WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez miko84 17 cze 2014, 10:12
Dawno mnie tu nie było, ale zaciekawiło mnie pojawienie się tego leku w naszych aptekach. Zaskoczeniem dla mnie jest też stosunkowo niewysoka cena w porównaniu z ceną jaka była w USA. Ale widać cena dostosowuje się częściowo do zarobków i to jest dobre. Lek jest interesujący i ciekawi mnie jego działanie u osób u których SSRI się nie sprawdziły.

alukard75 czy lek zadziałał u Ciebie na nastrój, czy Ci go poprawił?
miko84

przez depas 17 cze 2014, 10:40
miko84, rzeczywiście dawno Cię nie było. Swoją drogą ja również co raz rzadziej tu zaglądam i udzielam się. Ale mniejsza z tym. Zastanawiałem się czy Twoja nieobecność wynikała, jak mam nadzieję, ze znacznej poprawy stanu zdrowia i braku potrzeby/ochoty na przesiadywanie na forum?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 17 cze 2014, 10:45
Zbyt aktywne udzielanie się na forum dotyczącym chorób nie jest zbyt dobre w drodze do wyleczenia :) Niestety nie było to spowodowane nagłym ozdrowieniem. Zaskoczyło mnie dość szybkie pojawienie się brintellixu w naszych aptekach, w dodatku w cenie którą mogę zaakceptować za ten lek, bo to wg. mnie jest pewien przełom i może dawać szansę ludziom którzy nie "idą" na SSRI.

Tak jak nie byłem w stanie zaakceptować ceny za agomelatynę, która wg mnie nic nowego nie wnosiła to brintellix jest ciekawy. Zastanawia mnie jak bym zareagował na ten lek i chyba wkrótce będę miał okazję się o tym przekonać.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 17 cze 2014, 10:56
miko84,
juz rezygnujesz z tianeptyny?

przez miko84 17 cze 2014, 10:59
lunatic wkrótce nie znaczy już ;) Staram się sprawdzać każdy lek odpowiednio długo. To nie jest kwestia złego działania tianeptyny tylko cholerna ciekawość :mrgreen: Wg. mnie to pierwszy od wielu lat lek który cokolwiek wnosi nowego (chodzi mi o połączenie SSRI z agonizmem 5-HT1 ale i działaniem na 5-HT1b i 5-HT1d oraz blokada 5-HT3 i 5-HT7 - taki misz masz, połączenie części działania z mirty, amisulprydu, SSRI i busprionu).
miko84

przez depas 17 cze 2014, 11:04
Rozumiem. Brintellix na papierze faktycznie ciekawy i zaskakująco szybko do nas dotarł. Na pewno warto go przetestować kiedy SSRI nie dają rady. Ja jednak specjalnie się nie napalam bo nie mam podstaw, nie mam klasycznej depresji. W każdym razie mam nadzieję że Tobie pomoże i podzielisz się tutaj opiniami.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez lunatic 17 cze 2014, 11:06
nie orientuje sie dokładnie w tym co daje to działanie receptorowe, działałoby na stany lękowe czy aktywizująco? ja od paru dni mam potworne bóle głowy i piski w uszach połączone z osłabieniem, nie wiem czy to nie od amisulpirydu i prolaktyny, lekarz nic nie powiedzial jak sie moze objawiac jej podwyzszony poziom

przez Kalebx3 17 cze 2014, 11:07
Ja jednak specjalnie się nie napalam bo nie mam podstaw, nie mam klasycznej depresji

Ja też się nie napalam i nawet chęci nie mam spróbować tej nowości . Może jak ceny spadną poniżej 50 zł to ewentulanie spróbuję. Przeżyłem już niejedną sensację lekową,co niby cuda miały czynić ,,,
Jednak bardzo się cieszę,że wypuścili nowy kolejny lek antydepresyjny . Oby pomógł On jak największej liczbie cierpiących ludzi.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez miko84 17 cze 2014, 11:31
Na pewno sprawdzę i zdam relację. Cena spadnie pewnie za parę lat. Na generyki trzeba będzie poczekać kolejne parę latek.
miko84

przez depas 17 cze 2014, 13:07
Kalebx3 napisał(a):Jednak bardzo się cieszę,że wypuścili nowy kolejny lek antydepresyjny . Oby pomógł On jak największej liczbie cierpiących ludzi.

Tak, zawsze to jakaś nadzieja dla potrzebujących. Z tego co się orientuję w ciągu najbliższych paru lat powinno pojawić się na rynku ładnych kilka nowych specyfików, np. Viibryd, chociaż to akurat też nie będzie raczej lek dla mnie. Osobiście liczę na objawienie się czegoś przełomowego i SKUTECZNEGO na wszelkiego rodzaju lęki, zahamowania i cały ten szajs z którym zmagam się całe życie prawie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez miko84 17 cze 2014, 13:16
Brintellix ma to samo co Viibryd, ale poza tym ma jeszcze parę bajerów.
miko84

przez Tańczący z lękami 17 cze 2014, 13:59
miko84, zrezygnowałeś z serty? Od kiedy łykasz tianeptynę i jak na Ciebie działa? Fajnie, że wróciłeś ;)
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez depas 17 cze 2014, 14:03
Więc pewnie Viibryd rynku nie podbije, ot taka ciekawostka farmaceutyczna sobie będzie. Mnie interesowała by tedatioksetyna, potrójne uderzenie od Lundbeck'a. To może być to co trzeba.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez miko84 17 cze 2014, 14:06
Tańczący z lękami tak tylko napisałem w związku z pojawieniem się nowego leku na rynku :)

Sertry nie biorę już jakiś czas, minęło 12 tygodni na sercie z mirtą i nie było efektu to zmieniłem. Tianeptynę łykam ok miesiąca, działa bardzo subtelnie, szału ni ma, ale to bardzo łagodny lek jeśli chodzi o skutki uboczne.

depas teda jest fajna ale to lek na który będzie trzeba długo czekać.
miko84

Sortuj wg