WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez slow_down 22 kwi 2015, 21:40
Mam dojście do obu - co na napęd - wortio czy duloksetyna?
slow_down

przez coccinella 22 kwi 2015, 22:38
slow_down napisał(a):duloksetyna

Brintek na napęd raczej nie...
Nie chce mi się.

przez Kalebx3 23 kwi 2015, 10:20
wortio czy duloksetyna?

na napęd to obydwa raczej sie nie sprawdzą .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coccinella 24 kwi 2015, 21:53
mija dziś 8 dni odkąd biorę 10mg. Nadal nic, zero reakcji. Jak cukierki... :(
Nie chce mi się.

przez dr. Psycho Trepens 25 kwi 2015, 19:58
coccinella napisał(a):mija dziś 8 dni odkąd biorę 10mg. Nadal nic, zero reakcji. Jak cukierki... :(

No to i tak dobrze, ciesz się, że nie ma skutków ubocznych, a na działanie jeszcze sobie poczekasz,
niestety wiele osób musi ten lek brać w dawce większej niż 10mg by cokolwiek odczuć.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Bode Miller 25 kwi 2015, 23:39
coccinella napisał(a):mija dziś 8 dni odkąd biorę 10mg. Nadal nic, zero reakcji. Jak cukierki... :(

Po 8 dniach to sobie można co najwyżej oceniać skutki uboczne :). Od 4 do 8 tygodnia to jest okres ścinania plonów.
Bode Miller

przez wisnia80 27 kwi 2015, 16:37
Jak wygląda wortioksetyna vs. wenla?

przez Kalebx3 27 kwi 2015, 17:52

Prawie tak samo jak Porsche wygląda do najnowszego modelu Trabanta .
Tak na poważnie Brintek to serotonik ,bardziej celujący ( u mnie w lęki ) ,a Wenla jak wenla , noradrenalina.

przez wisnia80 27 kwi 2015, 18:03
Kalebx3 napisał(a):

Prawie tak samo jak Porsche wygląda do najnowszego modelu Trabanta .
Tak na poważnie Brintek to serotonik ,bardziej celujący ( u mnie w lęki ) ,a Wenla jak wenla , noradrenalina.

Chyba przesadziłeś. Ludzie piszą, że wortio to przereklamowany szit.

przez Kalebx3 27 kwi 2015, 18:13
Mi tam pomaga , czasem wyłapuję na tym leku takie chwile radone( dalekie od syfu ) ,że skakać z radości . Jednak nie depresję leczę tym lekiem , a lęk . I z tym lek ten radzi sobie ( wespól z paroksetyną ) u mnie świetnie . Zlikwidowałwem nim lęk wolnopłynący , stały całodzienny , teraz został mi do rozdupcenia lęk napadowy . I powoli lęk tenjest rzadszy ( dzięki Brintellixowi ) , płytszy , słabszy .
Cena odstrasza , wiadomo , ale to tylko równowartość 4 godzin winobrania w pięknej Francji :lol:

przez wisnia80 27 kwi 2015, 20:39
Kalebx3 napisał(a):Mi tam pomaga , czasem wyłapuję na tym leku takie chwile radone( dalekie od syfu ) ,że skakać z radości . Jednak nie depresję leczę tym lekiem , a lęk . I z tym lek ten radzi sobie ( wespól z paroksetyną ) u mnie świetnie . Zlikwidowałwem nim lęk wolnopłynący , stały całodzienny , teraz został mi do rozdupcenia lęk napadowy . I powoli lęk tenjest rzadszy ( dzięki Brintellixowi ) , płytszy , słabszy .
Cena odstrasza , wiadomo , ale to tylko równowartość 4 godzin winobrania w pięknej Francji :lol:

Lęk. Czyli na fobię społeczną powinien być ok?

przez dr. Psycho Trepens 27 kwi 2015, 23:58
Kalebx3 napisał(a):Mi tam pomaga , czasem wyłapuję na tym leku takie chwile radone( dalekie od syfu ) ,że skakać z radości . Jednak nie depresję leczę tym lekiem , a lęk . I z tym lek ten radzi sobie ( wespól z paroksetyną ) u mnie świetnie . Zlikwidowałwem nim lęk wolnopłynący , stały całodzienny , teraz został mi do rozdupcenia lęk napadowy . I powoli lęk tenjest rzadszy ( dzięki Brintellixowi ) , płytszy , słabszy .

To dobra nowina, ja biorę escitalopram bo najlepiej ze wszystkich leków gasi u mnie lęk uogólniony, ale mój mózg jest już znudzony i zmęczony tą substancją,
dlatego szukam alternatywy. Wiele takich wpisów jak twój musi się tutaj pokazać by mnie jakkolwiek przekonać, ale tak czy nie, kiedyś zaryzykuję (możliwe że jeszcze latem tego roku), mój
psychiatra dostanie próbki, więc skorzystam. Cena jest do zaakceptowania przy dobrej tolerancji i skuteczności, tzn. niestać mnie, no ale będę musiał
na siłę na czymś zaoszczędzić by mieć ewentualne środki na ten lek.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Dottie 28 kwi 2015, 03:52

Zgadzam się. Ja jestem na Brintellixie już osiem miesięcy i ten lek jako jedyny poradził sobie tak dobrze z moim lękiem - tym wolno płynącym jak i z napadami paniki. Oczywiście zdarza mi się jeszcze sięgnąć po Tranxene/Cloranxen lub Hydroxyzynę, ale w końcu mogę normalnie żyć - pracować, spotykać się z ludźmi, jeździć komunikacją miejską, itp. Dla mnie to bardzo dużo, nie oczekuję cudów od leków, więc gdyby nie ta koszmarnie wysoka cena byłabym usatysfakcjonowana. Jeśli chodzi o depresję to też mnie z niej wyciągnął, tyle że u mnie depresja wynikała ostatnio z ciągłych ataków lęku, więc kiedy ich nie ma, czuję się lepiej psychicznie... Dla mnie największym minusem tego leku jest spłycenie odczuwania emocji, ale w tym akurat Brintellix nie różni się niestety od innych antydepresantów, które brałam wcześniej :/

przez Kalebx3 28 kwi 2015, 11:35
Kalebx3 napisał(a):
Mi tam pomaga , czasem wyłapuję na tym leku takie chwile radone( dalekie od syfu ) ,że skakać z radości . Jednak nie depresję leczę tym lekiem , a lęk . I z tym lek ten radzi sobie ( wespól z paroksetyną ) u mnie świetnie . Zlikwidowałwem nim lęk wolnopłynący , stały całodzienny , teraz został mi do rozdupcenia lęk napadowy . I powoli lęk tenjest rzadszy ( dzięki Brintellixowi ) , płytszy , słabszy .
Cena odstrasza , wiadomo , ale to tylko równowartość 4 godzin winobrania w pięknej Francji

Lęk. Czyli na fobię społeczną powinien być ok?

Wiśnia mógłbś dokładniej sprecyzować termin "fobia społeczna " , jak to sie u Ciebie przejawia ?
Dla mnie lęk to jest wysoce hu-jowa w odczuciu emocja , która odbiera mi w owej chwili radość życia i energię i ochote do działania , a co silniejszy lęk paraliżuje wręcz .
W dodatku jest Ona na tyle pasożytnicza ,że gdy sie pojawia potrafi zagłuszyć każde dobre uczucie . W dodatku ów lęk pojawia sie jakby znikąd i bez powodu i podstaw. Co innego strach na zagrożenie , to rozumiem ten ma podstawy i cel . Ale lęk to patologia , choroba . To właśnie leczy u mnie Brintellix .

Dla mnie największym minusem tego leku jest spłycenie odczuwania emocji, ale w tym akurat Brintellix nie różni się niestety od innych antydepresantów, które brałam wcześniej :/

Jako ,że mam jeszcze zdiagnozowane ADHD to ten mechanizm leku jest mi na plus .Bo zazwyczaj moje emocję są wyszarpane , wystrzelone aż nadto.
Chociaż Paroksetyna o wiele mocniej spłyca emocje niz Brintellix .
I akurat objawu o którym mówisz u siebie nie doświadczyłem .
Pozostaje czekać aż cena leku spadnie .A spaść na pewno spadnie ,,,z czasem.

Sortuj wg