WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez lunatic 18 paź 2014, 12:21
Wy jak zaczynacie jakiś nowy lek to dajecie rade pracować jednocześnie jak na początku pogorszą samopoczucie?

przez elfrid 18 paź 2014, 12:25
agusiaww, nigdy nie brałem wortioksetyny, podobnie jak agomelatyny.

miko84, zgadzam się z Tobą bo sam widzę różnice w działaniu między wenlą a nawet fluoksetyną a selektywnymi SSRI np. escitalopramem czy paroksetyną. Też uważam, że odpowiedź jest pełniejsza na lekach o szerszym spektrum i przy ich łączeniu. Wobec tego trochę nie rozumiem, czemu takie nadzieje pokładasz w agomelatynie zamiast w solidnym połączeniu wenlafaksyny/duloksetyny/klompiraminy z mianseryną, kwetiapiną, mirtazapiną, olanzapiną.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 18 paź 2014, 14:22
elfrid agomelatynę przepisał mi chwalony i polecony przez kogoś lekarz i postanowiłem mu zaufać (przynajmniej w przypadku tego leku), bo ago miałem zamiar spróbować już dawno temu ale cena mnie odrzucała. Udało mi się kupić lek po stosunkowo niewielkiej cenie. Poza tym agomelatyna jakby nie patrzeć ma trochę podobny mechanizm do mirtazapiny (też nie blokuje SRI/NRI, blokuje za to 5-HT2c). Jeśli chodzi o wymienione przez Ciebie leki to brałem przez 12 tygodni sertralinę z mianseryną a później przez kolejne 12 z mirtazapiną bez większego efektu a wręcz z pogorszeniem.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 18 paź 2014, 14:59
miko84, spróbuj w końcu tą kwetapinę albo olanzapinę z fluoksetyną lubą wenlą :mrgreen:
pregabalina, wenlafaksyna

przez ladywind 18 paź 2014, 15:15
dla mnie wenla w połączeniu z mirta okazała sie niewypałem, lykam juz prawie 8 tygodni a o poprawie ani widu ani słychu. Jedynie na co mi te leki pomogły to lęk wolnopłynący i stany paniki, kiedy nie wiesz czy sie wieszac czy isc spac...poza tym nic więcej mi nie pomogły, zadnej tez aktywizacji nie zauwazyłam
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez agusiaww 18 paź 2014, 19:31
lunatic, ja wchodze znowu na pelna dawke i jest ciezko, ale na razie unikam l4. Wspomagam sie lagodnymi uspokajajacymi i daje rade.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez Pablo5HT1 18 paź 2014, 21:44
Patryk29,
Zgadza się, ludzie biorą te leki latami a przeciez nie ma badań oprócz lęków które maja podłoze nerwicowe, ze te leki są skuteczne powyżej 6 miesięcy brania. Wogóle teoria serotoninowa to gów..., shit... i tak dalej. Jeśli już to jest to część szerszego spektrum, nawet jeśli przyjąć popularna teorię o neurogenezie to SSRI są tam elementem tej teorii przez przypadek. Poza tym trzeba pamiętać, ze jeśli chodzi o leki antydepresyjne to co z tego, ze cos będzie podnosic serotoninę skoro i tak pomija się teorię psychoimmunologiczną tzn jednym z elementów jest np. wzrost prozapalnych cytokin- teoria ta rzuca nowe światło.

przez depresyjny098 19 paź 2014, 14:03
Wlasnie ja pablo mowie, ze to powinno byc bardziej uscislone jakimis badaniami moze, nie znam sie ale moze emisyjna tomografia pozytronową i wtedy albo lecimy teorią seretoninową, autoimmunologiczną, albo jaką kolwiek inną ale zeby to sie odnosilo do konkretnego przypadku. A nie ze wszyscy sa wrzucani do jednego worka. I tylko jedna wielka niewiadoma jak kto zareaguje na lek. A jak jeszcze taki debil ktory lubi neuroleptyki zacznie przepisywac je komus kogo one niszczą? To musi byc bardziej uscislone, bo z czegos musi to wynikac, ze cos jednemu pomaga a drugiego niszczy

-- 19 paź 2014, 14:13 --

Jezeli ktos nie moze zrozumiec rzeczywistosci, opisywac jej jak ja. Tez z czegos musi to wynikac. Powiedziec zaburzenia osobowości i temat zamknięty. I nie trzeba juz robic, bo ten typ tak ma.. Czy ja wiem?

-- 19 paź 2014, 14:15 --

Nie trzeba juz nic robic ;-)

przez Kimek 21 paź 2014, 18:29
Witam w tym dziale.Od czwartku zaczynam brać brintellix.Mam już receptę , a lek będę miał jutro po południu.Cena ma być 160zł.
Do jutro jestem na wenlafaksynie tj Efektin 75mg.Swego czasu brałem 3 tabletki wenli, lekarz rodzinny mi zmniejszył do 2 tabletek, zacząłem się czuć lepiej, natomiast schodząc z wenli aby ją odstawić celem brania Brintellixu , lekarka kaząła brac mi przez tydzień po 1 tabletce.Poczułęm się zdecydowanie lepiej, ale po rtym jak w zeszłym tyogdniu rozmawialiśmy na temat teog nowego leku stwierdziłem, że wypróbuje go.Jest drogi ale finansowo jakoś sobie proadze, poza tym, ma zmniejszac uczucie anhedonii któa męczy mnie od jakiegoś czasu.

przez depresyjny098 21 paź 2014, 22:50
To klimek pisz sprawozdanie z brintellixu, bo tu jak widzisz malo kto o nim piszę.

przez Pablo5HT1 22 paź 2014, 19:54
depresyjny098,
Jak by był taki dobry to by pisali.

przez Kimek 22 paź 2014, 23:31
Oczywiście będe informowął bo od jutra zaczynam brać.Pablo5HT1 może nie pisza, bo czują się lepiej i nei włążą tu na forum.Ja jak coś będę informował co i jak, jakie działania,ewentualne skutki uboczne.

przez miko84 23 paź 2014, 11:08
Kimek powodzenia z tym lekiem. Przyda Ci się.
miko84

przez Kat_ 23 paź 2014, 17:52
Mi diler próbował wcisnąć ten lek ostatnio, mówił, że to nowy ssri i że był na jakiejś konferencji poświęconej jemu.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

Sortuj wg