WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez slow_down 01 maja 2015, 20:51
Czy działanie tego leku możecie porównać do działania jakiegoś innego leku?
slow_down

przez Psychopharm 02 maja 2015, 09:08
slow_down ja go brałem i brałem masę innych leków i pierwsze co mi przychodzi to inne SSRI - chyba najbliżej sertralina ze względu na pewne pobudzenie. Ale tak szitowo to nie czułem się na żadnym innym (chodzi mi o skutki uboczne które miały być łagodne lub miało ich wcale nie być) - ten lek zwiększa histaminę i mnie swędziało wszystko, szczególnie głowa, co chwilę się drapałem. Do tego sprawa serducha, no nic przyjemnego. Jako plus lek nie zaburzał libido tak jak SSRI.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez dr. Psycho Trepens 02 maja 2015, 15:50
Psychopharm napisał(a):slow_down ten lek zwiększa histaminę i mnie swędziało wszystko, szczególnie głowa, co chwilę się drapałem. Do tego sprawa serducha, no nic przyjemnego. Jako plus lek nie zaburzał libido tak jak SSRI.

Podaj źródło bo nigdzie nie wyczytałem by ten lek działał jakkolwiek na H1, chyba Ci się coś pomyliło albo wymyślasz bajki.

Obrazek
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychopharm 02 maja 2015, 15:57
Nie znajdziesz tego w specyfikacji leku, bo on nie działa bezpośrednio na recepty H, zwiększenie histaminy następuje pod wpływem działania na receptory serotoniny, prawdopodobnie jest to efekt działania na 5-HT1b i d.

"Preclinical, in vivo studies indicate that vortioxetine enhances levels of serotonin, norepinephrine, dopamine, acetylcholine, and histamine in specific areas of the brain with the ability to improve depressive symptoms."

http://www.currentpsychiatry.com/the-pu ... b57d2.html

"Researcher Gennady Smagin et al. also reported that vortioxetine activates central histamine receptors."
http://bipolarnews.org/?p=2667

"Brintellix modulates neuronal firing and neurotransmitter release in multiple systems, resulting in enhanced levels of serotonin, noradrenaline, dopamine, acetylcholine and histamine in specific areas of the brain."
http://investor.lundbeck.com/releasedet ... eID=754782
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez wisnia80 02 maja 2015, 17:22
Jak działa na H to działa jak hydroksyzyna za 5 zł i chce się spać? :-)

przez dr. Psycho Trepens 02 maja 2015, 20:25
wisnia80 napisał(a):Jak działa na H to działa jak hydroksyzyna za 5 zł i chce się spać? :-)

Sądzę, że jest to moc 1/1000 albo i mniej takiej hydroxyzyny, bo inaczej uwzględniliby to w profilu działania leku.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Psychopharm 03 maja 2015, 10:46
wisnia80 hydroksyzyna blokuje receptory H a wortioksetyna zwiększa histaminę więc je agonizuje - efekt przeciwny - hydro zmula a wortio pobudza i zwiększa czujność.

przez wisnia80 03 maja 2015, 14:58
Psychopharm napisał(a):wisnia80 hydroksyzyna blokuje receptory H a wortioksetyna zwiększa histaminę więc je agonizuje - efekt przeciwny - hydro zmula a wortio pobudza i zwiększa czujność.

okie to wchodzę w ten lek.

przez achino 03 maja 2015, 15:10
Po co placic krocie za Brintelix, jak mozna brac dowolny SSRI + buspiron i wyjdzie na to samo?
Fevarin 100, Trittico 15 mg (okruszek), Alpragen 0,5
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez dr. Psycho Trepens 03 maja 2015, 15:53
achino napisał(a):Po co placic krocie za Brintelix, jak mozna brac dowolny SSRI + buspiron i wyjdzie na to samo?

Tia, to który SSRI działa równie silnie na 5HT-3A oraz 5HT-7 ? Retoryczne pytanie.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez achino 03 maja 2015, 19:32
Tak. A za jakież to istotne działanie odpowiadają te tajemnicze receptory?
Zolpidem, Phenibut
(to jest tragedia ! jeszcze po łbie mu chodzą GBL , kodeiny i inne odrdzewiacze ! Szok !Wóda go za mało niszczy. )

przez lunatic 03 maja 2015, 19:38
Antagonizm 5HT-7 za działanie przeciwdepresyjne

przez Psychopharm 03 maja 2015, 20:10
Antagonizm 5-HT3 też. Dodatkowo wortioksetyna ma działanie na receptory 5-HT1b i d co też może mieć jakieś znaczenie. Tak czy owak mimo takiego super działania na papierze nie przekłada się to na wyraźnie większą skuteczność niż aktualne leki.

przez achino 03 maja 2015, 20:51
To ciekawe, ze taki niby fantastyczny lek, a nie ma wskazań do stosowania w fobii społecznej, leku panicznym z agorafobia, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych. Silne SSRI i SNRI maja takie wskazania i ich działanie jest rzeczywiście niepodważalne.
Zolpidem, Phenibut

Sortuj wg