WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez devnull 09 lip 2014, 23:55
wisnia80 napisał(a):Neuropsychiatra to niestety nie matematyka. Albo inaczej, to jak funkcjonuje mózg tego na prawdę nikt nie wie. Zapewne istnieje tak duża liczba czynników i to rozciągniętych na całe życie człowieka, że mówienie o tym wszystkim w kontekście: zmniejszymy ilość substancji X a zwiększymy Y a to da wynik Z, jest bardzo trywialne.

100% racji, to jest właśnie problem z którym wielu z Nas się musi pogodzić,
szukamy określonego działania ze strony leków i kalkulujemy tak jakby mózg
byłby jak kalkulator czyli 1+2=3, a tu dupa.
do pewnego momentu można w miarę racjonalnie wybrać leki i określić
dawkę, ale jak ktoś chce "wycisnąć" wszystko z chemii by jak najlepiej
się "dostroić" ten się srogo zawiedzie, wiele lat wszyscy tutaj próbujemy
bujnych mixów a mimo to dupy nam nie urywa.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez depas 10 lip 2014, 03:21
devnull, zgadzam się w 100%. Z jedynym wyjątkiem, mianowicie na lęk i ataki paniki zawsze, wszędzie i każdemu pomoże odpowiednia dawka benzodiazepin. Osobiście pomaga mi również na wiele innych moich problemów i zahamowań. Gdybym mógł, jadłbym alprazolam całe życie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez depresyjny 10 lip 2014, 10:25
Mi lekarz powiedzial szczerze ze zaden bujny miks mi nie pomoze, ze zaden lek mi nie da tego czego szukam. Napisalem o tym w watku mirty.
depresyjny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 10 lip 2014, 10:36
To jest porażka tego lekarza. Nigdy bym do takiego więcej nie poszedł. Zauważ, że pojawiają się nowe leki, z nowymi mechanizmami działania. Naukowcy zadają sobie sprawę, że te leki które są aktualnie nie przynoszą poprawy aż 1/3 ludzi a kolejna 1/3 nie ma pełnej poprawy. Tylko 1/3 chorych ma pełną remisję na lekach które są. Dlatego ciągle pracują nad nowymi lekami. Wiadomo, że chodzi im głównie o zysk, ale tutaj ich zysk to nasze zdrowie.

Czytałem czego oczekujesz od leku i to nie są żadne wybujałe wymagania, bo jesteś chory, masz lęk społeczny i w dodatku dość spore ZOK (tak wynikało z Twoich postów). Wyleczenie tego nie jest niemożliwe. Twoje oczekiwania to nie jest brylowanie w socjalu ale trochę więcej luzu i mniej lęku.

To, że lekarz przyznał coś takiego to jest jego osobista porażka jako lekarza. Powiedzenie czegoś takiego osobie w depresji i lęku niczego nie rozwiązuje a może zgasić resztki nadziei na wyleczenie. Osoba chora nie może się poddać, nie może zrezygnować z dążenia do wyleczenia. Jeśli się z nim zgodzisz to będzie także Twoja osobista porażka, bo od zaakceptowania tego, że nie możesz się wyleczyć i zaprzestania poszukiwania wyleczenia Twoje problemy nie znikną.
miko84

przez hashim 10 lip 2014, 10:55
zaśmiece troche temat

miko a co na antagonizm alfa-2 i na noradrenaline?biorę mirtazapine i jak nie wezme medikinietu, to działanie histaminowe mi strasznie przeszkadza

co byś polecil jednoczesnie na anyagonizm alfa-2 i na noradrenalinotwórcze działanie

przez miko84 10 lip 2014, 11:01
hashim mirtazapina wydaje się najkorzystniejsza, bo nie blokuje alfa-1, a wszyscy inni antagoniści alfa-2 to jednocześnie blokerzy alfa-1. Z innych antagonistów alfa-2 to mianseryna i kwetiapina. Jest jeszcze yohimbina ale to bardziej złożony lek.
miko84

przez wisnia80 10 lip 2014, 11:44
miko84 napisał(a):hashim mirtazapina wydaje się najkorzystniejsza, bo nie blokuje alfa-1, a wszyscy inni antagoniści alfa-2 to jednocześnie blokerzy alfa-1. Z innych antagonistów alfa-2 to mianseryna i kwetiapina. Jest jeszcze yohimbina ale to bardziej złożony lek.

To ja też zaśmiecę wątek. Przypuszczam że dostałem od lekarza wenlę, właśnie ze względu na blokowanie tych alfa.

przez miko84 10 lip 2014, 12:02
Wenla nie blokuje bezpośrednio alfa-2, a je agonizuje. Teoretycznie z czasem brania leku powinny te receptory się zdesensytyzować, ale czy tak będzie nie wiem. Ten lek blokuje wychwyt zwrotny noradrenaliny.
miko84

przez Tańczący z lękami 10 lip 2014, 13:16
miko84 napisał(a):hashim mirtazapina wydaje się najkorzystniejsza, bo nie blokuje alfa-1, a wszyscy inni antagoniści alfa-2 to jednocześnie blokerzy alfa-1. Z innych antagonistów alfa-2 to mianseryna i kwetiapina. Jest jeszcze yohimbina ale to bardziej złożony lek.

moim zdaniem to mianseryna najsilniej blokuje alfa2 - siła K=4, kweta jest mega słabiutka pod tym względem K=271 w dodatku ma mocniejsze działanie na alfa1 a miansa na alfa 1 ma słabe działanie w porównaniu do alfa 2. Ratio alfa2/alfa1 miansy jest miażdżące w porównaniu do kwety.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez wisnia80 10 lip 2014, 13:30
miko84 napisał(a):Wenla nie blokuje bezpośrednio alfa-2, a je agonizuje. Teoretycznie z czasem brania leku powinny te receptory się zdesensytyzować, ale czy tak będzie nie wiem. Ten lek blokuje wychwyt zwrotny noradrenaliny.

Wstyd się przyznać ale alfa receptor czyli mam na myśli coś związanego z prostatą 8)

przez miko84 10 lip 2014, 13:48
Tańczący z lękami ale w mianserynie noradrenalina z blokady wychwytu zwrotnego tego leku skutecznie konkuruje z lekiem na receptorach alfa-2 i przez to blokada nie jest tak skuteczna jak w mirtazapinie która jest pozbawiona blokady NET. Jeśli oczywiście chodzi nam o działanie zwiększające nor. i ser. z blokady alfa-2 (a o to chodzi w depresji). Mirtazapina przez to mocniej od mianseryny zwiększa poziomy noradrenaliny i serotoniny (tak wyszło w badaniach porównujących obydwa leki).
miko84

przez hashim 10 lip 2014, 13:52
wisnia80 napisał(a):
miko84 napisał(a):Wenla nie blokuje bezpośrednio alfa-2, a je agonizuje. Teoretycznie z czasem brania leku powinny te receptory się zdesensytyzować, ale czy tak będzie nie wiem. Ten lek blokuje wychwyt zwrotny noradrenaliny.

Wstyd się przyznać ale alfa receptor czyli mam na myśli coś związanego z prostatą 8)

Mi włąśnie lekarz przepisał apo-doxan, bo częśto chodzę do kibelka, ale prostaty powiększonej nie mam, według mnie to przez zbyt silne wyczulenieu mnie rec. muskarynowych, alle z lekarzem dyskusji nie było. Apo-doxanu nie biore, bo obniża mi cisnienie za bardzo.

przez Tańczący z lękami 10 lip 2014, 18:46
miko84, to prawda, że miansa wychwytuje dodatkowo noradrenalinę, ale nie jest to chyba jakieś bardzo mocne działanie. Tak czy owak zarówno miansa, jak i mirta dają po noradrenalinie właśnie przez tą blokadę alfa2, której nie toleruję. Na depresję się sprawdzają, ale napędzają mnie jak speed więc średni to lek na wyciszenie dla mnie. Czekam na relacje, jak Ci jest z nową przyjaciółką, wortioksetyną :mrgreen:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Zbychu 1977 10 lip 2014, 20:25
Tańczący z lękami pytanie nie do mnie ale odpowiem,miansa jest inhibitorem noradrenaliny,10-krotnie silniej od mirty blokuje rec . 5HT2c co zwiększa wydzielanie dopaminy i noradrenaliny w płacie czołowym.Silniejszym lekiem działającym na NE jest zdecydowanie mianseryna.
Zbychu 1977

Sortuj wg