WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez miko84 20 sty 2015, 11:38
Drogie gówno w niczym nie wyprzedzające SSRI. Jeśli kogoś stać to może z tym lekiem poeksperymentować, ale szansa, że zadziała lepiej niż poprzednio brane leki jest nikła. Lekarze go przepisują bo lubią nowości a poza tym firma Lundbeck ma u nas dość duże wpływy (przykład popularności Lexapro).
miko84

przez benzowiec84 20 sty 2015, 12:05
miko84 napisał(a):Drogie gówno w niczym nie wyprzedzające SSRI. Jeśli kogoś stać to może z tym lekiem poeksperymentować, ale szansa, że zadziała lepiej niż poprzednio brane leki jest nikła. Lekarze go przepisują bo lubią nowości a poza tym firma Lundbeck ma u nas dość duże wpływy (przykład popularności Lexapro).

Ludbecka macki sięgają mocno do Polski to fakt . Nigdy nie tknę :)
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez Dottie 20 sty 2015, 19:35
Ja niestety po dzisiejszej konsultacji z psychiatrą, po prawie 5 miesiącach zaczynam odstawiać Brintellix ze względu na uczulenie na ten lek :(
Na dodatek okazało się, że moja depresja wykazuje jednak cechy CHAD, więc prawdopodobnie przejdę na lit :/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 20 sty 2015, 19:49
Dottie,
jakąś pokrzywkę mas po tym leku?

przez Dottie 20 sty 2015, 19:54
Tak, od początku brania Brintellixu mam swędzące krosty.

przez lunatic 20 sty 2015, 19:56
i lekarz kazał odstawić dopiero po tak długim czasie mimo ciągłego uczulenia?

przez Dottie 20 sty 2015, 20:08
Tak, dopiero teraz, chociaż od początku o tym mówiłam... Może lekarka myślała że mi samo minie, nie wiem :/
O tym uczuleniu od Brintellixu wspomniałam też hematologowi, u którego się leczę i on również nie widział przeszkód w dalszym braniu, stwierdził, że to jest bardzo nowoczesny i dobry lek i kompletnie zbagatelizował to co mówię... Zastanawiam czym firma Lundbeck zachęca lekarzy, ze tak się wszyscy zachwycają Brintellixem...

przez lunatic 20 sty 2015, 20:10
heh ale jak jest uczulenie to nowoczesność nie ma nic do rzeczy, farmazony takie wciskają ci lekarze

przez Dottie 20 sty 2015, 20:18
No tak, bo lekarze uważają, że jak nowoczesny to nie ma skutków ubocznych, a ja będąc hipochondryczką wymyśliłam sobie to uczulenie, chociaż widać je gołym okiem. Dzisiaj też lekarka próbowała mi zasugerować, że to może jednak coś innego mnie uczula, ale skoro męczę się już tyle czasu, dokładnie odkąd biorę Brintellix to chyba nie ma co się zastanawiać...
W sumie oprócz tego uczulenia nie miałam innych skutków ubocznych jak przy poprzednich antydepresantach, więc trochę mi go żal teraz odstawić, zwłaszcza że wiem jak się będę czuła :( Poza tym obawiam się tego litu jaki jest dostępny w Polsce na receptę.

przez devnull 20 sty 2015, 22:20
Dottie napisał(a):Ja niestety po dzisiejszej konsultacji z psychiatrą, po prawie 5 miesiącach zaczynam odstawiać Brintellix ze względu na uczulenie na ten lek :(
Na dodatek okazało się, że moja depresja wykazuje jednak cechy CHAD, więc prawdopodobnie przejdę na lit :/

A po co Lit, to nie średniowiecze, Lamotrygina od tego jest.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Dottie 20 sty 2015, 23:21
Raczej nie zgodzę się na przyjmowanie węglanu litu. Jeśli już, to chętnie spróbowałabym orotanu litu, wspomagająco w farmakoterapii, ale niestety w Polsce jest on trudno dostępny :(

http://vrota.pl/2014/09/lit-ukrywana-pr ... -tragedii/

przez benzowiec84 20 sty 2015, 23:30
Dottie napisał(a):Tak, dopiero teraz, chociaż od początku o tym mówiłam... Może lekarka myślała że mi samo minie, nie wiem :/
O tym uczuleniu od Brintellixu wspomniałam też hematologowi, u którego się leczę i on również nie widział przeszkód w dalszym braniu, stwierdził, że to jest bardzo nowoczesny i dobry lek i kompletnie zbagatelizował to co mówię... Zastanawiam czym firma Lundbeck zachęca lekarzy, ze tak się wszyscy zachwycają Brintellixem...

Tak jak lunatic piszę nowoczesność nie ma tu nic do rzeczy a ci lekarze obaj to debile. to psychotrop więc co tu ma nowoczesność. Po prostu znowu działa silne lobby Lundbeca , tak samo jak przy escitaloparmie.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez devnull 21 sty 2015, 02:58
benzowiec84 napisał(a):Tak jak lunatic piszę nowoczesność nie ma tu nic do rzeczy a ci lekarze obaj to debile. to psychotrop więc co tu ma nowoczesność. Po prostu znowu działa silne lobby Lundbeca , tak samo jak przy escitaloparmie.

Już nie przesadzaj, bo pachnie urojeniami, a jeśli już to nie tyczy się to tylko Lundbecka,
chwała im, że w ogóle coś robią, to że Wortio na razie niewielu
pomogła to inna sprawa, może jak większość ludzi wypróbuje
ten lek to niektórym akurat pomoże, skoro niektórym z tego
forum pomaga branie takich specyfików jak Metylofenidat
czy leki nootropowe to wszystko jest możliwe.
A jestem przekonany, że jak lek stanieje, to niejednemu pomoże.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez miko84 21 sty 2015, 09:59
Jakby lekarz psychiatra czytał to by wiedział że wortioksetyna zwiększa histaminę i może nasilać objawy uczuleń. Nie byłby wcale zdziwiony, że masz coś takiego po tym leku bo masa ludzi to ma. Mnie bardzo na nim swędziała głowa i ciągle się drapałem. No ale lekarze nie czytają, więc mamy takie przypadki "zdziwień", że dany lek coś takiego powoduje.

To już nawet Lundbeck pisze w ulotkach do wortioksetyny to tym ew. swędzeniu.

-- 05 lut 2015, 14:15 --

lundbeck zanotował 2014 rok na stracie i wcale mnie to nie dziwi 8)
miko84

Sortuj wg