WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez miko84 12 wrz 2014, 09:11
Wg. mnie po odstawieniu SSRI do głosu dochodzi przyblokowana trochę przez te leki dopamina i stąd takie dobre samopoczucie.
miko84

przez Ciekawa90 14 wrz 2014, 17:42
Witam serdecznie :)

Od 8 dni biorę Brintellix. Fakt, lek bardzo drogi, bo nie refundowany - zapłaciłam za opakowanie 28 tab. 160zł - ale mam nadzieję, że się opłacało. Póki co zauważam małą różnicę w moim samopoczuciu rano w porównaniu z wieczorem - wieczór jest o wiele lepszy. Poza tym jakiejś wielkiej rewolucji nie ma, ale to dopiero 8 dzień, także nadal czekam na efekt. Biorę dodatkowo Lit, Lamitrin i Symquel XR. Co do skutków ubocznych Brintellixu nie zauważyłam żadnych, ale pewnie to kwestia indywidualna. Żadnego uciążliwego swędzenia nie zauważyłam, więc może to faktycznie kwestia uczulenia?

przez miko84 14 wrz 2014, 20:09
Nie jest możliwe by tak dużo osób było uczulonych na ten lek. A na zagranicznych forach jest masa ludzi z uciążliwym swędzeniem.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny098 15 wrz 2014, 01:05
Ja nie ukrywam ze spac nie moge. Takie sa relacje te wasze no biore, wlasciwie niewielka roznica ale to dopiero krotko biore. Malo tragizmu w tych wypowiedziach. Jak by sie wam mozg rozklejal z braku snu i depresji inaczej byście śpiewali. Czyli albo z wami nie jest tak zle, albo lek pomaga. Ja jestem ciekawy jak sie sprawdza przy totalnej bezsennosci.

przez Dottie 15 wrz 2014, 02:52
depresyjny098 napisał(a):Ja nie ukrywam ze spac nie moge. Takie sa relacje te wasze no biore, wlasciwie niewielka roznica ale to dopiero krotko biore. Malo tragizmu w tych wypowiedziach. Jak by sie wam mozg rozklejal z braku snu i depresji inaczej byście śpiewali. Czyli albo z wami nie jest tak zle, albo lek pomaga. Ja jestem ciekawy jak sie sprawdza przy totalnej bezsennosci.

Nie licytowałabym się kto ma "lepiej" lub "gorzej" w depresji, bo ta choroba ma bardzo różne oblicza i każdy przeżywa swój ból w inny sposób. Ja też mam problemy z bezsennością, ale nie każdy w depresji je ma. Poza tym, kiedy brałam Axyven i Mozarin to miałam odwrotnie - nadmierną senność spowodowaną lekami, więc tak źle, i tak nie dobrze...
Nie mam dobrej opinii o antydepresantach, ale to nie znaczy że innym nie pomagają... Jeśli chodzi o bezsenność to na Brintellixie mam z nią jeszcze większy problem.

przez depresyjny098 15 wrz 2014, 08:08
Oczywiscie masz racje, jak ktos sie poczul urazony to przepraszam. Probowalem wczoraj zasnac bez anafranilu, ale nie dalo sie. Wziolem dopiero w pol do 2. Opieralem się przed nim bo chcialem byc na dzisiaj swierzszy bo dzisiaj mam wazny dzień a wyszlo jak wyszlo.

przez alukard75 15 wrz 2014, 08:16
kurde, niech ktos zechce odkupic ode mnie worio. bo nie mam kasy na well. :uklon: :cry:

przez depresyjny098 15 wrz 2014, 09:06
Oczywiscie masz racje, jak ktos sie poczul urazony to przepraszam. Probowalem wczoraj zasnac bez anafranilu, ale nie dalo sie. Wziolem dopiero w pol do 2. Opieralem się przed nim bo chcialem byc na dzisiaj swierzszy bo dzisiaj mam wazny dzień a wyszlo jak wyszlo.

przez Ciekawa90 17 wrz 2014, 22:25
Witam ponownie

Biorę Brintellix 14 dzień i wiecie co Wam powiem?? Czuję się dużo lepiej!! Przeszły mi lęki, które miałam zazwyczaj rano i po południu. Teraz nie mam wcale. Mam dużo większą motywację do działania i lepszy nastrój. Szczególnie dzisiaj pierwszy raz od niepamiętnych czasów miałam dobry dzień :) Być może wynika to z faktu, że od trzech tygodni biorę także lit, od tygodnia Symquel i od X czasu Lamitrin. Być może takie połączenie w końcu zaskoczyło... Ale po moich przygodach z różnymi lekami naprawdę w końcu widzę różnicę. A jak Wasze doświadczenia z tym lekiem??

przez Dottie 17 wrz 2014, 23:21
Ja też widzę poprawę. Czuję się inaczej niż na innych antydepresantach i mam nadzieję, że taki efekt się utrzyma. Na szczęście swędzenie i nudności minęły, lęki jeszcze nie do końca, nadal biorę Tranxene i Hydroxyzynę, a na sen Imovane, ale mam nadzieję, że za jakiś czas uda mi się zupełnie je odstawić i zostać tylko przy Brintellixie.

-- 17 wrz 2014, 23:24 --

Ciekawa90 napisał(a):Szczególnie dzisiaj pierwszy raz od niepamiętnych czasów miałam dobry dzień :)

Ja tak samo :D

przez Ciekawa90 18 wrz 2014, 10:38
Dottie, super, że też Ci się poprawia - gratuluję :smile:
Mam jeszcze pytanko odnośnie leków. W ostatnich dniach zaczęło mnie mdlić po wszystkich używkach - rzuciłam palenie, przestałam pić kawę. Z niczym innym nie mam problemu tylko z używkami. W sumie to dobrze, bo odzwyczajam się od nałogów, ale ciekawa jestem czy leki mogą mieć na to wpływ :smile:

przez Dottie 18 wrz 2014, 16:42
ciekawa90 - Jeśli chodzi o używki, to nie wiem bo nie palę, nie piję alkoholu ani kawy. Ja po Brintellixie nie mam już co prawda tak strasznych nudności jak na początku, ale wciąż jeszcze mam zaburzenia łaknienia.

przez depresyjny098 18 wrz 2014, 21:58
Ja rowniez gratuluje dottie, moze rzeczywiscie w koncu wprowadzili na rynek cos sensownego, a nie tak jak agomelatyna..ścierwo

przez Dottie 18 wrz 2014, 22:58
Jakiś czas temu czytałam artykuł, w którymś jakiś znany psychiatra bardzo zachwalał agomelatynę i chciałam ją wypróbować, ale dwie lekarki mi ją raczej odradzały. Jedna z lekarek przepisała mi Bupriopon i Ketrel, ale ich nie wykupiłam bo miałam jakieś opory przed braniem tych leków. Druga lekarka po dokładnej analizie mojego stanu zdrowia (nie tylko psychicznego) zaproponowała Brintellix jako najlepsze rozwiązanie dla mnie. Mam nadzieję, że faktycznie jest to jakaś alternatywa dla innych antydepresantów, a nie tylko chwyt marketingowy. Na pewno działa inaczej (łagodniej) niż wenlafaksyna i escitalopram.

Sortuj wg