WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez Kalebx3 02 gru 2014, 22:32
Wenle brałem bardzo dawno . Wtedy chciałem uzyskać efekt antydepresyjny . Brintka biorę w celach iście antylękowych i DZIAŁA . ) . Na lęki dla mnie lepszy Brintek niż Wenla , zdecydowanie .Dziś jeszcze nie wziąłem benzo , co juz od bardzo dawna mi się nie zdarzyło , a nastrój pomimo średnio prze-jeba-nego dnia mam szampański . Wycxhodzę na prostą z szybkością BMW. ;)
Dobry ten Brintek jak dla mnie .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Dottie 02 gru 2014, 22:38
lunatic napisał(a):Kalebx3,
No to jak nie zwalac winy na leki to na co?jak zwale na chorobe to mnie nie wiadomo gdzie wysla

Może do Briarcliff ;) Sorry, ale niedawno skończyłam oglądać AHS "Asylum" i tak jakoś mi się skojarzyło :P

przez Pablo5HT1 02 gru 2014, 22:44
No to nieźle, a pierwsze efekty kiedy zacząłeś widzieć i czy to prawda, ze nie zaburza libido?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 02 gru 2014, 22:49
O libido za wcześnie by jeszcze mówić .
Efekt , WYRAŻNY efekt antylękowy po tygodniu brania leku . SUPER!

przez Pablo5HT1 02 gru 2014, 22:58
Kalebx3,
A Ty go bierzesz bardziej na lęk ogólny czy może fobie, paniki itp?

przez Dottie 02 gru 2014, 23:01
Widzę, że większość osób, które piszą w tym temacie to faceci, a u facetów tego typu leki działają chyba trochę inaczej niż u kobiet.
Ja zauważyłam, że u mnie działanie Brintellixu jest różne w zależności od faz cyklu i hormonów.

przez Kat_ 03 gru 2014, 00:43
Znowu mi to diler chciał dzisiaj wepchnąć, zachwalał, że super lek, że niby SSRI ale pozbawiony efektów ubocznych w tym seksualnych. Ciekawe ile wziął w łapę od producenta/dystrybutora albo czy już pakuje się na ferie świąteczne na Malediwach :) Wziąłem Wellbutrin, mam już dosyć eksperymentów, od 7 lat jestem jednym wielkim eksperymentem.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Popiol 03 gru 2014, 04:53
Też bym za taka kase wybrał wellbutrin, zwłaszcza że nie brałem nigdy tego leku, który ostatnio coraz bardziej zaczyna mnie interesować. U mnie lęki i wszystko co z nimi związane komplikują leczenie, dlatego trochę obawiam się tego leku, no ale jak nie spróbuje, to się nigdy nie dowiem.

-- 03 gru 2014, 05:05 --

Ta, pozbawiony skutków ubocznych..."moduluje receptory serotoninergiczne" - jak to ładnie brzmi 8) jebie je ostro, jak reszta ssri a moduluje.

-- 03 gru 2014, 05:10 --

a nie moduluje*
Popiol

przez miko84 03 gru 2014, 07:22
Kalebx3 ja bym nie popadał jeszcze w euforię, bo to krótki czas i na dobrą sprawę może być to też efekt odstawienia paroksetyny. Nie wiem jak Ty, ale ja po odstawce SSRI zawsze mam przez pewien czas poprawę.

U jednej osoby ze skutków ubocznych u innej nieźle ryje (jak u mnie). Dla mnie jeden z trudniejszych i bardziej nieprzyjemnych leków ta wortioksetyna (a sporo potrafię wytrzymać).
miko84

przez Popiol 03 gru 2014, 07:56
Też mam zawsze poprawę w depresji przy odstawianiu ssri, dłużej stosowanych. Zwłaszcza w takich obszarach jak odczuwanie przyjemności z wykonywanych czynności. Jestem też bardziej rozgadany i mam większą ochotę na kontakt z ludźmi.

-- 03 gru 2014, 07:59 --

Też mam zawsze poprawę w depresji przy odstawianiu ssri, dłużej stosowanych. Zwłaszcza w takich obszarach jak odczuwanie przyjemności z wykonywanych czynności. Jestem też bardziej rozgadany i mam większą ochotę na kontakt z ludźmi.
Popiol

przez Kalebx3 03 gru 2014, 13:16
Kalebx3 ja bym nie popadał jeszcze w euforię, bo to krótki czas i na dobrą sprawę może być to też efekt odstawienia paroksetyny. Nie wiem jak Ty, ale ja po odstawce SSRI zawsze mam przez pewien czas poprawę.

U jednej osoby ze skutków ubocznych u innej nieźle ryje (jak u mnie). Dla mnie jeden z trudniejszych i bardziej nieprzyjemnych leków ta wortioksetyna (a sporo potrafię wytrzymać).

Oj ryje banię to lekarstwo . Jednak , można przypuszczać ,że jak "boli " to lekarstwo porządkuje chemiczny burdel w naszym łbie
Wziety na noc powoduje u mnie z rana szczękościski i napięcia mięśniowe , z którymi nawet sprawdzony Mydocalm sobie nie radzi .
W nocy zauważyłem ,że lekko się pocę ( bo i dawka lekka ) , ale zazwaczaj nigdy się nie pocę nocami . Inna sprawa to dziś podczas nocnego przebudzenia odczułem kłucia w sercu . No , widocznie lek daje po serduszku ,,, może nawet bardziej niż Metylofenidat w wysokich dawkach . Nie zraża mnie to jednak wcale, nie może mnie to zrażać .
Dziś zszedłem z Paro z 10 mg na 2,5 mg .- wczoraj w tym wzgędzie miałem ambitniejsze plany co do rozstania sie z Paroksetyną .
Pomimo tych uboków , jest we mnie jakaś wiara ( którą przed leczeniem Brintkiem często traciłem w lękowym udręczeniu ) ,że poradzę sobie z tym gównem . No i poradzę sobie . Prędzej czy pózniej ,,, żeby tylko nie zje-bać owego Dzieła jakimś ścierwem z RC , Trawskiem , czy przyje-banym " babcinym" Tramalem . I nie zje-bię!

przez Patryk29 03 gru 2014, 13:26
Z tym burdelem to tak bym sie nie zacieszal, bo ja mialem ostry burdel po wenlafaksynie, no i na tym burdelu sie tylko skonczylo, ten lek o malo co nie wyslal mnie na tamten ponoc lepszy swiat :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Pablo5HT1 03 gru 2014, 22:23
miko84,
Miko a libido też ryje ta wortioxetyna?

-- 03 gru 2014, 21:25 --

Patryk29,
Co takiego miałes po wenli?

przez bonjo 03 gru 2014, 22:35
Witam

Ja również na początku brania ssri czyli jakies 2 tyg odczuwałem zmniejszenie leku i jak by taką hipomanie ale pózniej pojawiały sie lęki.
Po odstawieniu tez było kilka dni dobrze np.mogłem odczuwać przyjemność z śmiechu. Co do działania ssri niestety powodują wzrost serotoniny w całym organizmie, która oddziałuję na receptory np 5ht-2b w sercu.Do tego chyba zmienia sie trochę homeostaza.Kiedyś coś czytałem o leku na wiki chyba,który powodował wychwyt serotoniny w samym mózgu.

Sortuj wg