WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez miko84 14 lis 2014, 13:37
Pisząc wkrótce mam na myśli 2-5 lat.
miko84

przez Kalebx3 14 lis 2014, 13:46
Miko , a jakie masz ów leki na mysli . Możesz podac linka do nich ?

-- 14 lis 2014, 12:46 --

Miko , a jakie masz ów leki na mysli . Możesz podac linka do nich ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez mio85 14 lis 2014, 14:01
alukard75 napisał(a):"Potwierdzam przeciwlękowe dzialanie fluoksetyny."

stanowczo zaprzeczam , cierpiąc na napady lękowe - byłem zaniepokojony przez miesiąc biorąc dawkę 20mg
wtedy jeszcze nie było 10 mg , a to byly kapsulki.

Nie ma w tym nic dziwnego. Pierwszy miesiac to dla lękowców - w tym dla mnie - istne piekło, lęki się znacznie nasilają po 2,5 - 3 miesiacach zaczyna dominowac spokoj.

Miko miejmy nadzieje, ale czemu od wynalezienia pierwszego SSRI zabrali się dopiero kilka lat temu za glutamine, czy tak ciezko bylo na to wpasc wczesniej? Poza tym, oni sa tak obsrani ze wzgledu na bezpiezenstwo leku, ze wydaja w takich dawkach, ze skutecznosc jest taka jak w placebo. Gdyby nie tak restrykcyjne przepisy pewnie wszystkie leki wychodzilyby w dawkach 3xkrotnie wiekszych niz obecnie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 14 lis 2014, 14:51
GLYX-13, NRX-1074
http://naurex.com/programs/pipeline-overview/

RG1578, RG7090
http://www.roche.com/research_and_devel ... peline.htm

CERC-301
http://www.cerecor.com/pipeline/overview.php

mio85 nie wiem, ale wyższe dawki obecnych leków są często źle tolerowane przez swoje skutki uboczne.
miko84

przez Zbychu 1977 14 lis 2014, 15:56
Tianeptyna oddziałuje z receptorami glutaminergicznymi a takze opioidowymi i dopaminowymi.
Zbychu 1977

przez mio85 14 lis 2014, 16:32
A co z ta zmodyfikowana wersja ketaminy? Pracuje ktos nad tym?

przez Popiol 14 lis 2014, 20:41
Nie wiem, wlewy z ketaminy mają sporą skuteczność, to pewnie będą się interesować tematem.
Popiol

przez Pablo5HT1 14 lis 2014, 21:44

a powiem tylko tak jako zawodowy lekoman - testoman , piewca chemii i farmakologii , coś ostatnimi czasy jakoś firmy farmaceutyczne nie wypuszczają na rynek nic ciekawego ,,, i to mnie martwi najbardziej , to mnie autentycznie wku---rwia ! Co Oni tam w tych laboratoriach robią i za co biorą kasę . Zadnych nowych porządnych leków , a jak coś puszczą,,, to za takie pieniądze niech sami żrą ten ryż .
Bo kasę robia na szicie tym który jest a że maja do tego nadgorliwych konowałów psychiatrów, którym od czasu do czasu fundną jakąś wycieczkę to jest git , muzyka gra. Popatrzmy uczcwie na postęp w dziedzinie leczenia depresji i lęku. Jest kilka leków ale to wszystko to samo, prawie to samo. Ale popatrz ile jest preparatów, tu jest robiona kasa, mimo, ze te leki nei zasługują na robienie na nich takiej kasy.

przez arnibarni 14 lis 2014, 22:24
Mi by jak na razie wystarczyło żeby nowe smakołyki typu duloksetyna,wortioksetyna,deswenlafaksyna,agomelatyna,pregalabina miały generyki i były refundowane,popróbowałbym :mrgreen: Chociaż jak na razie na prozacu mi jest bardzo przyjemnie :)
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez miko84 15 lis 2014, 11:49
Bo fluo jest inna od paro. Po pierwsze jest słabsza serotoninowo, a im silniejszy serotoninowo lek (paro to najmocniejszy serotoninowy lek) tym większa apatia i ew. anhedonia. A po drugie fluo ma dodatkowy blok 5-HT2c a to ich pobudzanie powoduje tą apatię i anhedonię.
miko84

przez arnibarni 15 lis 2014, 13:02
miko84 wyjasnij mi co to oznacza blok 5-HT2C we fluo ? a jak jest z sertraliną ze ona ma profil aktywizujący ? i co teoretycznie lepiej pobudza fluo czy sertra ?
'Gdy gra się kończy, król i pionek wracają do tego samego pudełka'.
Włoskie przysłowie

przez miko84 15 lis 2014, 14:25
Antagonizm receptora serotoniny 5-HT2c - fluo go blokuje. Sertralina zwiększa dopaminę i przez to jest aktywizująca. Trudno odpowiedzieć co lepiej pobudza - trzeba sprawdzić na sobie.
miko84

przez Michuj 15 lis 2014, 14:32
miko84 napisał(a):Antagonizm receptora serotoniny 5-HT2c - fluo go blokuje. Sertralina zwiększa dopaminę i przez to jest aktywizująca. Trudno odpowiedzieć co lepiej pobudza - trzeba sprawdzić na sobie.

i /cenzura/. Co z tego, jak duża część chorych będzie się czuć chujowo? :lol:

-- 15 lis 2014, 14:33 --

Zbychu 1977, kurde, zacznij zmieniać kobiety jak leki, a żadna tableta nie będzie Ci potrzebna ;)
Loża szyderców

przez miko84 15 lis 2014, 14:33
To już ich problem.
miko84

Sortuj wg