WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez Psychopharm 02 paź 2015, 07:43
Ostatnio pojawiły się artykuły twierdzące, że skuteczność psychoterapii była zawyżona.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Pablo5HT1 05 paź 2015, 23:34
tokyoeyes napisał(a):Psychopharm, mój lekarz nazwą ją dawką homeopatyczną ;)
Docelowo ma być 75mg, na razie 37,5 a nie jak pisałam 35 mg.
Chyba dam radę choć cykora mam jak sto diabłów

Pablo5HT1 (co to za skrótowce?), lekarza to ja mogę prosić jak będę miała jakiekolwiek doświadczenie z antydepresantami.
Ciągle odkładam lekobranie bo wydaje mi się, że sobie poradzę. Dziś całkiem udany dzień poza poroma minutami z kumulowaniem dźwięków we łbie jakbym była pusta blaszaną puszką, poza 20 minutami irracjonalnego lęku i niepokoju we własnym domu, z moimi kochanym dziećmi podczas gry karcianej. No i właśnie te krótkie momenty to sygnał, że dzieje się źle, że nie daję rady. Że jednak psychoterapia to nie wszystko.

Na psychoterapii podkreślaja wiecznie rolę dzieciństwa i mechanizmów psychologicznych obronnych. I to wałkują. Zapominają o tu i teraz i podstawowych ćwiczeniach relaksacyjnych i technikach poznawczych.

przez chipster 11 paź 2015, 04:16
Każdy lek działa na każdego inaczej. Jeżeli on daje kopa, to tylko plus, bo znaczy że jest power do pracy i sportu. A każdy lek ma sk uboczne. Ten nie wiem czy ma ich aż tyle, czy są wyolbrzymiane.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Psychopharm 11 paź 2015, 08:06
Spróbuj to się przekonasz.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Brintelix + Zyban

przez chipster 12 paź 2015, 03:48
Czytam wpisy,to dobry lek, wydaje mi się, że bierzecie naraz jak w opisach kont wiele leków, które się na siebie nakładają , stąd mogą być takie a nie inne objawy uboczne itp.

Ale ja mam inne pytanie. Czy ktoś robił mix Zybanu z Brintelixem? Jak tak to proszę o relację.

Pozdrawiam.

przez Psychopharm 12 paź 2015, 08:28
Z tego co czytałem wszyscy brali tylko wortioksetynę, ja też brałem ten lek solo przez 8 tyg., stąd moja opinia o nim. Lepiej się nie wypowiadać o leku gdy się go nie brało.

przez chipster 14 paź 2015, 22:15
A zapytam jeszcze o jakiej porze zażywacie Brintellix? Czy ma to znaczenie, czy można na noc np?
Jak nie chcesz pisać na ogóle, napisz PW. Odpiszę jak szybko się da.

przez alkomat 18 paź 2015, 19:25
No w końcu została dodana ankieta. Bardzo proszę tych, którzy brali Brintellix o oddanie głosu.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
Nie
Zaszkodziła
Ostatnio edytowano 18 paź 2015, 19:35 przez alkomat, łącznie edytowano 1 raz

przez Kalebx3 18 paź 2015, 19:28
alkomat,
- mi bardzo pomogła .
Przed jej braniem jechałem na samej paroksetynie i nawet zwiększanie dawek Paro nic nie dawało . Dopiero dołożenie Wario dało dużą odczuwalną poprawę . Chodzi głównie o lęki , ale i depresyjność też choć w mniejszym stopniu .
A co , przymierzasz się do leku ?
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez alkomat 18 paź 2015, 19:56
Tak, rozważam ten lek. Już nawet poświęciłbym się finansowo. Ale kurdę, co tak dużo negatywnych opinii? Większość niepochlebnych.

Myślałem nawet, żeby w razie potrzeby połączyć z Valdoxanem (agomelatyna). Wiem, drogo by było. 2 najnowsze i o niepewnych efektach. Ale oprócz tych dwóch brałem już wszystko, co jest u nas zarejestrowane na depresję i nerwicę. No i jeszcze oprócz reboksetyny.

Kalebx3, Ty przestałeś go brać? Dlaczego? Miałeś jakieś uboki? Na jakiej dawce? Atak pytań ;P

przez doniabella 03 lis 2015, 19:28
Hej,

Może dodam coś od siebie. Biorę Brintellix dokładnie od tygodnia i chyba w koncu zaczyna działać. Został mi przepisany przy zaburzeniach depresyjno lękowych na tle nerwicowym przez psychiatrę. Za opakowanie 28 tabletek 100mg dałam 150zł. Pierwsze dni uczucie nudnosci co jakis czas i przewlekły lekki ból głowy który poki co nadal się pojawia.

Jest to mój pierwszy antydepresant, jesli wszystko bedzie szło okej brintellix mam brać 6 miesięcy. Poza wymienionymi skutkami ubocznymi innych nie zauważam, dzisiaj chyba po raz pierwszy towarzyszył mi lepszy humor cały dzien + lek lekko pobudza. Nie wiem na ile to kwestia placebo ale problemy z mówieniem też jak by zaczynały znikać..

przez Psychopharm 04 lis 2015, 12:32
Pierwszy antydepresant i od razu nowość i do tego droga, bez sensu. Ale Lundbeck w Polsce miał zawsze tyły.

przez doniabella 04 lis 2015, 20:23
Tą "nowość" dostałam na prośbę o coś co nie postawi mnie za mleczną szybą i nie odetnie od świata. Jestem w maturalnej a moja koncentracja i energia są na zerowym poziomie. Brintellix ma mi nie utrudnić "ogarniania". Wiem ze wielu lekarzy jest zmanipulowanych, jednak leczę się prywatnie u poleconego psychiatry sama nie mając dużego doświadczenia w tej dziedzinie, komuś muszę zaufać..

przez dr. Psycho Trepens 10 lis 2015, 22:55
doniabella napisał(a):Tą "nowość" dostałam na prośbę o coś co nie postawi mnie za mleczną szybą i nie odetnie od świata. Jestem w maturalnej a moja koncentracja i energia są na zerowym poziomie. Brintellix ma mi nie utrudnić "ogarniania". Wiem ze wielu lekarzy jest zmanipulowanych, jednak leczę się prywatnie u poleconego psychiatry sama nie mając dużego doświadczenia w tej dziedzinie, komuś muszę zaufać..

No właśnie i co taki psychiatra ma zrobić.
Wenlafaksyna zanim pobudzi to minie rok i to bez gwarancji na przywrócenie sił,
Sertralina może doprowadzić do ogólnej kurwicy a leki z grupy Nassa początkowo jeszcze bardziej uziemią.
Więc może warto by taka osoba zaczęła od nowości, bo tutaj i tak jest mało opinii, a piszą tu głównie osoby
którym lek nie pomaga, też się do nich zaliczam, ale wielu którym pomaga nie wejdzie na forum po to by
pozytywnie się wypowiedzieć - dziesiątki powodów.

Mi tam ten lek niewiele pomógł, jedynie 2 pierwsze dni były ciekawe, ale kto wie, może znajdą się jacyś amatorzy tego leku.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Sortuj wg