WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez wisnia80 28 kwi 2015, 13:31
Kalebx3 napisał(a):
Wiśnia mógłbś dokładniej sprecyzować termin "fobia społeczna " , jak to sie u Ciebie przejawia ?
Dla mnie lęk to jest wysoce hu-jowa w odczuciu emocja , która odbiera mi w owej chwili radość życia i energię i ochote do działania , a co silniejszy lęk paraliżuje wręcz .
W dodatku jest Ona na tyle pasożytnicza ,że gdy sie pojawia potrafi zagłuszyć każde dobre uczucie . W dodatku ów lęk pojawia sie jakby znikąd i bez powodu i podstaw. Co innego strach na zagrożenie , to rozumiem ten ma podstawy i cel . Ale lęk to patologia , choroba . To właśnie leczy u mnie Brintellix .

Jakby to opisać Np. tam gdzie są ludzie czujesz się nieswojo i napięcie. Nie robisz czegoś w obawie przed oceną innych ludzi. Normalnie byś to zrobił, no ale są inni ludzie i nie robisz. Kontakty interpersonalne = ZERO.

Oczywiście wychodzę do sklepu itd. ale jestem tak spięty, cały czas w dodatku myślę o tym że się spinam i robi się kula śniegowa.

przez Kalebx3 28 kwi 2015, 18:06
Czaję Wiśnia ,miałem podobnie w pewnym okresie życia . Może nie tak nasilone , ale dokładnie kumam temat . Wtedy pomogła mi Paroksetyna ,,, + w dużo póżniejszym czasie metylofenidat + baclofen.
Zastanawiam się czy jakikolwiek SSRI byłby tu właściwym wyborem . Ja to bym w te napięcia uderzył Baclofenem , być może dołożyłbym niską dawkę Wario( 5mg ) i zobaczył . Jakby to nie zaskoczyło dalej wjechałbym do obydwu leków Moklobemidem w dawce góra 75 mg. Jęsli nie z moklo to z metylo .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez wisnia80 28 kwi 2015, 19:08
Kalebx3 napisał(a):Czaję Wiśnia ,miałem podobnie w pewnym okresie życia . Może nie tak nasilone , ale dokładnie kumam temat . Wtedy pomogła mi Paroksetyna ,,, + w dużo póżniejszym czasie metylofenidat + baclofen.
Zastanawiam się czy jakikolwiek SSRI byłby tu właściwym wyborem . Ja to bym w te napięcia uderzył Baclofenem , być może dołożyłbym niską dawkę Wario( 5mg ) i zobaczył . Jakby to nie zaskoczyło dalej wjechałbym do obydwu leków Moklobemidem w dawce góra 75 mg. Jęsli nie z moklo to z metylo .

A i dodam że to właśnie wycofanie wprowadziło mnie w alkoholizm. Bo wiadomo że po alkoholu jak ręką odjął mija. Od 3 lat jestem trzeźwiejącym alkoholikiem. Ale alkoholizm jest u mnie wtórny. Główne źródło problemu to to wycofanie o którym wspomniałem.

Z leków które przerobiłem to: wenla, setra, esci, tiane, oraz miałem przepisany wellbutrin ale go nie wykupiłem, bo drogi i nie wierzę że by pomógł.

Co jeszcze o mnie mogę powiedzieć, dosyć nerwowy jest + chroniczny stres. Nie umiem się odprężyć jestem spięty jak baranie jaja.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dr. Psycho Trepens 28 kwi 2015, 21:11
no to mamy już 3 osoby, którym ten lek pomógł, cóż, od czegoś trzeba zacząć.
gdyby nie cena, wszystko byłoby już jasne, no ale póki co bogatsi albo zdesperowani (tacy jak ja) będą go testować.
jestem już skrajnie wycieńczony uwaleniem i zamęczeniem Escitalopramem i ogólnie izomerami citalopramu, 13 lat gnojenia tym SSRI,
a Wortioteksyna to już nie SSRI tylko jakiś SMS - więc szansa w mechaniżmie jak i odczuciach działania jest bardzo prawdopodobna.

wielu z tego forum pesymistycznie skreśliło Wortio, ja tam staram się zachować obiektywizm, mimo, że nie wierzę zbytnio w ten lek,
to na pewno go wypróbuję, do skutku, do max dawki.
pytajcie Waszych psychiatrów o próbne/darmowe opakowania Brintellixu, bo mam pewne info, że Lundbeck go rozdaje wielu lekarzom,
warto byśmy wiedzieli na czym stoimy, a nóż znajdą się tutaj osoby, którym ten lek "cudownie" pomoże, bo tak jest z wieloma lekami,
jednym nie daje zupełnie nic, innym szkodzi a innym "magicznie" pomaga.

bo do kolejnej premiery nowych leków zostało wiele miesięcy/lat - w kolejce Tedadioksetyna i słynny GLYX-13.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Psychopharm 29 kwi 2015, 09:49
Najgorzej jak się człowiek nastawi a później drogo rozczaruje, tak jak ja. Wydałem na ten lek ponad 500 zł i przemęczyłem się na nim 8 tygodni. Ale masz rację, nie można zakładać, że komuś nie pomoże, ja bym się po prostu nie nastawiał za bardzo bo po opiniach ludzi widać, że nie jest to jakiś mega skuteczny lek (jak byśmy po nowości się spodziewali).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Kalebx3 29 kwi 2015, 09:54
Miko to Ty jesteś teraz Psychopharmenem ? ;)

-- 29 kwi 2015, 09:58 --

Arasha jestem (miko),
,,, ale trafiłem ,, wszystko jasne , świetny Nick .

przez wisnia80 29 kwi 2015, 11:55
Psychopharm napisał(a):Najgorzej jak się człowiek nastawi a później drogo rozczaruje, tak jak ja. Wydałem na ten lek ponad 500 zł i przemęczyłem się na nim 8 tygodni. Ale masz rację, nie można zakładać, że komuś nie pomoże, ja bym się po prostu nie nastawiał za bardzo bo po opiniach ludzi widać, że nie jest to jakiś mega skuteczny lek (jak byśmy po nowości się spodziewali).

A w jakiej dawce brałeś? I jaka jest sensowna dawka?

W ogóle np. na wenli nie wyjechałem nigdy poza 75mg może to był błąd, ze sertrą miałem tak samo, góra 50mg (czasem nawet tylko 25mg brałem) a tu może trzeba było ***ebać dawkę, że receptory do porządku przywołać, i żeby jakiś efekty był.

przez Kalebx3 29 kwi 2015, 12:18
Z leków które przerobiłem to: wenla, setra, esci, tiane, oraz miałem przepisany wellbutrin ale go nie wykupiłem, bo drogi i nie wierzę że by pomógł.

jeśli innych leków nie brałeś ,,, to może nie łap sie od razu za drogą Worioksetynę .
Zanim do niej dojdziesz masz jeszcze wiele tańszego szrotu .

przez manbearpig 29 kwi 2015, 14:17
Zjadłem już 19 tabletek 10mg i poza delikatną poprawą na samym początku teraz w sumie już nic nie czuję.
Czy lek jeszcze się rozkręci? Biorę już prawie 3 tygodnie. Nie wiem czy jest sens wykupywać receptę na kolejny miesiąc.
Brintellix biorę razem z fluoksetyną, która powinna znacząco zwiększyć stężenie wortioksetyny we krwi: link

przez wisnia80 29 kwi 2015, 16:39
manbearpig napisał(a):Brintellix biorę razem z fluoksetyną, która powinna znacząco zwiększyć stężenie wortioksetyny we krwi: link

A to tak można 2 SSRI brać jednocześnie?

przez manbearpig 29 kwi 2015, 18:14
wisnia80 napisał(a):A to tak można 2 SSRI brać jednocześnie?

można, ale trzeba uważać by nie przedobrzyć (patrz zespół serotoninowy)

przez Kalebx3 29 kwi 2015, 18:23
można, ale trzeba uważać by nie przedobrzyć (patrz zespół serotoninowy)

w ostrej depresji brałem trzy , a bywało ,że i cztery antydepy .
Wtedy ( chwilach czarnych ,czarnierjszych od najczarniejszej dupy murzyna ) przestają liczyć sie uboki .
Tylko przetrwać ! Tylko spir...dolić od tego koszmaru , który nas obecnie gwałci bez mydła!!!

przez slow_down 29 kwi 2015, 19:02
Wszyscy pier*olą, że nie można łączyć, ale spokojnie. Takie mixy dają często zadowalające efekty. Z SSRI łączy się np. wenlafaksynę. Stopniowo wchodź na dawki i obserwuj reakcje.
slow_down

przez dr. Psycho Trepens 30 kwi 2015, 01:03
BTW. Brintellix to nie SSRI, to NIE jest selektywny inhibiotor wychwytu zwrotnego tylko modulator.
Nie wiem czemu niektórzy tutaj traktują ten lek za kolejny SSRI, wprowadzając innych w błąd.

-- 30 kwi 2015, 01:05 --

slow_down napisał(a):Wszyscy pier*olą, że nie można łączyć, ale spokojnie. Takie mixy dają często zadowalające efekty. Z SSRI łączy się np. wenlafaksynę. Stopniowo wchodź na dawki i obserwuj reakcje.

Oczywiście, że można, przeciętnie łączy się 2 SSRI, czasem SSRI + TLPD nawet (sam brałem), nie wspominając już o SNRI i całej reszcie (Nassa, SARI).
Jedynie z IMAO są problemy, ale te leki są rzadko wypisywane.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Sortuj wg