WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez Popiół 12 sie 2014, 10:34
yul-ya, w jakiej dawce bierzesz ?
Popiół

przez yul-ya 12 sie 2014, 11:21
Przez pierwsze 3 tyg 10 mg, ostatni tydzień za sugestią lekarza zmniejszone do 5 mg (bez zmian).

przez elfrid 12 sie 2014, 16:48
Czyli nie zanosi się na przełom w leczeniu, czytając pierwsze opinie na forumowiczów. A w trudniejszych przypadkach tak czy inaczej pozostaje łączenie leków przeciwdepresyjnych ze stabilizatorami albo neuroleptykami. :( :( :(
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 12 sie 2014, 16:56
elfrid, albo tak jak piszesz, albo niestety potrzebne są większe dawki wortioksetyny. Zdaje mi się że 10mg to taki w przybliżeniu odpowiednik 50mg sertraliny czy 20mg fluo. A wiadomo że często są to dawki tylko startowe.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez ponuryżniwiarz 12 sie 2014, 21:27
Ja już nie wiem, dziś mija 15 dni, wortio biore ok. godziny 11-12 rano i przez następne 6-8 godzin męczarnia, biegunka, gazy, zimno mi i gorąco i duszno na przemian pocąc się przy tym mając zawroty głowy, znaczne pogorszenie samopoczucia, mam uczucie jakbym miał drgawek dostać zaraz, mija po 8 godzinach. To dziwne bo zazwyczaj na innych ssri pierwsze 6-8 godzin po zażyciu leku to miałem kumulacje i znaczną poprawe nastroju przy czym potem słabło i tak do kolejnego dnia, narazie biorę 10mg ale z nastrojem kiepsko, boję się troche wchodzić na 20mg bo mam wrażenie że mnie karetka wywiozą z pracy po takich somatach. Jechałem dziś autem z zakupów w takim stanie to strach żeby się gdzieś po drodze nie rozpierdzielić taka dezorientacja. Pierwszy raz reaguje tak źle na antydepresanta. Miałem taką nadzieje bo Lundbeck i escitalopram tak dobrze na mnie działał nie wiem czy ciągnąć to dalej....

przez miko84 12 sie 2014, 21:42
Ja dziś miałem dość mocne nudności podczas jazdy samochodem, do tego stopnia, że musiałem robić przerwy w jeździe. Poza tym wydaje mi się, że lek w pewien sposób pogarsza pracę mojego serca, mam też problem ze snem. Poprawy nastroju nie zauważyłem. Ale biorę dalej bo szkoda kasy... Lek podobno zaczyna działać czasami po 2 tygodniach. Zobaczymy.
miko84

przez ponuryżniwiarz 12 sie 2014, 21:48
miko84, ja mam problemy z sercem (kardiomiopatia, zalecona koronarografia przez kardiologa ale nie byłem), też odczuwam cieżkość na sercu, a już najgorzej jak wypije filiżanke kawy do wortio. No ja już zainwestowałem w to 600zł i też mi szkoda (2 wizyty u psychiatry prywatne + 2 pudełka wortio), mam nadzieję że u Ciebie lepiej zadziała, może jutro bym alprazolam dorzucił do tego sam już nie wiem :/

przez depas 12 sie 2014, 22:07
ponuryżniwiarz, a co piszą w ulotce tego leku na temat dawkowania, jest mowa o dawce początkowej albo sugestia zwiększenia do 20mg po jakimś czasie? Pamiętam że coś takiego było w ulotce Valdoxanu, żeby po miesiącu albo 2 tygodniach wejść na 2 tabletki dziennie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez ponuryżniwiarz 12 sie 2014, 22:10
depas napisał(a):ponuryżniwiarz, a co piszą w ulotce tego leku na temat dawkowania, jest mowa o dawce początkowej albo sugestia zwiększenia do 20mg po jakimś czasie? Pamiętam że coś takiego było w ulotce Valdoxanu, żeby po miesiącu albo 2 tygodniach wejść na 2 tabletki dziennie.

Link:
http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/document_library/EPAR_-_Product_Information/human/002717/WC500159449.pdf

Początkowa, zalecana dawka produktu leczniczego Brintellix wynosi 10 mg wortioksetyny raz na dobę u
dorosłych w wieku poniżej 65 lat.
W zależności od indywidualnej odpowiedzi pacjenta na leczenie, dawkę tę można zwiększyć maksymalnie
do 20 mg wortioksetyny raz na dobę lub zmniejszyć do minimalnej dawki 5 mg wortioksetyny raz na dobę.
Po ustąpieniu objawów depresji zaleca się kontynuowanie leczenia co najmniej przez 6 miesięcy dla
utrwalenia odpowiedzi przeciwdepresyjnej.

Ja na 10mg mam takie jazdy póki co, boję się 20mg brać, a zazwyczaj u mnie ssri przyjmują się w wysokich dawkach dopiero...

Fajna tam tabelka jest z ubokami:P prawie wszystko się wpisuje w mój krajobraz

przez depas 12 sie 2014, 22:20
Może powinieneś zejść na 5mg na jakiś czas, i wtedy znowu spróbować 10? Dać organizmowi czas na oswojenie się z lekiem, bo teraz ewidentnie Ci nie służy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez ponuryżniwiarz 12 sie 2014, 22:22
depas napisał(a):Może powinieneś zejść na 5mg na jakiś czas, i wtedy znowu spróbować 10? Dać organizmowi czas na oswojenie się z lekiem, bo teraz ewidentnie Ci nie służy.

Nie da się, tabletki 5mg nie są dostępne w Polsce a 10mg mają kształt migdała to nie podzielisz od taki trik żeby utrudnić życie pacjentom, najlepsze że lekarze psychiatrzy
darmowe próbki dostają w postaci pudełka z 7 tabletkami tylko :) jakby te 7 miało komuś pomóc....

przez depas 12 sie 2014, 22:28
Możesz dostać w aptece różne wersje tzw. gilotynek do krojenia tabletek, spróbuj. A z tymi siedmioma tabletkami to rzeczywiście jakiś kiepski żart, chyba tylko skończony lekoman mógłby się podniecić takim "prezentem". No ewentualnie można zobaczyć przez tydzień czy uboki są straszne, ale nic innego.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Zbychu 1977 12 sie 2014, 22:33
Wynika z tego ze wortioksetyna to kolejny SSRI z "dodatkowymi mechanizmami działania" które niewiele wnoszą do leczenia jednak zostały te "dodatkowe mechanizmy" skwapliwie uwypuklone przez promotorów leku by uczynić go innowacyjnym.
Zbychu 1977

przez ponuryżniwiarz 12 sie 2014, 22:33
depas napisał(a):Możesz dostać w aptece różne wersje tzw. gilotynek do krojenia tabletek, spróbuj. A z tymi siedmioma tabletkami to rzeczywiście jakiś kiepski żart, chyba tylko skończony lekoman mógłby się podniecić takim "prezentem". No ewentualnie można zobaczyć przez tydzień czy uboki są straszne, ale nic innego.

Próbowałem już gilotynek pare lat temu z przygodą z mianseryną tylko nerwują człowieka bo nigdy nie tną jak trzeba albo tabletki się kruszą szczególnie te bez podziałki.

Sortuj wg