WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez syntuhajbeja 16 kwi 2016, 15:00
Czy / jak szybko LIBIDO wróciło Wam po odstawieniu Brintellixu?

Ja odstawiłem 1 miesiąc temu i nadal ZEROWE.
Strasznie się boję, bo po innych lekach zawsze mi wracało w ciągu 1-2 tyg.

Zastanawiam się (i mam nadzieję) czy to nie wina olanzapiny lub lamotryginy, które nadal biorę w małych dawkach.

faeton: Brałeś może jeszcze olanzapinę?
Odstąpię: Brintellix 10 mg, Lamotrygina 50 mg i 100 mg, Olanzapina 10 mg, Pregabalina 75 mg i 150 mg.

przez dr. Psycho Trepens 17 kwi 2016, 20:12
syntuhajbeja napisał(a):Czy / jak szybko LIBIDO wróciło Wam po odstawieniu Brintellixu?

Ja odstawiłem 1 miesiąc temu i nadal ZEROWE.
Strasznie się boję, bo po innych lekach zawsze mi wracało w ciągu 1-2 tyg.

Zastanawiam się (i mam nadzieję) czy to nie wina olanzapiny lub lamotryginy, które nadal biorę w małych dawkach.

To raczej wina olanzapiny, Wortio po miesięcznej odstawce dawno już nie ma na to wpływu.
Z resztą obniżone libido może być też dodatkowo samo z siebie, w wyniku depresji, psychologicznie a nie biologicznie.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez syntuhajbeja 18 kwi 2016, 09:57
dr. Psycho Trepens: Dzięki. Tak jak pisałem, to raczej nie jest na tle psychicznym, bo zawsze libido miałem "między" kolejnymi lekami. Nawet na SSRI coś tam czasem działało. Nigdy nie miałem tak zerowego.
Odstąpię: Brintellix 10 mg, Lamotrygina 50 mg i 100 mg, Olanzapina 10 mg, Pregabalina 75 mg i 150 mg.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez snake76 18 maja 2016, 17:51
Mnie ten lek kompletnie nie pomógł, stosowałem go przez 3 miesiące w dawce 10mg. Mało tego miałem przy jego stosowaniu: uczucie pulsacji w uszach, drżenie mięśni, bardzo zwiększone libido :great: , kłopoty ze snem, szczękościsk, nasilenie fobii społecznej, zmienne nastroje, kłopoty z koncentracją. Generalnie porażka jak za 150 zł. Obecnie przechodzę na Zoloft.

przez oko.grzegorz 19 maja 2016, 16:12
Bralem 1,5 miesiaca. Jak dla mnie lek kompletna porazka. Mial nie obnizac libido przy 10 mg a obnizyl. Dodatkowo bole brzucha silne. No i ta cena z kosmosu. Jak komus serotoniny brakuje to jest tyle innych lekow ktore mozna kupic za 20 zl a nie 170. 6 razy tyle

przez Lord Kapucyn 19 maja 2016, 16:14
Marketing Panie, zwykły marketing. A jak przed wprowadzeniem go na rynek prorokowano, że to będzie niewypał i w niczym nie będzie przewyższał SSRI to neofici się strasznie oburzali.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Kalebx3 20 maja 2016, 11:17
w niczym nie będzie przewyższał SSRI to neofici się strasznie oburzali.

ja osobiście nie mogę nic złego powiedziec na ten lek .
Mi w jakis sposób pomógł, kiedy go brałem .
Nie wiem czy przewyższa SSRI , bo działa inaczej i jako mało dodatek do głownego SSRI u mnie sprawdził się rewelacyjnie . Brałem max 2.5 mg /d.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez syntuhajbeja 17 cze 2016, 13:04
Hej!
Aktualizacja mojego stanu: LIBIDO wróciło :D . Ale dopiero po ok. 10 tyg. od odstawienia poniższych.
Nie wiem co spowodowało tak straszne jego zablokowanie, ale – jak już pisałem – musiało to być coś z tej trójcy albo jej mieszanka: brintellix, olanzapina, lamotrygina.
Także jakby ktoś miał podobnie i się zamartwiał tak jak ja, niech mój przypadek doda mu otuchy.

przez faeton 03 lip 2016, 23:26
Trzy miesiące i szału nie ma. Czuje się zmęczony i nie mam siły, wszystko mnie przerasta. Myślę, że trzeba zmienić ten lek albo coś dodać. Najgorsze jest spanie po 12h dziennie albo i więcej, bo wtedy na nic nie ma czasu. Skutków ubocznych po tym leku nie zauważyłem, jedyny to torsje po wzięciu leku na czczo. Myślę, że lek działa na depresję w takim sensie, że nie myśli się po nim za wiele, lub po prostu mam taki okres. Generalnie dobry zamulacz. Tyle, że w takim stanie nie można pracować, chyba że fizycznie. Dlatego jestem nie zadowolony z leczenia. Próbowałem to rekompensować jakąś dietą, odpowiednim odżywianiem itp. ale też nie ma jakichś efektów. Co do pytań o libido, to lamotrygina i to coś u mnie nie wpływa. Jest jakiś plus, albo to taki okres, że chwiejność emocjonalna jest mniejsza i myślę, że ten lek byłby dobry na bordera. Chyba, że bordera u mnie powodowała lamotrygina, którą odstawioną mam. Generalnie nie mam bordera i nie miałem, ale w pewnym okresie po tych wszystkich lekach coś mi się zaczęło robić. Leczę się na dwubiegunową i mam ten gorszy okres, który już ciągnie się od pół roku.

przez warning 04 lip 2016, 18:53
faeton napisał(a):Trzy miesiące i szału nie ma. Czuje się zmęczony i nie mam siły, wszystko mnie przerasta. Myślę, że trzeba zmienić ten lek albo coś dodać. Najgorsze jest spanie po 12h dziennie albo i więcej, bo wtedy na nic nie ma czasu. Skutków ubocznych po tym leku nie zauważyłem, jedyny to torsje po wzięciu leku na czczo. Myślę, że lek działa na depresję w takim sensie, że nie myśli się po nim za wiele, lub po prostu mam taki okres. Generalnie dobry zamulacz. Tyle, że w takim stanie nie można pracować, chyba że fizycznie. Dlatego jestem nie zadowolony z leczenia. Próbowałem to rekompensować jakąś dietą, odpowiednim odżywianiem itp. ale też nie ma jakichś efektów. Co do pytań o libido, to lamotrygina i to coś u mnie nie wpływa. Jest jakiś plus, albo to taki okres, że chwiejność emocjonalna jest mniejsza i myślę, że ten lek byłby dobry na bordera. Chyba, że bordera u mnie powodowała lamotrygina, którą odstawioną mam. Generalnie nie mam bordera i nie miałem, ale w pewnym okresie po tych wszystkich lekach coś mi się zaczęło robić. Leczę się na dwubiegunową i mam ten gorszy okres, który już ciągnie się od pół roku.

faeton: Dzięki za obszerną relację. Czy Twoim zdaniem wortio to zamulacz o sile "rażenia" (=zamulania) podobnej jak paroksetyna albo citalopram? Czy jednak trochę mniej muli? Zostajesz na wortioksetynie?

Trzymaj się ciepło.

-- 05 lip 2016, 12:31 --

warning napisał(a):

faeton: Dzięki za obszerną relację. Czy Twoim zdaniem wortio to zamulacz o sile "rażenia" (=zamulania) podobnej jak paroksetyna albo citalopram? Czy jednak trochę mniej muli? Zostajesz na wortioksetynie?

Trzymaj się ciepło.

*paroksetyny* albo citalopramu* rzecz jasna :)

przez faeton 05 lip 2016, 19:26
Muli mniej niż paroksetyna, paroksetyna jest straszna. Citalopramu nie brałem. Ale np. fluoksetnya i wenlafaksyna nie zamulała mnie.

przez warning 05 lip 2016, 20:13
faeton napisał(a):Muli mniej niż paroksetyna, paroksetyna jest straszna. Citalopramu nie brałem. Ale np. fluoksetnya i wenlafaksyna nie zamulała mnie.

Rozumiem.
Zostajesz na wortio?

przez faeton 17 lip 2016, 22:08
Na razie jeszcze zostaję, myślę, że lek ma coś jeszcze w sobie, coś czego nie zauważałem do tej pory a mianowicie chudnie się po nim, nie wiem czy to kwestia tego, że jest po nim niedobrze jeśli nie bierze się go z jedzeniem, lub to dyktuje żeby zjeść śniadanie, lub jakiś posiłek, ale nie wydaje mi się bym coś poza tym zmieniał, jadłem maci i inne niezdrowe jedzenie z umiarem a i tak schudłem. Jest jeszcze coś ciekawego, TSH poszybowało do góry, więc to nie jest nadczynność. Więc myślę, że ten lek ma coś w sobie, a zwłaszcza jego działanie stabilizujące nastrój. Pomimo tego, że ogólne samopoczucie nie jest najlepsze, to po nim nie sprawisz problemów przynajmniej otoczeniu :shock:

przez Vengence 17 lip 2016, 22:22
faeton napisał(a):Na razie jeszcze zostaję, myślę, że lek ma coś jeszcze w sobie, coś czego nie zauważałem do tej pory a mianowicie chudnie się po nim, nie wiem czy to kwestia tego, że jest po nim niedobrze jeśli nie bierze się go z jedzeniem, lub to dyktuje żeby zjeść śniadanie, lub jakiś posiłek, ale nie wydaje mi się bym coś poza tym zmieniał, jadłem maci i inne niezdrowe jedzenie z umiarem a i tak schudłem. Jest jeszcze coś ciekawego, TSH poszybowało do góry, więc to nie jest nadczynność. Więc myślę, że ten lek ma coś w sobie, a zwłaszcza jego działanie stabilizujące nastrój. Pomimo tego, że ogólne samopoczucie nie jest najlepsze, to po nim nie sprawisz problemów przynajmniej otoczeniu :shock:
Co masz konkretnie na myśli??
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg