie,bo tak mialam ostatnio po Alvencie(to sano co efectin)ciagle zmeczenie,oslabienie,sennosc z tego powodu musialam odstawic ta alvente.Choc na nastrojAlventa. dzialala dobrze. Mam szkole i musze byc aktywna.No nic bede narazie brala paro wieczorem. Pobiore tak 6-8 tyg.i zobacze czy mi pomoze i jak sie bede czula po tym leku
Jak pisalam wyzej bralam paro tylko 2tyg moze ta sennosc to byly poczatkowe efekty uboczne i przejda jak organizm sie przyzwyczai do leku
Lekarz mowi,ze to(sennosc)wszystko powinno sie unormowac.
Dzieki za odpowiedz.
Pozdrawiam.
Grubcia

przez kasia000 08 maja 2009, 11:13
mój problem głównie polega na tym że:
ja mam taką schizę,że strasznie boje sie objawów odstawiennych seroxatu,dziennie czytam po kilka razy na necie o objawach odstawiennych i ryczę!!!
że nie potezebnie dałam sie wpiepszyć w ten lek!
ja mam odstawić? dziewnnie zatruwam sie tymi myślami....nie wierzę nikomu ani lekarce co mówi ,że dam radę,tylko czytam i sie nakrecam....że wszytskie objawy abstynencyjne bede miała.. że dostanę ciężkiej bezsenności,depresji,że nigdy nie odstawię..że jestem skazana na seroxat na całe życie...ściska mi żołądek,nie potafie cieszyc sie dobrym samopoczuciem,bo sie panicznie boje odstawienia..co tu robić?
kasia000

przez moniczka81 08 maja 2009, 11:22
kasia bardzo dobrze cie rozumiem ja tez ostatnio coraz bardziej mysle o odstawieniu leku a biore juz ponad półtora roku paro i najwyzszy czas zeby normalnie zaczac zyc bez leku,objawy mojej nerwicy ustały,chcę normalnie funkcjonować chodz by wypić piwko na jakimś grilu a nie udawać wiecznie abstynęta,chce pujśc do pracy bo siedzę w domu już 5 lat,ale boję się co to będzie czy dam rade bez tego cholerstwa normalnie żyć,tyle się naczytałam o tym odstawieniu że mam już tego dość cały czas myśle po co się władowałam w to branie tego leku,ale z drugiej strony leprze to niż męczyć się,może za bardzo wyolbrzymiam to,może nie taki diabeł straszny i będzie dobrze,ale zaryzykuje...

przez Grubcia 08 maja 2009, 15:30
Tez sie zawsze boje odstawienia leku,wiec rozumiwem
Jak odstawialam efectin tez sie bardzo balam,bo tyle jest napisane,ze tak trudno sie odstawia wenlafaxyne.nie mialalam absolutnie,zadnych objawow,a schodzilam z 225mg,odstawialam stopniowo.
Za drugim razem ,jak bralam Alvente(tez wenlafaxyna),tym razem 150,odstawilam na wlasna reke,bez wiedzy lekarza,z dnia na dzien (czego oczywiscie nie polecam),ale tez nie mialam,zadnych ubocznych objawow
Glowa do gory,bedzie dobrze.
Najgorsze ,co mozna zrobic to wczytywac sie w internet,ale ja tez niestety duzo b. duzo czytam w necie i potem sie nakrecam To wszystko przez ta cholerna nerwice:(
pozdrawiam:)
Grubcia

przez isj 09 maja 2009, 10:42
kasia000 napisał(a):mój problem głównie polega na tym że:
ja mam taką schizę,że strasznie boje sie objawów odstawiennych seroxatu,dziennie czytam po kilka razy na necie o objawach odstawiennych i ryczę!!!
że nie potezebnie dałam sie wpiepszyć w ten lek!
ja mam odstawić? dziewnnie zatruwam sie tymi myślami....nie wierzę nikomu ani lekarce co mówi ,że dam radę,tylko czytam i sie nakrecam....że wszytskie objawy abstynencyjne bede miała.. że dostanę ciężkiej bezsenności,depresji,że nigdy nie odstawię..że jestem skazana na seroxat na całe życie...ściska mi żołądek,nie potafie cieszyc sie dobrym samopoczuciem,bo sie panicznie boje odstawienia..co tu robić?
Pozostaje mi mieć nadzieję, że mój przypadek zespołu odstawiennego, o którym Ci pisałem, nie nakręcił Cię za bardzo...

Stopniowo każdy da radę, jedynym ustępstwem z naszej strony jest cierpliwość skorelowana z długością zażywania leku. Ech, tyle Ci napisałem o odstawianiu Seroxatu, lekarz zaprzecza Twoim domysłom, a Ty jeszcze się boisz.

Odstawić kiedyś trzeba, tak samo jak wyjść z choroby.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez moniczka81 09 maja 2009, 11:56
mam pytanko ile trwa takie odstawianie leku?ja biore paro 20mg.i ile czasu trzeba aż ten lek całkiem wyjdzie z organizmu?

Sortuj wg