WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez doniabella 12 lis 2015, 21:33
Pozwolę sobie wkleic wiadomość ktorą wysłałam do osoby pytającej o to jak na dzien dzisiejszy idzie moje leczenie:

Dzisiaj mija 16 dzien kiedy biorę Brintellix, pierwsze dwa tygodnie przemineły na zasadzie wahań, momentami lepszy humor jednak doszło tez do stanu takiego zamroczenia i ogłupienia ze nie byłam w stanie przez kilka godzin zrobić nic. Nudnosci- codziennosc ustępująca po zjedzeniu czegokolwiek obfitszego, ból głowy- częsty ale nieznaczny. Zawroty głowy, osłabienie, ogłupienie - zdarzają się jednak nie są nadwyraz uciązliwe. Dwa/ trzy razy zdarzył mi się szczękościsk nocny jednak nie jestem pewna czy jest to kwestia leku. Dzisiaj pierwszy raz od obudzenia się humor jest świetny, rano nudnosci były znikome ale cały dzien poziom energi i pozytywnego nastawienia są zaskakująco wysokie. Koncentracja jakby wracała, skupienie też. Wraca ochota do ćwiczen, pojscia na studniówkę, "do życia"

Z subiektywnych obserwacji gdzie nie mogę zagwarantowac ze sa to skutki leki zauwżyłam szybkie zasypianie i "nie pamietanie" wieczoru dnia poprzedniego, dopiero po chwili skupienia się jestem w stanie przypomniec sobie co rutynowego robiłam. Wyłączam się i skupiam na danej rzeczy/czynnosci tak mocno ze nie zwracam uwagi na otoczenie, dla przykładu:
nie zależnie od tego co robiłam zawsze kontrolowałam kolejnosc przystanków które pokonywałam autobusem, od kilku dni w ogóle nie zwracam na to uwagi i przystanek na ktorego etapie jestem dostrzegam zaraz przed tym kiedy muszę juz wysiadać.

Mineło dopiero trochę ponad dwa tygodnie, wizytę kontrolna u psychiatry mam za tydzien. Postaram sie na bieżaco uzupełniac swoje przygody z brintellixem.

przez Psychopharm 15 lis 2015, 14:48
Wydaje mi się, że podobny (jak nie lepszy) efekt osiągnęłabyś na każdym z SSRI.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Lord Kapucyn 15 lis 2015, 17:13
(ceny z bazalekow.mp.pl)

Brintellix 204,51 zł
Przykładowe SSRI(z refundacją): Fluxemed 4,88zł / Paxtin 20 Inpharm 3,81zł / Sertraline Aurobindo 3,37zł

Cytat z opracowania IPIN, Klinika Psychiatrii Dorosłych, II Katedra Chorób Układu Nerwowego, Uniwersytet Medyczny, Łodź:

"(...) Jednakże, w dwóch dość dużych badaniach (obejmujących łącznie ponad 1200 pacjentów) nie wykazano przewagi wortioksetyny nad placebo, (...) Wyniki badań nad jej skutecznością w leczeniu zaburzenia lękowego uogólnionego nie są jednoznaczne. W jednym z dwóch badań (dość podobnych metodologicznie) stwierdzono przewagę nad placebo, której nie udało się wykazać drugiej grupie badaczy. (...) Dostępne dane kliniczne nie wskazują jednak, aby lek ten przewyższał skutecznością stosowane obecnie leki przeciwdepresyjne. Ponadto, wortioksetyna nie była badana w badaniach klinicznych trwających ponad 20 tygodni (tylko jedno badanie trwające dłużej), dlatego też nie dysponujemy mocnymi danymi potwierdzającymi skuteczność i bezpieczeństwo tego leku w długoterminowym leczeniu."

Sprawdźmy oceny pacjentów.
Sertralina-
http://www.drugs.com/comments/sertraline/
http://www.drugs.com/comments/sertraline/zoloft.html

Paroksetyna-
http://www.drugs.com/comments/paroxetine/
http://www.drugs.com/comments/paroxetine/paxil.html

Fluoksetyna-
http://www.drugs.com/comments/fluoxetine/
http://www.drugs.com/comments/fluoxetine/prozac.html

Wortioksetyna-
http://www.drugs.com/comments/vortioxetine/
http://www.drugs.com/comments/vortioxet ... ellix.html
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 15 lis 2015, 19:54
Można psioczyć na ten lek ,że jest mało skuteczny, drogi ,,, ale mi w jakimś nawet dużym stopniu pomógł. Dołączony do Paroksetyny w dawce 2,5 mg wydobył mnie szybko z uciążliwie strasznych lęków .
Jedynym minusem , aby wejsć z tym lekiem na wyższe dawki to u mnie sensacje sercowe.
Nie jest to lek pierwszego rzutu , bo można lepiej ,łatwiej i taniej , ale dla długoletnich psycholi to raczej dobrana para kaloszy za 160zł .
W mordę jeża , jakiś marazm i zastój w produkcji nowych leków powstał . ja nie wiem , cały czas jedno i to samo gówno w obiegu 5 leków na krzyż ,,,
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lunatic 15 lis 2015, 20:01
a komu będzie zależało zeby kogoś wyleczyć i żeby nie brał leków? zysk jest wtedy jak się leki kupuje non stop

przez Vengence 15 lis 2015, 20:04
lunatic napisał(a):a komu będzie zależało zeby kogoś wyleczyć i żeby nie brał leków? zysk jest wtedy jak się leki kupuje non stop

Niestety, ale tak jest, firmy farmaceutyczne w zasadzie, niewiele się nie różnią od zamachowców z Francji. :pirate:

-- 15 lis 2015, 20:06 --

Pewnie od dawna w jakimś laboratorium jest substancja, która leczy depresje trwale bez potrzeby żarcia tego całego obecnego ścierwa.
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Lord Kapucyn 15 lis 2015, 20:29
Tylko terapia genowa jest w stanie to zagwarantować- http://laboratoria.net/artykul/12555.html
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez dr. Psycho Trepens 21 lis 2015, 23:51
Zdesperowany i zmęczony samym ESCI daję drugą szansę Wortio.
Ale tylko w dawce 5mg, które w miarę tolerowałem, po 6 dniach na 10mg musiałem zrezygnować,
bo nie byłem w stanie przetrwać uboków.

Więc o 18:45 wziąłem 5mg - połówka tabl. przecieta obcęgami - zażyta.
Okolice godz. 19:50 ~1h od zażycia - rosnący ścisk w żołądku.
Godz. 20:30 - bardzo wyraźny ścisk w żołądku, nudności.
Godz. 21:00 - mdłości i ogólne uczucie zatrucia osiąga apogeum
21:30 - zaczyna mną lekko telepać, wyczuwam noradrenalinę, ewidentnie, robi mi się zimno.
22:00 - nudności odrobinę się zmniejszają, niestety pobudzenie osiąga apogeum, psychomotoryka szaleje, ogólne "porażenie prądem".
22:30 - biorę połówkę alpry na uspokojenie.

Wg. poprzednich wyliczeń, bardzo silna zamułka po tym leku pojawia się po około 7-9h, do tego czasu efekt jest odwrotny - pobudzający, typowe NET.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Kalebx3 22 lis 2015, 19:20
dr. Psycho Trepens,
rozumiem dobrze o czym piszesz ,
Brintellix do Esci ( który niedawno - rozumiem odstawiłeś jak wszedłeś z wario, ale on pomimo wszystko dalej siedzi we łbie )to POTĘŻNY LEK !!!
-nawet dawka 2,5 mogła by byc dla Ciebie za duża .
Ja zaczynałem od 1,25 a w porywach brałem ( wtedy do Paro ) 2,5 mg . czułem silne działanie .
Nieszczęście tego leku ( wario ) polega na tym ,że ludzie biorą po całej tabletce( jak każe lekarz ,,,i ulotka )i wymiękają , co jest zrozumiałe .
Z tego właśnie lek ten ma złe opinie .
Wario należy brać w niskich dawkach ( do 2,5 mg max , i nawet w tej dawce niekoniecznie codziennie ) i zawsze jako dodatek do głównego SSRI , czy innego antydepa ,,, a ten główny antydep wtedy również z lekka o obniżej dawce .Takie jest moje zdanie.
Inaczej trudno strawić ten lek .

przez Vengence 22 lis 2015, 19:28
Kalebx3, Bez urazy, ale te twoje dawki to chyba dla niemowlaków sa. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez Kalebx3 22 lis 2015, 19:34
Kalebx3, Bez urazy, ale te twoje dawki to chyba dla niemowlaków sa.

noż przecież ja niemowlak farmaceutyczny ,,, a wątrobę zjebałem sobie od jedzenia makaronu . ;) ;)
Na poważnie :
mam to szczęście ,że działają na mnie już niskie dawki leków . Jak byłem młodszy to musiałem po-silać się wiekszymi dawkami ,,, ale teraz ,,, teraz mózg sie skurczył i nie potrzebuje aż tak nabijać kasy farmaceutycznej mafii .
A po drugie , brałeś brintellix ,że tak mówisz ? Łyknij przez tydzień 5 mg i może wtedy zmienisz zdanie .
dr. Psycho Trepens, też nie z pierwszej łapanki , a przy tym leku wymięka ,a wcześniej wymiekł Dr Miko .Ja nie wymiękłem, bo leki biorę z głową i do głowy odpowiednią dawkę dobieram ,,, hahaha , ale śmieszne 8) ;)

przez Vengence 22 lis 2015, 19:37
Kalebx3, Nie brałem, ale czytałem opinie na forum i mi wystarczy, kolejne gówno za półtorej bańki. SMS buahha. :tel: :pirate:

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

przez dr. Psycho Trepens 22 lis 2015, 19:37
@Kalebx3

Stary w pełni Cię rozumiem, ale po pierwsze to nie da się, podzielić tego na 1/4, bo tabletka jest owalna i jak jajko,
po drugie, to dawki które są dużo poniżej klinicznych, po trzecie, brałem długi czas 5mg - 14 dni i się przyzwyczaiłem,
ale po wejściu na 10mg wymiękłem po 5 dniach.

Ważna jest dla mnie terapia, ale nie mam już nadziei że to cokolwiek da, bo jak mozna zmienic czlowieka ktory
swoich zaburzen uczy sie juz ponad 30 lat ? Spotkanie raz w tygodniu czy w miesiącu to zmieni, nie sądzę.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Vengence 22 lis 2015, 19:38
Kalebx3, ten palec nie do ciebie, żeby nie było.

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Sortuj wg