WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez Kalebx3 18 sie 2015, 18:48
dr. Psycho Trepens,
dobrze zareagowałeś na ten lek . Podejrzewam ,że z czasem będzie Ci z nim/ na nim coraz lepiej .
U mnie pierwsze dni to też był ostry ścisk żołądka , z czasem przeszło .
Mi lek pomógł , trzymam jeszcze 1,5 paczki na czarna godzinę ,,, ale ja brałem Brintka do seroxatu w dawkach max 5 mg ( seroxatu 10-15 mg ) .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez dr. Psycho Trepens 18 sie 2015, 20:06
Ja to aż za ostro zareagowałem, miałem wrażenie, że działanie na noradrenalinę mnie rozsadzi, momentami czułem
aż zbyt silne poczucie ekscytacji, wręcz takie podniecenie umysłowe. Dziwna sprawa, że tak szybko i nagle.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Psychopharm 19 sie 2015, 08:44
Co do ocen to się nie zgodzę, lek ma jedne z najgorszych na forach i "ocenialniach". Np. na ask a patient ocena 2.9 a dla porównania sertralina 3.4, escitalopram 3.3.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez dr. Psycho Trepens 19 sie 2015, 12:52
Martwi mnie tylko, że już w dawce 5mg ten lek wyraźnie pobudza, a co by było w dawce 10mg - hardcore ?!
Ciekaw jestem kiedy to pobudzenie odpuszcza, stabilizuje się ? skoro lek działa na SERT to powinien w końcu zaskoczyć,
tylko ciekaw jestem po ilu dniach ? Bo jak na razie to czuję się po nim jak po jakimś stymulancie RC w małej dawce,
więc trochę dziwnie, choć odrobinę ciekawie, ale wszystko ma swoje granice. No ale dziś dopiero 2 dzień brania.

-- 19 sie 2015, 13:07 --

BTW. jak to możliwe że lek czuję po 3-4h skoro jego maksymalne stężenie jest osiągane po 7-11h ? anomalie ;)
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez EdytaM 25 sie 2015, 21:09
Hej ,nadal mam swój Brintellix do sprzedania,chce mniej niż w aptece - 150 zł. Pozdrawiam

przez dr. Psycho Trepens 25 sie 2015, 22:57
EdytaM napisał(a):Hej ,nadal mam swój Brintellix do sprzedania,chce mniej niż w aptece - 150 zł. Pozdrawiam

jak jesteś z Warszawy lub okolic to możemy się jakoś umówić, wysyłka odpada, jesteś nową i nieznaną osobą tutaj,
więc ryzyko utraty pieniędzy jest spore.

btw. biore 5mg już 8 dzień, jeszcze 6 dni pobiorę by było 14 dni i zwiększam do 10mg.

-- 28 sie 2015, 16:22 --

Biorę już 12 dzień dawkę 5mg. Za bardzo pobudza psychomotorycznie co jest lekko drażniące, stąd boję się zwiększyć
dawkę do 10mg, a po 14 dniach powinienem. Ehh, nie wiem co robić, a jeszcze 2 dni na 5mg.
Wspomagam się 0,5mg Alprazolamu koło godziny 15-16, oraz 25-50mg Solianu.

-- 30 sie 2015, 15:41 --

No to od dziś 10mg.
Od razu większe poty i żołądek bardziej uwiera.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez EdytaM 04 wrz 2015, 02:23
Jestem z Wrocławia i tu jak najbardziej osbiór osobisty wchodzi w grę. Jeśli chodzi o wysyłkę to się dostosuję ,może być za pobraniem ze sprawdzeniem zawartości itd.

przez dr. Psycho Trepens 05 wrz 2015, 18:36
Biorę już tydzień dawkę 10mg, od 2 dni mam coraz większe uczucie osłabienia, spadku sił i mega senność,
dziwne bo odstawiłem całkowicie ESCI więc powinno być lżej niż ciężej, nic nie rozumiem :/

Kogoś przymulał Brintellix ? bo ja cały dzień chodzę "pijany" i niedospany mimo, że spałem ponad 10h.
Za niecałe 2h wezmę dawkę 10mg i jeśli jutro będę tak samo zamulony to olewam ten lek.

Nawet wzięcie Solianu 50-75mg nic nie daje, totalna ścinka.

Brintellix po wzięciu, przez jakieś 5-6h działa na mnie lekko pobudzająco, zaś po około 8-9h pojawia się
nagła ścinka i pojawia się efekt totalnej komy, stuporu, nawet jak nie jestem zmęczony to i tak muszę
leżeć.

-- 05 wrz 2015, 20:03 --

Nie no jednak sobie daruję, 7 dzień na dawce 10mg, przed chwilą wróciłem ze spaceru, na którym
ledwo przeżyłem, myślałem że zemdleję, do tego poty, dreszcze i odrealnienie.
Ten lek to jakaś trucizna z opóźnionym zapłonem, wpierw pobudza a po paru godzinach rozpier*olka,
do dupy z takim działaniem, nie mam siły i cierpliwości dłużej to brać.
Skoro 14 dni brałem 5mg, teraz 7 dni 10mg i od 2 dni kompletna martwica, nie dziękuję.
Jeszcze to gówno jest we krwi 66h i zanim to usunę to minie prawie 3 dni, ehh.

Wrócę chwilowo do 5mg ESCI i za parę dni może na nowo sertralina, po ponad rocznej przerwie,
nie mam siły już na zamulacze w stylu ESCI, PARO itp. Fluoksetyny brać nie mogę bo mam po niej nadciśnienie.
Po sertralinie jedynie sraczka i migreny ale idzie nad tym zapanować.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Psychopharm 06 wrz 2015, 09:11
Mówiłem, że to szit. No ale i tak zawsze najlepiej przekonać się na własnej skórze.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez dr. Psycho Trepens 06 wrz 2015, 15:12
Psychopharm napisał(a):Mówiłem, że to szit. No ale i tak zawsze najlepiej przekonać się na własnej skórze.

A Ty z jakiego powodu zrezygnowałeś z niego ? jakie objawy miałeś które o tym zaważyły ?
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Psychopharm 06 wrz 2015, 17:13
Pobudzenie, problemy ze snem, ale najcięższy z uboków to był wpływ na serce - pracowało na tym leku dziwnie, niestabilnie. Ale mi się udało dotrwać do 8 tyg. w tym brałem ostatnie 2 tyg. dawkę 20 mg - lek nie zadziałał i szczerze w związku z jego ubokami byłem za to wdzięczny...

przez dr. Psycho Trepens 06 wrz 2015, 18:00
Psychopharm napisał(a):Pobudzenie, problemy ze snem, ale najcięższy z uboków to był wpływ na serce - pracowało na tym leku dziwnie, niestabilnie. Ale mi się udało dotrwać do 8 tyg. w tym brałem ostatnie 2 tyg. dawkę 20 mg - lek nie zadziałał i szczerze w związku z jego ubokami byłem za to wdzięczny...

Dzięki za odpowiedź, a możesz opisać bardziej dokładnie to pobudzenie ? bo u mnie jest to tylko pobudzenie ruchowe,
mam jakby rozdygotane ruchy, mięśnie, coś a'la akatyzja, brak pobudzenia umysłowego - a raczej zamulenie co
razem z tym rozdygotaniem daje dziwny i lipny efekt, jakby ktoś nieustannie mnie prądem raził, takie uczucie,
jakby roztrzęsienie ciała.
Z sercem nie zauważyłem problemów.
Minęło 40h od ostatniej dawki a ja nadal mam w ustach charakterystyczny posmak metalu, który mam od początku
brania tego leku. Do tego uczucie zatrucia, poty, jakieś dreszcze.
BAD DRUG :/
Jeszcze to kurestwo będzie we krwi około doby.
Sam nie wiem, może wartoby brac go w dawce 5mg i czekać do 6-8 tygodni, może na 10mg jestem nadwrażliwy,
może 14 dni na 5mg to za krótko.
Sam nie wiem, zostało mi 8 tabletek, najwyżej je oddam psychiatrze, skoro za darmo dostałem.
Jestem zmieszany i nie wiem co robić, na razie daje sobie 3-4 dni przerwy od tego leku.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Psychopharm 07 wrz 2015, 08:58
U mnie było raczej właśnie pobudzenie psychiczne, wewnętrzne napięcie przez które nie mogłem zasnąć, trudno też było wysiedzieć w miejscu. Jak się źle czujesz to nie brnij lepiej bo szkoda się męczyć.

przez dr. Psycho Trepens 08 wrz 2015, 02:20
Dlatego olałem, minęło 73h od ostatniej dawki, czyli leku nie ma już w organiźmie.
Od razu czuję się o niebo lepiej, ESCI 10mg pomaga już po 2 dniu!
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Sortuj wg