WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez ZOK57 25 lut 2015, 06:09
Brałem fluwoksaminę (fevarin) , wenlaflaksynę (Effectin) , bupropion(Welbutrin),wortioksetynę(brintellix) i klomipiraminę (Anafranil).Choruję na OCD mieszane F42.2 i paranoję czyli psychozę urojeniową F22 i zdecydowanie najlepiej się czułem i czuję na anafranilu , bardzo dlugo pomagał mi Effectin(3 czy 4 lata) , przez jakiś tylko czas Fevarin na początku choroby(w 2002r. w I gim. jak zachorowalem)a Welbutrinu wziąlem tylko 1 tabletkę a Brintellix brałem 21 dni.Podsumowując; mam OCD z lękami i występującą drażliwością emocjonalną , czasami występującymi obniżeniami nastroju.TPLD(klomipiramina) najlepiej mi pomaga , SNRI(wenlaflaksyna) bardzo długo mi pomagała a SSRI tylko przez jakieś pol roku natomiast bupropion i wortioksetyna powodowaly bardzo silne lęki i drażliwość.

PS. Piszę z autopsjii.

-- Śr lut 25, 2015 6:11 am --

Wiadomo na każdego inaczej działają leki..
ZOK57

przez Kalebx3 02 kwi 2015, 17:48
Są tu jeszcze jacyś inwalidzi psychiatryczni co się wspomagają tym lekiem , co by parę lepszych oddechów w życiu zaliczyć ? ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Boleslav 10 kwi 2015, 02:16
Też jestem zainteresowany opiniami, bo niedługo mój psychiatra dostanie od Lundbecka kilka opakowań Brintellixu na próby u swoich pacjentów.
Więc może wypróbuję zmęczony ESCI/CITA przez lata.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coccinella 15 kwi 2015, 12:18
Brintellix mam i ja. Zamówiony w aptece, jutro zaczynam :)
jestem w trakcie czytania wątku, mam nadzieję, że przejdę przez cały.
Nie chce mi się.

przez lukrowana 15 kwi 2015, 12:21
coccinella, o fajnie, daj raport z brania, bo mam podobne problemy co Ty i też szukam czegoś na energię.
Ile ten lek kosztuje za 30 tab? Słyszałam że drogi strasznie.
I czym on się właściwie wyrożnia na tle innych ssri?

przez coccinella 15 kwi 2015, 12:42
nie wiem właśnie, bo zamówiłam w aptece i mam dziś odebrać po południu, ale coś pod 200zł chyba :(
no nic, spróbuję.
Jestem w trakcie czytania wątku, więc za wiele jeszcze o nim nie wiem, ale nadrabiam :)
Nie chce mi się.

przez Kalebx3 15 kwi 2015, 13:30
Ile ten lek kosztuje za 30 tab? Słyszałam że drogi strasznie.

wyrwałem go w aptece DOZ za 160 zł.( zamówienie internetowe )
Dla mnie to jest wypas lek . Drogi , ale 5mg/ to u mnie dawka nawet na 2 dni ( choć biorę najczęściej codziennie ) i lęków nie mam .Jeden z najlepszych-lepszych SSRI ;)

przez coccinella 15 kwi 2015, 13:33
mnie brak lęków nie urządza... a antydepresyjnie coś zadziałał?
Jak dzielisz tabletki? Ponoć ciężko je kroić?
Nie chce mi się.

przez Kalebx3 15 kwi 2015, 13:44
antydepresyjnie jak najbardziej .Nie bój żaby pomoże ;) , tylko podejrzewam ,że będziesz musiała ( ( na depresje ) łykać 10mg/d. jak nic, nie mniej .
Ja się z samymi depresjami uporałem , więc potrzebuję mniejszych dawek .
Kroją się jak złoto . Moge Ci z nich nawet kwiatek wykroić ,,, i podesłać z antydepresyjnym Całusem ;) .
8 dni nie brałem Brintka . dzisiaj wziąłem i cud malina pod deklem . :lol: - Siła Brintellixu !
Spadam na dwór ,szkoda dnia marnować.

przez coccinella 15 kwi 2015, 13:57
Kalebx3 napisał(a):antydepresyjnie jak najbardziej .Nie bój żaby pomoże ;) , tylko podejrzewam ,że będziesz musiała ( ( na depresje ) łykać 10mg/d. jak nic, nie mniej .
Ja się z samymi depresjami uporałem , więc potrzebuję mniejszych dawek .
Kroją się jak złoto . Moge Ci z nich nawet kwiatek wykroić ,,, i podesłać z antydepresyjnym Całusem ;) .
8 dni nie brałem Brintka . dzisiaj wziąłem i cud malina pod deklem . :lol: - Siła Brintellixu !
Spadam na dwór ,szkoda dnia marnować.

brzmi zachęcająco :) Doszłam do 25 strony wątku dopiero i trochę się przestraszyłam biegunek, mdłości... a tu funkcjonować jakoś trzeba.
Ale jestem dobrej mysli :)
Nie chce mi się.

przez Psychopharm 15 kwi 2015, 14:36
Ten lek powinien się nazywać shittellix 8)
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Dottie 15 kwi 2015, 14:45
Biorę Brintellix już prawie 8 miesięcy i choć próbowałam go odstawić (głównie z powodu uczulenia skórnego), to życie bez tego leku wydaje mi się już niemożliwe :/ To jedyny antydepresant, który pozwala mi w miarę normalnie funkcjonować, podczas jego brania ani razu nie przeleżałam w łóżku kilku dni, tak jak mi się zdarzało kiedy byłam zamulona Axyvenem i Mozarinem... Cena tego leku jak dla mnie jest kosmiczna, dlatego staram się go brać jak najrzadziej, 10mg, co dwa, trzy dni. Dzielenie go na pół w moim przypadku nie bardzo działa na lęki, poza tym nie powiedziałabym wcale, że te tabletki tak łatwo się dzieli, nawet przecinarką do tabletek :/

przez coccinella 15 kwi 2015, 14:51
raz na kilka dni? Można go tak brać? On utrzymuje swoje działanie brany w ten sposob?
Nie chce mi się.

przez Dottie 15 kwi 2015, 14:57
U mnie jest ok, jak biorę 10mg co dwa dni, ale czasami czuję się tak dobrze, że po prostu zapominam go wziąć i dopiero po kilku dniach kiedy chwyta mnie lęk lub dół to mi się przypomina o Brintellixie. Na początku jednak (przez jakiś miesiąc) brałam go codziennie, co nie było łatwe bo nudności i swędzenie były trudne do wytrzymania, ale czytałam tutaj, że nie wszyscy go tolerują tak źle jak ja. W sumie to w ogóle nie powinnam brać tego leku, bo odkąd go biorę mam problemy ze skórą i lekarka radziła mi go odstawić, ale ja jednak wolę męczyć się z uczuleniem niż znowu wracać do tego co było przed Brintellixem...

Sortuj wg