WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez depas 06 wrz 2014, 22:43
Dottie, prawie nikt nie bierze tego leku tutaj, to nowość i nie tania jest, parę osób brało ale zrezygnowały z takich czy innych powodów, ale raczej nie wysypki. No nic, mam nadzieję że znajdzie się ktoś aktualnie biorący i Ci odpisze w temacie :smile:
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez depresyjny098 06 wrz 2014, 23:15
Te nowinki to sie często zdają pudłem. To wszystko na kasie stoii. Niby nowy lek, nowe mechanizmy, a to wszystko pewnie ten sam shit. Może nie, nie brałem nie wiem. Mnie interesuje przetwornik rzeczywistości.Moge zaplacic każde pieniądze za lek, jezeli bym dorze juz przetwarzal zarobienie hajsu to pikuś. Jeszcze bym mial motywację zeby zarabiac lepszy hajs, a nie jakies ochłapy.

przez Dottie 07 wrz 2014, 01:37
Zdaję sobie sprawę z tego, że ten lek jest niestety jeszcze słabo przetestowany i mało osób go bierze, ale przez ostatnich kilka lat przerobiłam już różne leki i zazwyczaj miałam więcej skutków ubocznych, niż pozytywnych.
Co do Brintellixu, to jak na razie, podoba mi się to, że zaczyna działać dość łagodnie, a ja jestem mega wrażliwa na leki.
Ostatnio próbowałam trzeciego podejścia do Axyvenu i przez dwa dni chodziłam jak po amfie (nie mam doświadczenia z narkotykami, więc to tylko moje przypuszczenia) - źrenice jak 5 zł, straszne nakręcenie, lęk, kłucie w klatce piersiowej, a na dodatek ten ohydny smak w ustach i brak apetytu :/
Nie łudzę się, że w końcu odnajdę jakiś cudowny lek, gdyż nie ufam za bardzo farmakologii, ale po roku przerwy postanowiłam wrócić do antydepresantów ze względu na ataki paniki i uzależnienie od benzodiazepin, które już nie pomagają...
Przez ostatnie 4 lata brałam: Cital, Axyven, Mozarin, Coaxil i Pramolan, kiedyś próbowałam jeszcze Seronilu i Chlorprotiksenu. Za każdym razem to droga przez mękę, więc jeśli teraz ten Brintellix nie "zaskoczy", to chyba dam sobie spokój z lekami... :/
Cała moja nadzieja w psychoterapii...

P.S. Może jestem jakaś niedouczona, ale co to jest "przetwornik rzeczywistości"?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 07 wrz 2014, 07:35
Dottie, trzymam kciuki żeby Brintellix Ci pomógł. Na pewno jest to ciekawy lek i szerokim profilu działania, i jeśli wcześniejsze nie dały rezultatu, jest szansa że tym razem będzie ok, choć gwarancji oczywiście nie ma dla nikogo. Twoje doświadczenie z Axyvenem jest dość typowe, sporo ludzi opisuje podobne przejścia. Ja miałem nieco podobnie za drugim razem kiedy wchodziłem na ten lek (wenlafaksynę), męczyłem się prawie miesiąc zanim się poprawiło.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez miko84 07 wrz 2014, 10:09
Swędzenie jest przez wzrost histaminy. Ciekawe jak reagują na ten lek ludzie z alergią.
miko84

przez depas 07 wrz 2014, 13:59
miko84, co myślisz o pomyśle brania miansy rano z resztą leków zamiast wieczorem? Mnie 60mg brane wieczorem w ogóle nie usypia już, bardzo szybko przeszło to u mnie. Wprawdzie kiedy kładę się spać to owszem zasypiam, ale mogę wziąć o 22 i spać kładę się dopiero o 1 w nocy, także wierzę że spokojnie mógłbym brać rano. Czy Twoim zdaniem branie miansy na noc jest istotne i tak powinno się brać, czy tak się bierze tylko z uwagi na potencjalną senność po niej? To samo miałem z mirtą, po 3 tygodniach już żadnej senności nie było.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez miko84 07 wrz 2014, 14:34
Wg. bierze się na noc bo większość ludzi robi się po tym leku senna. Lek też u nich poprawia sen więc to logiczne, że się go bierze na noc. A dlaczego chcesz go brać rano?
miko84

przez depas 07 wrz 2014, 14:40
Po prostu lubię brać swoje leki na raz, na początku dnia, pierwsza rzecz jaką robię po przebudzeniu, zaraz po papierosie. W jakiś dziwny sposób drażni mnie czekanie na wieczór żeby wziąć drugą turę leków. Ciekaw też jestem jak brana rano mianseryna/mirta wpływała by na funkcjonowanie i samopoczucie człowieka w ciągu dnia. Zawsze biorąc jakiś lek na noc, jeśli to nie usypiacz typowy, mam wrażenie jakbym przesypiał okres jego największej aktywności w organizmie. Podejrzewam że nie ma to aż tak dużego znaczenia jednak, bo biorąc codziennie utrzymuje się w systemie stały poziom leku prawdopodobnie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez CiasnyWiesiek997 08 wrz 2014, 02:36
Odkupię wortio lub zamienię.Na lekarke nie mogę liczyć pytałem ostatnio powiedziała że nie zna tego leku i nie słyszała nic o nim i zaproponowała amitryptyline...
Lamotrygina 100mg

Dawniej Chada :D

przez miko84 08 wrz 2014, 08:03
Hah, zamiast najnowszego chciała przepisać najstarszy lek :pirate:
miko84

przez depresyjny098 08 wrz 2014, 15:55
I lekarze wlasnie tak robia ze maja nas za idiotow. Mi to nawet amili nie chcial przepisac ostatnio. Ja teraz pracujem wiec bede mial hajs i powiem swojemu ze nie ma na co czekac. Poszedlem na rozmowe, przyjeli, ale zeby sie utrzymac wypadalo by sie dobrze czuc. Nie ukrywam ze interesowalby mnie taki anafranil bez jego otepienia..., ale nie wiem jak to wortio dziala. Narazie to widze ze im drozej tym gorzej, tak bylo z aglometyna, totalnie sie po niej zle czulem

przez limej 08 wrz 2014, 19:44
Ja w tej chwili rozpocząłem 3 opakowanie Brintellixu 10mg mogę powiedzieć że nie zauważam obecnie żadnych skutków ubocznych a co dla mnie ważne daje radę mojemu stanowi depresyjnemu
Dottie nie wiem ale u mnie to drażniące swędzenie pojawiało się przez jakieś 20 dni z kłopotem w zaśnięciu trwającym około godziny
pozdrawiam

przez Dottie 08 wrz 2014, 20:01
U mnie niestety swędzenie jest nie do zniesienia, do tego doszły kolejne skutki uboczne, więc raczej zrezygnuję z tego leku. Po tygodniu czuję się gorzej niż przed rozpoczęciem terapii Brintellixem.

przez depas 08 wrz 2014, 20:17
Nie można tak szybko rezygnować z leku bo to bez sensu, po tygodniu żaden nie daje poprawy i można czuć się gorzej. Na tej zasadzie przerobisz wszystkie leki po kolei w 2 miesiące i powiesz że żaden "nie działa"...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg