WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez jolziom321 27 cze 2014, 09:35
Chada napisał(a):
jolziom321 napisał(a):Witam wszystkich. Od poniedziałku wchodzę na Brintellix. Jezeli on nie pomoże to idę do ordynatorki szpitala na wlewy ketaminy lub elektrowstrząsy. Na tę chwilę brałem 30 mg seganu i oprócz pobudzenia nic wiecej nie czuć. Straszne rozdrażnieni po tym leku. Pozdrawiam.

Super zdawaj relacje będziesz przodownikiem w tym leku ;) Może i ja swoją psych na to zakręcę :yeah:

Na pewno zdam relację. Moja walka już trwa 9 lat. Wszystkie leki ssri i inne pierdoły jak segan, podnoszące dopamine i inne neuroprzekaźniki jak gaba baclofen itp. Nawet byłem leczony przez poradnie bólu głowy, która bolała od napięci ciała ale nie wiedziałem co mi jest. Dostawałem tramal w wysokich dawkach a jak już zobaczyłem że dawka ostro idzie w górę żeby coś poczuć to dai mi plaster z buprofiną a później proponowali morfinę ale nie zgodziłem się i odstawiłem ten tramal. Ja już brałem wszystkie leki dostepne u nas na rynku w nawet dawkach dużo wyższych niż są zalecane. Mi wczoraj sama dała ten lek, bo dostała próbki. Jak będzie lipa jej koleżanka ordynator szpitala prawdopodobnie zrobi mi wlew ketaminy a jak nie pomoże to elektrowstrząsy lub stymulant podłączany do mózgu. Teraz wziełem lorafen i idę wykorzystać ten moment. Czasami pobiore akineton na rozluźnienie. Benzodiazepiny od czasu do czasu. Zobaczymy jak to się potoczy.

przez Chada 27 cze 2014, 09:42
jolziom321 napisał(a):
Chada napisał(a):
jolziom321 napisał(a):Witam wszystkich. Od poniedziałku wchodzę na Brintellix. Jezeli on nie pomoże to idę do ordynatorki szpitala na wlewy ketaminy lub elektrowstrząsy. Na tę chwilę brałem 30 mg seganu i oprócz pobudzenia nic wiecej nie czuć. Straszne rozdrażnieni po tym leku. Pozdrawiam.

Super zdawaj relacje będziesz przodownikiem w tym leku ;) Może i ja swoją psych na to zakręcę :yeah:

Na pewno zdam relację. Moja walka już trwa 9 lat. Wszystkie leki ssri i inne pierdoły jak segan, podnoszące dopamine i inne neuroprzekaźniki jak gaba baclofen itp. Nawet byłem leczony przez poradnie bólu głowy, która bolała od napięci ciała ale nie wiedziałem co mi jest. Dostawałem tramal w wysokich dawkach a jak już zobaczyłem że dawka ostro idzie w górę żeby coś poczuć to dai mi plaster z buprofiną a później proponowali morfinę ale nie zgodziłem się i odstawiłem ten tramal. Ja już brałem wszystkie leki dostepne u nas na rynku w nawet dawkach dużo wyższych niż są zalecane. Mi wczoraj sama dała ten lek, bo dostała próbki. Jak będzie lipa jej koleżanka ordynator szpitala prawdopodobnie zrobi mi wlew ketaminy a jak nie pomoże to elektrowstrząsy lub stymulant podłączany do mózgu. Teraz wziełem lorafen i idę wykorzystać ten moment. Czasami pobiore akineton na rozluźnienie. Benzodiazepiny od czasu do czasu. Zobaczymy jak to się potoczy.

Ziom miałem podobną sytuację tylko napięcie w głowie i ból odeszły po antydepach zostało tylko to cholerne napięcie karku.Mi pomogła sertralina,trazodon też usuwał to napięcie karku i głowy ale nie brałem go długo.Miałem ból głowy przez dwa lata codziennie teraz wiem że to od deprechy bo po antydepach odszedł w zapomnienie.

Lamotrygina 150mg

przez miko84 27 cze 2014, 10:12
Apropo wortioksetyny to taka ciekawostka, że np. lamotrygina jest antagonistą 5-HT3 (podobnie jak wortio, tyle, że wortio jest bardzo mocna w tym) i być może część działania augmentującego leki przeciwdepresyjne tego leku bierze się właśnie z tego.

Patrząc na mechanizm to nie było takiego zamkniętego w jednym leku. Ciekawi mnie czy w przypadku braku wystarczającej odpowiedzi na wortio dałoby coś wzmocnienie jej działania jakimś mocniejszym SSRI (np. paro).
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 27 cze 2014, 10:32
Z 2013-

devnull napisał(a):niestety, ze smutkiem trzeba przyznać, że jest to kolejne gówno, nie będę się mądrzył:

http://en.wikipedia.org/wiki/Vilazodone

kolejny SSRI z cechą Buspironu.

No niestety, wortioksetyna to lek z tej samej grupy co wilazodon(SMS). Też jest SRI+częściowym agonistą rec. 5-HT1a. Wortio jest dodatkowo antagonistą 5-HT3/5-HT7.

5-HT1a
Wilazodon
IC50 = 0.2 nM; IA = ~60–70%

5-HT1a
Wortioksetyna
Ki = 15 nM, IA = 80%
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Chada 27 cze 2014, 10:44
http://www.ema.europa.eu/docs/pl_PL/doc ... 159449.pdf

Jest dużo skuteczniejsza od agomelatyny po badaniach uzyskano poprawę co najmniej o 2 stopnie w każdym punckie skali depresji (jakiejś tam),nie wpływa w porównaniu do placebo na serce,ciśnienie krwi itp...Właśnie szukam czegoś co zadziała, będzie bezpieczne w dłuższym stosowaniu i będzie miało łagodne przemijające uboki.Przełomem dla mnie może okazać się Vilazodone (Viibryd).Ale badania jedno a skuteczność terapeutyczna w większości to inna sprawa.

Lamotrygina 150mg

przez Lord Kapucyn 27 cze 2014, 10:47
Nie trudno być dużo skuteczniejszym od agomelatyny, zważywszy że ten lek w niektórych badaniach nie przebił nawet placebo. :P

-- 27 cze 2014, 10:51 --

Przełomem dla mnie może okazać się Vilazodone (Viibryd)

Trochę poczekasz jeszcze biorąc pod uwagę, że wyszedł na rynku amerykańskim w 2011, a po trzech latach nadal go nie ma w Polsce.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Chada 27 cze 2014, 10:57
Dark Passenger napisał(a):Nie trudno być dużo skuteczniejszym od agomelatyny, zważywszy że ten lek w niektórych badaniach nie przebił nawet placebo. :P

Hehe z tym się zgodzę zamiast zrobić próbę z czymś konkretnym to robią z agomelą na której tle co zadziała to już jest lepsze :P

Dark Passenger napisał(a):
Chada napisał(a):Przełomem dla mnie może okazać się Vilazodone (Viibryd)

Trochę poczekasz jeszcze biorąc pod uwagę, że wyszedł na rynku amerykańskim w 2011, a po trzech latach nadal go nie ma w Polsce.

I to mnie najbardziej w tym wszystkim wkurwia ! :mrgreen:

Lamotrygina 150mg

przez miko84 27 cze 2014, 11:05
Mam już brintellix w domu, pudełko wyjątkowo skromne, nie jest to takie samo pudełko jak w necie. No ale Amerykańcy mają też stosunkowo do pudełka dobraną cenę. Dla mnie lek mógłby być nawet zawinięty w papier toaletowy, jakby miał być troszku tańszy :pirate: Ciekawa jest wyjątkowo krótka i korzysta lista działań ubocznych na ulotce. W porównaniu z innymi lekami, jeśli chodzi o działania uboczne, lek wydaje się wyjątkowo łagodny. Ale wiadomo, że skutki uboczne często wychodzą z czasem i będą pewnie dopisywane do listy...

Wilazodon jest ciekawy, bo ma mocny częściowy agonizm 5-HT1a i to silny SRI, ale to tyle. Wortio dodatkowo działa na autoreceptory 5-HT1b, działanie na 5-HT1d też może mieć jakiś efekt. Blokada 5-HT3 i 5-HT7 wykazuje działanie przeciwdepresyjne i augmentujące SRI więc nie zdziwię się gdy działania obydwu leków będą się różnić.

Nie rozumiem dlaczego nie ma wilazodonu w Polsce (chyba w całej Europie?). Chyba jeśli byłby wyjątkowo skuteczny to dość szybko by się pojawił w innych krajach. Oceny na zagranicznych forach nie są zbyt wysokie w porównaniu z innymi lekami.
miko84

przez depresyjny 27 cze 2014, 11:12
Dobra bierz;)
depresyjny

przez Chada 27 cze 2014, 11:27
miko84 napisał(a):Mam już brintellix w domu, pudełko wyjątkowo skromne, nie jest to takie samo pudełko jak w necie. No ale Amerykańcy mają też stosunkowo do pudełka dobraną cenę. Dla mnie lek mógłby być nawet zawinięty w papier toaletowy, jakby miał być troszku tańszy :pirate: Ciekawa jest wyjątkowo krótka i korzysta lista działań ubocznych na ulotce. W porównaniu z innymi lekami, jeśli chodzi o działania uboczne, lek wydaje się wyjątkowo łagodny. Ale wiadomo, że skutki uboczne często wychodzą z czasem i będą pewnie dopisywane do listy...

Wilazodon jest ciekawy, bo ma mocny częściowy agonizm 5-HT1a i to silny SRI, ale to tyle. Wortio dodatkowo działa na autoreceptory 5-HT1b, działanie na 5-HT1d też może mieć jakiś efekt. Blokada 5-HT3 i 5-HT7 wykazuje działanie przeciwdepresyjne i augmentujące SRI więc nie zdziwię się gdy działania obydwu leków będą się różnić.

Nie rozumiem dlaczego nie ma wilazodonu w Polsce (chyba w całej Europie?). Chyba jeśli byłby wyjątkowo skuteczny to dość szybko by się pojawił w innych krajach. Oceny na zagranicznych forach nie są zbyt wysokie w porównaniu z innymi lekami.

Zrób zdjęcie opakowania i zbliżenie skutków ubocznych i wstaw.Niech się desperaci tacy jak my nacieszą nowym cudeńkiem które już można dostać :D Ile taka impreza cię kosztowała?

Lamotrygina 150mg

przez miko84 27 cze 2014, 11:37
http://zapodaj.net/d2e09f72cba21.jpg.html

http://zapodaj.net/856bc8c33f47e.jpg.html

Wedle życzenia :pirate:

Koszt to 173 zł za opakowanie 28 tabletek 10 mg.

-- 27 cze 2014, 11:31 --

Mam lek na stanie ale Was rozczaruję bo nie będę go jeszcze brał ponieważ chcę dotrwać do pełnego okresu na tym co teraz jestem. Wortio jest następna w kolejce. Ale z ciekawości dziś łyknę jedną tabletkę :pirate:
miko84

przez Zbychu 1977 27 cze 2014, 15:56
Ciekawe jak się wyrazi w leczeniu antagonizm 5HT1b,aripipraol ma silny antagagonizm tego receptora.
Zbychu 1977

przez depresyjny 27 cze 2014, 17:54
Ciekawe jak zadziala na obnizony nastroj...
depresyjny

przez miko84 27 cze 2014, 18:07
5-HT1b? Z tego co sprawdzałem arypiprazol nie jest mocnym antagonistą tego receptora - Ki = 832 nM

Może chodziło Ci o 5-HT1d? Ki = 65.5 nM

Jeśli chodzi o arypiprazol to wg. mnie jego główny mechanizm przeciwdepresyjny to pośredni agonizm 5-HT1a, antagonizm 5-HT2a, częściowy agonizm 5-HT2c, blokada 5-HT7, częściowy agonizm D2. Ciekawe bo sporo osób zauważa spore wzmocnienie przeciwdepresyjne gdy łączą ten lek z SSRI. Ale u nas nie ma dawek przeciwdepresyjnych 2,5-5 mg tylko 15 mg na schizofrenię. Czasami żałuję, że nie mieszkam w USA.
miko84

Sortuj wg