WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez i_am_a_legend 12 lut 2015, 17:33
Halo, czy nikt nie bierze tego "cudownego" leku? ;) Nie chciałbym być jedynym wspierającym nadwątlony budżet spółki Lundbeck. Ja biorę Brintellix 10 mg od miesiąca i czuję się jakbym jadł cukier, nic się nie dzieje. Może ktoś/coś?
i_am_a_legend

przez devnull 12 lut 2015, 17:59
i_am_a_legend napisał(a):Halo, czy nikt nie bierze tego "cudownego" leku? ;) Nie chciałbym być jedynym wspierającym nadwątlony budżet spółki Lundbeck. Ja biorę Brintellix 10 mg od miesiąca i czuję się jakbym jadł cukier, nic się nie dzieje. Może ktoś/coś?

Ja na razie nie biorę, nie mam kasy na to.
To mała dawka, sprawdź w dawce 20mg.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez i_am_a_legend 12 lut 2015, 18:10
devnull napisał(a):
Ja na razie nie biorę, nie mam kasy na to.
To mała dawka, sprawdź w dawce 20mg.

No wiem, że taka średnia to jest dawka, ale wywalać na lek 320 zł/miesiąc? Pochlastać się można! Mam wielką ochotę rzucić to wszystko w cholerę, bo tylko koszty generuję, a efektów jakoś nie widać.
i_am_a_legend

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 12 lut 2015, 19:59
Zabawne jest dla mnie to ze czlowiek tyle razy juz widzial i czul na wlasnej skórze, ze te leki to lipa na maksa, a nadal wierzy w kolejne zbawcze substancje, i bedzie placil slono, choc za odrobine nadziei, nie efektu tylko nadziei, te leki nie wylecza was z depresji, bo one nie maja nawet takiego przeznaczenia, one tylko lagodza objawy depresji i nic poza tym, czesto po odstawieniu jest jeszcze gorzej niz przed zaczeciem brania tych leków, na prawde dobre substancje nie wyjda szybko, bo jest to koncernom farmaceutycznym na reke, po co kogos wyleczyc, jak mozna go trzymac na smyczy i robic kase na starych gównach(czyt. SSri). To juz te zabytkowe TLPD sa duzo lepsze gdzie te leki maja po 60-70 lat, przeciez to jest kpina, brak slów :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez devnull 12 lut 2015, 21:36
Patryk29 napisał(a):Zabawne jest dla mnie to ze czlowiek tyle razy juz widzial i czul na wlasnej skórze, ze te leki to lipa na maksa, a nadal wierzy w kolejne zbawcze substancje, i bedzie placil slono, choc za odrobine nadziei, nie efektu tylko nadziei, te leki nie wylecza was z depresji, bo one nie maja nawet takiego przeznaczenia, one tylko lagodza objawy depresji i nic poza tym, czesto po odstawieniu jest jeszcze gorzej niz przed zaczeciem brania tych leków, na prawde dobre substancje nie wyjda szybko, bo jest to koncernom farmaceutycznym na reke, po co kogos wyleczyc, jak mozna go trzymac na smyczy i robic kase na starych gównach(czyt. SSri). To juz te zabytkowe TLPD sa duzo lepsze gdzie te leki maja po 60-70 lat, przeciez to jest kpina, brak slów :pirate:

Ale człowieku, gdyby nie SSRI żarłbyś teraz TLPD po których byś chodził na czworakach (bo chyba nie brałeś)
a pamiętam te czasy, wielu ludzi dawno by odebrało sobie życie gdyby nie SSRI,
rozumiem twoje rozczarowanie, ale lepsze to niż nic, kiedyś zabijano takich jak my,
bo słaby nie miał racji instnienia. A jak szukasz wrażeń i radości "z niczego"
to kup se worek koksu albo ecstasy.
To jest Polska i tu się cierpi, jest nędza, brak pracy, albo praca na czarno za śmieszne
pieniądze lub tyranie w pocie czoła by zarobić na samego siebie.
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Patryk29 12 lut 2015, 21:45
devnull napisał(a):
Patryk29 napisał(a):Zabawne jest dla mnie to ze czlowiek tyle razy juz widzial i czul na wlasnej skórze, ze te leki to lipa na maksa, a nadal wierzy w kolejne zbawcze substancje, i bedzie placil slono, choc za odrobine nadziei, nie efektu tylko nadziei, te leki nie wylecza was z depresji, bo one nie maja nawet takiego przeznaczenia, one tylko lagodza objawy depresji i nic poza tym, czesto po odstawieniu jest jeszcze gorzej niz przed zaczeciem brania tych leków, na prawde dobre substancje nie wyjda szybko, bo jest to koncernom farmaceutycznym na reke, po co kogos wyleczyc, jak mozna go trzymac na smyczy i robic kase na starych gównach(czyt. SSri). To juz te zabytkowe TLPD sa duzo lepsze gdzie te leki maja po 60-70 lat, przeciez to jest kpina, brak slów :pirate:

Ale człowieku, gdyby nie SSRI żarłbyś teraz TLPD po których byś chodził na czworakach (bo chyba nie brałeś)
a pamiętam te czasy, wielu ludzi dawno by odebrało sobie życie gdyby nie SSRI,
rozumiem twoje rozczarowanie, ale lepsze to niż nic, kiedyś zabijano takich jak my,
bo słaby nie miał racji instnienia. A jak szukasz wrażeń i radości "z niczego"
to kup se worek koksu albo ecstasy.
To jest Polska i tu się cierpi, jest nędza, brak pracy, albo praca na czarno za śmieszne
pieniądze lub tyranie w pocie czoła by zarobić na samego siebie.

Co ty wogóle gadasz o jakis extasach czy koksie??
/cenzura/ jak potluczony za przeproszeniem, ludzie którzy nie maja depresji tez zapierdalaja na siebie w pocie czola, ktos kto ma depresja to dla ciebie ktos slaby?? no jezeli sie za takiego uwazasz to na /cenzura/ zyjesz?
Ssri to jebane gówno które w testach klinicznych o kilka procent lepiej wychodzi niz placebo, na poczatku troche pobudzaja i lekko poprawiaja nastrój, /cenzura/ wie czy to nawet nie efekt autosugestii, po kilku miesiacach jestes jebanym trupem i ledwo sie ruszasz.
TLPD nie wypisuja tylko dlatego, ze maja wieksze skutki uboczne i latwiej jest sobie nimi zycie odebrac, w przypadku ssri wlasciwie to nie mozliwe. TLPD sa skuteczniejsze o wiele niz jebane essesraje i zawsze tam gdzie ssri zawodza, a zawodza bardzo czesto podaja trójcykliczne leki.

przez devnull 12 lut 2015, 21:59
Patryk29 napisał(a):
Co ty wogóle gadasz o jakis extasach czy koksie??
/cenzura/ jak potluczony za przeproszeniem, ludzie którzy nie maja depresji tez zapierdalaja na siebie w pocie czola, ktos kto ma depresja to dla ciebie ktos slaby?? no jezeli sie za takiego uwazasz to na /cenzura/ zyjesz?
Ssri to jebane gówno które w testach klinicznych o kilka procent lepiej wychodzi niz placebo, na poczatku troche pobudzaja i lekko poprawiaja nastrój, /cenzura/ wie czy to nawet nie efekt autosugestii, po kilku miesiacach jestes jebanym trupem i ledwo sie ruszasz.
TLPD nie wypisuja tylko dlatego, ze maja wieksze skutki uboczne i latwiej jest sobie nimi zycie odebrac, w przypadku ssri wlasciwie to nie mozliwe. TLPD sa skuteczniejsze o wiele niz jebane essesraje i zawsze tam gdzie ssri zawodza, a zawodza bardzo czesto podaja trójcykliczne leki.

To czemu nie bierzesz TLPD, tylko walisz fluoksetyne ?
Zaprzeczasz sam sobie.

"wiem ze predzej czy pózniej cos odpierdole, chcem zyc, chcem znalezc dobra kobiete, wybudowac dom, posadzic drzewo"
Jesteś analfabetą, wstydziłbym się na twoim miejscu, podstawówka skończona ?
Poszczekaj mi trochę, bo śmieszny i zarazem żałosny jesteś, a lubię takich ułomków.

chcem
Buahahahaha!
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Patryk29 13 lut 2015, 04:26
devnull, posadzic drzewo to mozna i z depresja, a tak wogóle to cisnij na drzewo :D

nie chce mi sie z toba gadac

przez klaudi 13 lut 2015, 06:51
Patryk29, Nie uogólniaj , bo mi SSRI bardzo pomagają , biorę je 12 lat
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0
Pernazinum 0+25+0

przez benzowiec84 13 lut 2015, 07:14
klaudi, jesteś wyjątkiem. w ogolę po 12 latach coś jeszcze działa??
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez hobbyturysta 13 lut 2015, 07:35
benzowiec84, trybson czemu ty wogole nie spisz ?
The truth is... everyone is going to hurt you. You just have to decide... who is worth the pain.

http://www.youtube.com/watch?v=EK_Fe4wL-t4
http://www.youtube.com/watch?v=3A5uf8FE ... plpp_video

przez Patryk29 13 lut 2015, 08:37
klaudi, Wiekszosc ludzi jest niezadowolona z Ssri, zreszta poczytaj sobie o skutecznosci tych leków!
Na co ty sie wogóle leczysz??,
Zreszta mam w dupie to wszystko ja wyrazilem swoja opinie na ten temat i zdania nie zmienie, zauwazylem ze na forum jest duzo egoistów, bez empatii do drugiej osoby, którzy jak cos im sie nie podoba to kogos atakuja, tak jak kolega denvull, napisal ze popelnilem blad w pisowni, /cenzura/ kogo to obchodzi co ja tu wiersze pisze?? albo prace domowa w szkole.
Jezeli ci pomagaja ssri to je bierz, ale czlowiek ma prawo miec inne zdanie i je wyraza, jak wielu tutaj uzytkowników, przegladni sobie watki o lekach zobaczysz jak ludziom pomagaja, pomagaja na chwile, a potem jest jeszcze gorzej.

Pozdrawiam

przez klaudi 13 lut 2015, 09:05
Depresja z lękiem i FS , brałem wszystkie SSRI oprócz fluwoksaminy , bardzo dobrze mi służy klomipramina , po mircie i miansie solo nerwówka i agresja , widać serotonina mi wyjątkowo służy
Paroksetyna 40 +0+0
Chlorprothixen - 0+0+50
Bromazepam 1.5+0+0
Pernazinum 0+25+0

przez ZOK57 16 lut 2015, 15:23
Nie zgadzam się z SSRI!! TPLD są najlepsze . Klomipiramina jest jednym z najskuteczniejszych leków przeciwdepresyjnych.
ZOK57

Sortuj wg