WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez wisnia80 27 maja 2015, 17:03
manbearpig napisał(a):Brałem wortio (10mg) miesiąc w połączeniu z fluo. Efektów zero.

Miesiąc to mało. Minimum 6 miechów i to w najwyższej dawce która przynosi jakiś efekt.

Przypomina mi się jak brałem wenlę. 75mg a to żadna dawka. Trzeba było przywalić z 200mg i brać te 6 miechów. A to to se brałem a niby nie brałem.
To samo miałem przy sertcie, se 25mg dozowałem na dzień. :mrgreen:

przez Bode Miller 29 maja 2015, 20:38
Jak jest ze skutkami ubocznymi na tym leku? Zwarzywia trochę czy raczej podnosi niepokój?
Bode Miller

przez Kalebx3 30 maja 2015, 09:06
Zwarzywia trochę czy raczej podnosi niepokój?

ani to ani tamto .
Mnie aktywizuje , lekko leczy mój lęk , pomaga nie dopuścic do depresji .
Z uboków ,kłucie w sercu ( najlepiej brać do tego beta bloker ) , reszta ujdzie w tłoku ,,, oprócz ceny ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Bode Miller 30 maja 2015, 10:39
Jak Wellbutrin mnie nie wyleczy to planuje wrzucić ten lek. Jestem na dawce 300 mg i daje czas do 19 czerwca. Zdrowie według mnie nie ma ceny.
Bode Miller

przez dr. Psycho Trepens 01 cze 2015, 20:46
Moja przyjaciółka bierze Wortio od 3 tygodni i mówi, że pomaga, ale męczyła się 2 tygodnie ze skutkami ubocznymi.
Do tej pory brała ESCI, ale nie mogła już znieść tego zamulenia, na Wortio czuje się lepiej.
Mimo to, nie mam ochoty na 2 tygodniowe przechodzenie przez objawy uboczne bez gwarancji, że pomoże,
z resztą nawet mi kasy szkoda, jestem przyzwyczajony do zamułki po ESCI, no ale jak mój psychiatra
da mi Wortio za darmo to pewnie wypróbuję, może jeszcze tego lata.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Bode Miller 01 cze 2015, 21:09
Nie ma co tak się pieścić. Ten lek jest łagodniejszy.Dwa tygodnie skutków ubocznych wytrzymasz tym bardziej ,że nie masz jakiś wielkich obowiązków. Ja musiałem przechodzić przez skutki uboczne chodząc do pracy i to jest dopiero męka. Kasy nie powinno być Ci szkoda. Zdrowie nie ma ceny. Zawsze warto spróbować, nic do stracenia nie masz a może lepiej się poczujesz.
Bode Miller

przez Psychopharm 02 cze 2015, 08:46
Z tymi ubokami to może i prawda u większości osób, ale ja brałem ten lek i miał on najgorsze skutki uboczne z wszystkich leków które brałem (a brałem prawie wszystkie).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Bode Miller 02 cze 2015, 21:34
To może Keta Cię dźwignie z depresji :).

-- 02 cze 2015, 20:36 --

Też już przerobiłem prawie wszystkie antydepresanty. Jedno wielkie ścierwo a broń Cię Boże brać Mianseryne :). Największa moja porażka z tym lekiem.
Bode Miller

przez Psychopharm 03 cze 2015, 09:03
Ja też przerobiłem wszystkie, najgorsze zdanie mam o eseserajach - z powodu nieskuteczności oraz uboków w moim przypadku. Najmocniej zadziałała mirta ale i tak to lek o przykrych ubokach i kolejne do niego podejścia nie przyniosły skutku.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez coccinella 03 cze 2015, 12:08
schodzę z tego Brinta... 20 mg przez 3 tygodnie i nic. Wczesniej 10mg.
teraz czas na Sulpryd
Nie chce mi się.

przez dr. Psycho Trepens 04 cze 2015, 03:39
Bode Miller napisał(a):Nie ma co tak się pieścić. Ten lek jest łagodniejszy.Dwa tygodnie skutków ubocznych wytrzymasz tym bardziej ,że nie masz jakiś wielkich obowiązków. Ja musiałem przechodzić przez skutki uboczne chodząc do pracy i to jest dopiero męka. Kasy nie powinno być Ci szkoda. Zdrowie nie ma ceny. Zawsze warto spróbować, nic do stracenia nie masz a może lepiej się poczujesz.

No wiesz, lato w Polsce trwa krótko, ja aktualnie walczę z nadwagą i każdego dnia muszę zrobić krótki trening na rowerze, a że pogoda sprzyja ku
temu to warto to wykorzystać, na ESCI daję radę więc na razie nie ma tragedii, Wortio mi nie uciecze, przyjdzie na niego czas, tylko myślę, że
dopiero wtedy kiedy uznam, że zmiana jest już konieczna, może pod koniec lata albo na początku jesieni ?
Reasumując by wypróbować Wortio musiałbym poświęcić chociaż 4-6 tygodni czasu, podczas których mógłbym kiepsko funkcjonować z powodu skutków ubocznych,
a nie chcę zmarnować czasu kiedy mamy lato i warto korzystać z niego. Dodam, że jestem osobą nadwrażliwą, słabą i mało cierpliwą co dodatkowo
utrudnia sprawę, więc na razie się wstrzymam.

Co się odwlecze to nie uciecze :)
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Zbychu 1977 04 cze 2015, 11:40
Za cene wortio wybrałbym zdecydowanie bupropion.
Zbychu 1977

przez wisnia80 04 cze 2015, 16:44
Zbychu 1977 napisał(a):Za cene wortio wybrałbym zdecydowanie bupropion.

A ja coś co działa ;)

przez dr. Psycho Trepens 10 cze 2015, 04:07
Ma ktoś może przypadkiem do odsprzedania/odstąpienia parę tabletek Brintellixu, przynajmniej 3-5szt ?

Bo nie chcę mi się czekać na lekarza, aż mi zapisze, tylko już spróbować, by przetestować choćby skutki uboczne
i czego mogę się spodziewać w pierwszych dniach. A do psychiatry idę dopiero za 2 tygodnie.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Sortuj wg