WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez Lord Kapucyn 10 lip 2014, 20:30
Zbychu 1977, Teoretycznie tak, ale miko84 wrzucał kiedyś link do badania na pubmedzie, które wskazywało, że jednak mirtazapina jest silniejszym noradrenalinowo lekiem. Dlaczego? Mianseryna blokuje wychwyt zwrotny noradrenaliny(NET)= zwiększa ilość noradrenaliny oraz antagonizuje rec. alfa-2adrenergiczne. Mirtazapina tylko blokuje rec. alfa-2adrenergiczne, nie wpływa na wychwyt zwrotny noradrenaliny. Rec. alfa-2adrenergiczne są auto- i hetero-receptorami- regulują uwalnianie NA, DA, 5-HT, Ach- ergo wpłyną na nasilenie transmisji serotoninergicznej i noradrenergicznej. Mianseryna blokuje te receptory(nasilając neurotransmisję), ale noradrenalina pochodząca z blokady wychwytu zwrt. NA, która jest endogennym agonistą rec. adrenergicznych rywalizuje z mianseryną(jako związkiem chemicznym) o miejsce na receptorze i stara się go pobudzić. To skutkuje, że w efekcie końcowym nasilenie transmisji noradrenergicznej jest słabsze w przypadku mianseryny niż mirtazapiny.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Zbychu 1977 10 lip 2014, 20:34
Dark Passenger brałem obydwa leki i dla mnie miansa była zdecydowania silniejsza i skuteczniejsza od mirty.
Zbychu 1977

przez Lord Kapucyn 10 lip 2014, 20:37
Miansa na pewno silniej "antagonizuje" rec. 5-HT2c co na pewno przekłada się na efekt terapeutyczny.

Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 10 lip 2014, 20:41
Nic dodać nic ująć, tak to właśnie najprawdopodobniej działa bo wg. zmierzonych poziomów nor. i ser. mirtazapina zwiększa je bardziej niż mianseryna.

Obrazek

Niestety jak już było wspominane ani miansa ani żaden inny lek to nie są antagoniści tylko odwrotni agoniści i nie mają takiego działania na noradrenalinę i dopaminę jak można przeczytać choćby na wiki. Bardziej już je modulują jak nie zmniejszają, skoro mirtazapina w badaniach wykazuje zmniejszenie pobierania amfy czy koki przez myszy.
Ostatnio edytowano 10 lip 2014, 20:43 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez Lord Kapucyn 10 lip 2014, 20:43
Dokładnie tę tabelkę miałem na myśli, ale nie mogłem znaleźć.

Moderator/ R2 - D2

przez Patryk29 11 lip 2014, 21:54
depas napisał(a):devnull, zgadzam się w 100%. Z jedynym wyjątkiem, mianowicie na lęk i ataki paniki zawsze, wszędzie i każdemu pomoże odpowiednia dawka benzodiazepin. Osobiście pomaga mi również na wiele innych moich problemów i zahamowań. Gdybym mógł, jadłbym alprazolam całe życie.

Dokladnie alprazolam to jest to :) szkoda ze tolerancja szybko rosnie kuzwa :evil:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez depas 12 lip 2014, 03:37
Patryk29 napisał(a):Dokladnie alprazolam to jest to :) szkoda ze tolerancja szybko rosnie kuzwa :evil:

Czyli jak z dragami, a niestety powiedzmy sobie otwarcie - benzo to w dużej mierze zwyczajne dragi, a w każdym razie mają potencjał żeby nimi być - zależy od człowieka. Ja właśnie, na ten przykład, muszę się cholernie z nimi pilnować... :(
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Chada 21 lip 2014, 15:41
Bierzecie to nadal jak z ubocznymi faktycznie są tak małe i minimalne co na ulotce?Jak z działaniem wariatoksyny? :mrgreen:

Lamotrygina 150mg

przez Chada 23 lip 2014, 22:38
Zdjęcie opakowania już jest na wcześniejszych stronach opakowania i ulotki wrzucone na moją prośbę :lol: Zdawaj relacje z reakcji na lekk jego skutkach ubocznych,sampoczucia itp tylko zdecydowanie krótsze :D

Lamotrygina 150mg

przez ponuryżniwiarz 23 lip 2014, 22:56
Chada napisał(a):Zdjęcie opakowania już jest na wcześniejszych stronach opakowania i ulotki wrzucone na moją prośbę :lol: Zdawaj relacje z reakcji na lekk jego skutkach ubocznych,sampoczucia itp tylko zdecydowanie krótsze :D

Dzięki Chada,

Obecnie brałem 60mg fluo, dzisiaj zszedłem do zera z racji tego że ma długi okres półtrwania, jutro zaczynam 10mg brintellixu, wish me luck.

przez Chada 23 lip 2014, 23:04
ponuryżniwiarz napisał(a):
Chada napisał(a):Zdjęcie opakowania już jest na wcześniejszych stronach opakowania i ulotki wrzucone na moją prośbę :lol: Zdawaj relacje z reakcji na lekk jego skutkach ubocznych,sampoczucia itp tylko zdecydowanie krótsze :D

Dzięki Chada,

Obecnie brałem 60mg fluo, dzisiaj zszedłem do zera z racji tego że ma długi okres półtrwania, jutro zaczynam 10mg brintellixu, wish me luck.

Też ostatnio byłem na fluo nie zadziała tylko pogarszała objawy na których mi zależało żeby je wyciszyć nie dałem jej długiego okresu rozkręcania bo lekko ponad 3 tygodnie ale zazwyczaj w tym czasie na każdym antydepie było czuć różnice a na fluo się czułem coraz gorzej.Gdyby esci miało tylko tak lekkie uboczne jak fluo czyli bardzo minimalne to by było super.Też zapytam na wizycie lekarza o wortio jeśli nie przejdą uboki po esci lub nie będzie poprawy.

Lamotrygina 150mg

przez ponuryżniwiarz 23 lip 2014, 23:09
z tego co czytałem na tym forum, a czytam od dobrych 3 lat, fluo potrafi się długo rozkręcać (używałem 2.5 miesiąca), w dodatku dostałem wysypki na prawej ręce. Jako uspokajacz u mnie się nie sprawdza. Pozdrawiam :)

-- 23 lip 2014, 23:30 --

Hmm nie wiem czemu nie mogę edytować posta. Chada przy esci ja nie miałem żadnych uboków poza nudnościami które minęły po 2 tygodniach. Widać co człowiek to inna reakcja. Mam nadzieję że Ci się polepszy.

przez depresyjny 24 lip 2014, 14:25
Interessuje mnie dzialanie na lęk, stres występujący non stop. Mojvorganizm jest przesiąknięty lękiem nawet mam cerę złą od tego stresu.
depresyjny

przez devnull 27 lip 2014, 00:07
I jak tam testy ? Bo wiem że kilka osób tutaj już to testuje.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

Sortuj wg