WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez devnull 02 gru 2014, 19:56
mio85 napisał(a):Moj lekarz tak mi mowil. Twierdzil, ze jest to "wenlafaksyna, ktora nie zaburza sfery seksualnej". Poza tym jest nowy, drogi. Co go w takim razie wyroznia i swiadczy o wiekszym potencjale niz ssri?

No to dziwnego masz lekarza :D
Wenla to SNRI, zaś Wortio to SMS.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Dottie 02 gru 2014, 20:09
Kalebx3 napisał(a):Brintek , z lekka tylko przypomina działanie Wenli . Mianowicie w tym ,że jest we mnie , pojawia sie to zwierzęca odwaga i nie mam tego roztrzęsienia w gaciach .
dziś zaatakowały mnie 2 wilczury i jeden ich szczeniak . Wyszło na to ,że ja zacząłem ich ścigać i dopadłem tego hu-jka najmniejszego w wysokiej trawie.Zaczął jeba-ny skomleć i wić się ze strachu , a ja juz miałem skoczyć obydwoma butami z góry na jego psiego ścier-wo i ubić śmiecia . Ale w ostatniej chwili zrobiło mi sie żal ( bo strasznie ze strachu jęczał )i oszczędziłem to hu-ja warte psie życie . Całe zdarzenie nie zrobiło na mnie żadnego wrażenia . Gdybym nie był na Brintku , do teraz cały czas byłbym roztrzęsiony i przeżywał całą sytuację . Ba nawet pomyśłałem ,żeby jutro tam pójść z lagą najeżona gwożdziami i zabić te dwa większe wilczury . Podobna odwagę miałem TYLKO na Wenli ponad 10 lat temu .
Pojawia sie odwaga i znikaja hamulce . To troche niebezpieczne ,,, ale bezpańskie psy też są niebezpieczne i trzeba je tępić .

Po przeczytaniu tego odniosłam dziwne wrażenie, że tego posta napisał jakiś psychopata...
"Hu-ja warte psie życie", "Bezpańskie psy też są niebezpieczne i trzeba je tępić", itp.... Masakra :(

-- 02 gru 2014, 20:14 --

Ktoś się pytał, czy Brintellix można brać co dwa dni. Można, ja właśnie tak robię i nie widzę większej różnicy jak przy braniu codziennie. Po 3 miesiącach brania tego leku szału nie ma, na pewno jest słabszy niż Axyven i Mozarin, które brałam wcześniej i ma też o wiele mniej sutków ubocznych niż tamte leki. Myślę, że mój organizm przyzwyczaił się już do tego leku, jest w miarę normalnie, więc na razie jeszcze z niego nie zrezygnuję.

przez arnibarni 02 gru 2014, 20:24
Po przeczytaniu tego odniosłam dziwne wrażenie, że tego posta napisał jakiś psychopata...
"Hu-ja warte psie życie", "Bezpańskie psy też są niebezpieczne i trzeba je tępić", itp.... Masakra

A czego spodziewałaś sie po ludziach na forum nerwica,empatii ?,tu ludzie są znerwicowani,psia jego mać :mrgreen:

-- 02 gru 2014, 20:26 --

Kalebx3 ale ty jesteś niebezpieczny, serialnie :mrgreen: Przypominają mi sie słowa Hulka z filmu ' Hulk niszczyć, Hulk miażdżyć!' on w tym filmie też ubił psy :D w ogóle co za temat śmieje sie przed ekranem :mrgreen:
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 02 gru 2014, 20:55
Kalebx3, Rozjebales mnie tym postem :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kalebx3 02 gru 2014, 21:43
"Hu-ja warte psie życie", "Bezpańskie psy też są niebezpieczne i trzeba je tępić", itp.... Masakra

Widzisz , jaka jesteś domyślna. Już w 1997 w jednym szpitalu zdiagnozowano mi zaburzenia osobowości , a potem zaraz w drugim <osobowość nieprawidłową > . Zresztą w dupie to mam co piszą w diagnozach . A może ja lubię męczyć sierściuchy i pomaga mi to prawie tak samo jak Brintek ? Zreszta to one mnie zaatakowały pierwsze ,,, ale się kur-y nacięły .

A czego spodziewałaś sie po ludziach na forum nerwica,empatii ?,tu ludzie są znerwicowani,psia jego mać

Własnie , psia jego mać . Będę sie jeszcze jakimiś bezpańskimi szczawiami przejmował . Szkoda ,że w tym kraju nie ma zawodu hycla.Pierwszy bym się starał o tak zacną posadę . Wykonywał bym ten zawód ze szczerą radością serca i pogodą ducha, mógłbym nawet w czynie społecznym podawać trutke tym szczurom , których po czasie nikt by nie chciał . Myslę ,że wtedy moja nerwica nie byłaby aż tak uciązliwa jak teraz, przynajmniej pożyteczną rzecz dla społeczneśtwa bym wykonywał. . No , ale cóż ,,, niestety trza sie męczyć na rencie , bezrobotnie .
Nie dośc ,że dziś chciałem sie odpręzyć spacerem w naturze , to jeszcze te padalce sie napatoczyły . Normalnie zaraz zacznę żałować ,że darowałem tej psinie ,,, Czy tak zachowuje sie psychopata ?,,, nie ! to typowe dla nerwicowca .
Psychopata , to by inteligentnie wziął ze schroniska kilka piesków ( z dobroci serca rzecz jasna ) i w domu na żywca wyprówał by im wnętrzności i mielił , a potem sprzedawał owe zwłoki znajomym jako jako kielbasę z nutrii .
Skończyłem .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez arnibarni 02 gru 2014, 21:54
Psychopata , to by inteligentnie wziął ze schroniska kilka piesków ( z dobroci serca rzecz jasna ) i w domu na żywca wyprówał by im wnętrzności i mielił , a potem sprzedawał owe zwłoki znajomym jako jako kielbasę z nutrii .

Normalnym ludziom nie przyszło by to nawet do głowy nawet ale szajba :shock: SZOKKK,nie no dobra demonizuje teraz :mrgreen:
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez lunatic 02 gru 2014, 21:57
Te leki sa niebezpieczne,nasilenie agresji i odwagi na pewno nie jest dzialaniem ktore one maja powodowac jako efekt leczniczy,przez to gowno mam sprawe w sadzie i czeka mnie badanie u bieglego psychiatry ktory nie wiadomo co orzecze,co taki gosc moze wiedziec jak to potrafi dzialac w praktyce,jeszcze tego brakuje zeby mnie przymusowo wyslali na jakis oddzial zamkniety

przez Kalebx3 02 gru 2014, 22:09
przez to gowno mam sprawe w sadzie i czeka mnie badanie u bieglego psychiatry

Stary , man nadzieję ,że taki spec jak Ty poradzi sobie z niejednym biegłym psychiatrą . Pamiętaj ,zeby nie zwalać winy na leki ( leki dla psychiatrów to bożyszcza) . Odbiło Ci i tyle , straciles panowanie , widziałeś wszystko przez mgłę ,,, no przeciez , no juz nie pamiętasz jak to było ;) .
Widzialem ostatnio program jak mąz zabił po prochach ( na zaprzestanie palenia ) żonę bo myslał ,że to goryl . :lol:
Smutne i tragiczne . A gość w ogóle nie chorował psychicznie . Tacy sa dopiero niebezpieczni . My nerwicowcy przy nich to bezbronne dzieci w piaskownicy .

przez lunatic 02 gru 2014, 22:12
Kalebx3,
No to jak nie zwalac winy na leki to na co?jak zwale na chorobe to mnie nie wiadomo gdzie wysla

przez Kalebx3 02 gru 2014, 22:17
jak zwale na chorobe to mnie nie wiadomo gdzie wysla

to co chcesz zwalic na leki , które według ich opini pomagają milionom ludzi ?
Nie znam tej twojej sprawy , ale najlepiej palić głupa i ,,, nawet jakby wysłali to lepsze to niż w pierdlu .
Najlepiej starać się o niepoczytalność , że to urojenia , paranoja etc,,,, a nie leki .

-- 02 gru 2014, 21:19 --

Lunatic a Ty też na wortioksetynie coś odwaliłeś?

cieszy mnie ,że lek zdobywa popularność i ,,, najlepiej go nie mieszać z alkoholem ;)

przez suwak 02 gru 2014, 22:17
Lunatic a Ty też na wortioksetynie coś odwaliłeś?

przez lunatic 02 gru 2014, 22:20
Nie,na pierwszych dniach po amisulprydzie w dawkach pobudzajacych

przez Kalebx3 02 gru 2014, 22:24
po amisulprydzie

- kamień spadł mi z serca .

przez Pablo5HT1 02 gru 2014, 22:25
Kalebx3,
Jak oceniasz siłę przeciwlękową wortioxetyny? w stosunku np do wenlafaksyny?

Sortuj wg